اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٣٨٨٠
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
مشاور رییس جمهور و رییس هیات مدیره شرکت مجتمع آلومینیوم جنوب

مُهرستان » رییس هیات مدیره شرکت مجتمع آلومینیوم جنوب گفت: عملیات اجرایی پروژه آلومینیوم جنوب طبق برنامه زمان بندی شده، جلو می رود و امیدواریم تا پیش از پایان سال تولید فلز گرم آغاز شود. به گزارش پایگاه خبری مُهرستان، مشاور رییس جمهور و رییس هیات مدیره شرکت مجتمع آلومینیوم جنوب(سالکو) در جریان بازدید از…

مُهرستان » رییس هیات مدیره شرکت مجتمع آلومینیوم جنوب گفت: عملیات اجرایی پروژه آلومینیوم جنوب طبق برنامه زمان بندی شده، جلو می رود و امیدواریم تا پیش از پایان سال تولید فلز گرم آغاز شود.

آلومینیوم جنوب-لامرد

به گزارش پایگاه خبری مُهرستان، مشاور رییس جمهور و رییس هیات مدیره شرکت مجتمع آلومینیوم جنوب(سالکو) در جریان بازدید از طرح‌های چندگانه مجتمع آلومینیوم جنوب در نشست با مدیرعامل،مدیران آلومینیوم جنوب و مقامات محلی شهرستان اظهارداشت: این منطقه با مساحت ۲۰۰ کیلومترمربع و دارا بودن منابع  بسیار غنی گازی و همچین امکان دسترسی به دریا؛ موقعیت بسیار خوبی برای توسعه صنعتی دارد که اگر این موارد در خدمت توسعه این منطقه قرار بگیرند، می توان شاهد ایجاد تحول در لامرد بود.

اکبر ترکان با اشاره به اینکه ۷۰ درصد جمعیت جهان در سواحل یعنی فاصله ۱۰۰ کیلومتری دریاها زندگی می کنند،اما این رقم در کشور ما تنها شامل ۲ درصد جمعیت می‌شود، گفت: از خرمشهر تا گوادر حدود ۱٫۵ میلیون نفر زندگی می کنند؛ درحالی‌که بقیه دنیا ۷۰ درصد جمعیت در ۱۰۰ کیلومتری سواحل زندگی می کنند، اما در ایران این‌گونه نیست؟ آیا نمی توانستیم برنامه ریزی کنیم که مناطق ساحلی مثل لامرد جمعیت پذیر شوند؟

رییس هیات مدیره شرکت مجتمع آلومینیوم جنوب(سالکو) با بیان اینکه قبل ازپیروزی انقلاب اسلامی ترکیب جمعیتی ما به گونه ای بود که ۳۶ میلیون جمعیت داشتیم که شامل ۲۰ میلیون نفر روستایی  و ۱۶ میلیون نفر شهری می‌شد و به تدریج که جمعیت رشد کرد، ترکیب جمعیت روستایی همچنان ثابت ماند،تصریح کرد: وقتی جمعیت کشور ۶۵ میلیون نفر شد، همچنان۴۵ میلیون نفر در شهرها و ۲۰ میلیون روستادر روستاها زندگی می کردند، امروزکه جمعیت بیش از ۸۰ میلیون نفر شده هم ۲۰ میلیون نفر جمعیت روستایی داریم و ۶۰ میلیون شهری؛ یعنی هرچه جمعیت کشور اضافه شده،جمعیت روستایی ثابت مانده و مهاجرت به شهرها بیشتر شده است.

وی اضافه کرد: البته چاره ای هم نیست؛ زیرا ظرفیت روستاها محدود است و جمعیت پذیری آنها نیز همین میزان ظرفیت را دارد البته می توانستیم این مهاجرت را مدیریت کنیم اما به دلیل گرفتاری‌های دیگر به این موضوع کمتر توجه شد.

مشاور رییس جمهور با تاکید بر اینکه جمعیت‌پذیری در مناطق ساحلی کشور مورد توجه دولت قرار دارد،تصریح کرد: درست است که لامرد با کمبود آب مواجه است،اما می توان آب را از دریا به این منطقه انتقال داد و آن را  به یکی از قطب‌های جمعیت‌پذیر و توسعه‌یافته تبدیل کرد.خوشبختانه آقای اردکانیان به این موضوع علاقه‌مند است و آن را دنبال می کند.

وی افزود: جمعیت‌پذیری در سواحل یعنی ایجاد شغل؛ وقتی شغل ایجاد کنید،مردم در آن مناطق جمع می‌شوند.

روستایی که تبدیل به شهری بزرگ شد

رییس هیات مدیره شرکت مجتمع آلومینیوم جنوب (سالکو) با یادآوری تجربه احداث فاز یک پارس جنوبی، عنوان کرد: هنگامی که عملیات اجرایی فاز یک عسلویه آغاز شد، نخل‌طلایی عسلویه روستای بسیار کوچکی بود، اما امروز و با گذشت حدود ۱۹ سال، این روستا تبدیل به یک شهر بزرگ شده است که این موضوع نشان می‌دهد که وقتی اشتغال راه افتاد، مردم در آن مناطق جمع شده و زندگی رونق می گیرد؛ صنعتی کردن این مناطق یعنی ساختن و ایجاد معیشت سالم.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا