اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٣٨٥٦
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه

مُهرستان » مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از پایان عملیات لوله‌گذاری دریایی دومین خط اصلی این طرح خبرداد. به گزارش پایگاه خبری مُهرستان به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، پیام معتمد با یادآوری تکمیل لوله‌گذاری خطوط لوله اصلی و اقماری اول طرح توسعه فاز ١٣ پارس جنوبی در ابتدای تیرماه امسال…

مُهرستان » مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از پایان عملیات لوله‌گذاری دریایی دومین خط اصلی این طرح خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری مُهرستان به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، پیام معتمد با یادآوری تکمیل لوله‌گذاری خطوط لوله اصلی و اقماری اول طرح توسعه فاز ١٣ پارس جنوبی در ابتدای تیرماه امسال گفت: پس از انجام موفقیت‌آمیز این عملیات، شناور لوله‌گذار «سی‌مستر» عملیات لوله‌گذاری خط دوم اصلی این طرح را بلافاصله آغاز کرد.

وی افزود: با همکاری مشترک همه گروه‌های حاضر در اجرای عملیات لوله‌گذاری این بخش شامل شرکت نفت ‌و گاز پارس به عنوان کارفرما و شرکت‌های صنایع دریایی ایران (صدرا) و تأسیسات دریایی ایران به عنوان پیمانکاران اجرایی طرح توسعه فاز ۱۳، انجام این عملیات در شرایط کاملا ایمن و بدون هیچ حادثه‌ای با موفقیت به پایان رسید.

به گفته معتمد، عملیات لوله‌گذاری دومین خط دریایی طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی با ثبت حدود ۲۰۰ هزار نفر روز کار و به مدت ۷۳ روز در شرایط سخت دریا به طول انجامید.

وی با اشاره به عملیات تکمیلی احداث خطوط لوله بین سکوهای A و C در ماه آینده، یادآور شد: با اجرای این بخش، ارسال ۲ میلیارد فوت مکعب گاز ترش (۵۶ میلیون مترمکعب) از میدان مشترک پارس جنوبی به پالایشگاه خشکی این طرح امکان‌پذیر خواهد شد.

فاز ١٣ پارس جنوبی با هدف برداشت روزانه ٥٦ میلیون مترمکعب گاز ترش از میدان مشترک،  ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی و ۴۰۰ تن گوگرد و تولید سالانه ۱,۰۵ میلیون تن گاز مایع (پروپان و بوتان) و یک میلیون تن اتان به منظور تامین خوراک واحدهای پتروشیمی توسعه می‌یابد.

برچسب ها : پارس جنوبی


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا