یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٤٠٢٣
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه

مُهرستان » در پی حادثه تصادف منجر به فوت در مسیر منتهی به گله دار – پلیس راه، برخی شاهدان عینی این حادثه از تاخیر زیاد اورژانس به محل حادثه خبر داده اند که باعث مطرح شدن مباحث مختلف پیرامون نقص عملکرد این نهاد شد. روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مُهر جوابیه ای…

مُهرستان » در پی حادثه تصادف منجر به فوت در مسیر منتهی به گله دار – پلیس راه، برخی شاهدان عینی این حادثه از تاخیر زیاد اورژانس به محل حادثه خبر داده اند که باعث مطرح شدن مباحث مختلف پیرامون نقص عملکرد این نهاد شد. روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مُهر جوابیه ای به نقل از مسئول اورژانس شهرستان مُهر به این پایگاه خبری ارسال نموده که بنا بر قانون رسانه بدون تصرف در ذیل آمده است.

جوابیه اورژانس

وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا

و هـر كـس نفسی را زنـده كـنـد گويا همه مردم را زنده كرده است (سوره مائده / آیه ۳۲)

مسؤول اورژانس ۱۱۵ شهرستان مهر در پاسخ به موضوع خدمات اورژانس ۱۱۵ شهرستان در سانحه تصادف اخیر که در شهرستان مهر به وقوع پیوست ضمن عرض تسلیت به خانواده متوفی مرحوم حسن خنجی توضیحاتی را ارائه نمود.
به گفته حمید قاسمی، در ساعت ۲۳:۳۵تاریخ ۹۷/۷/۱۱گزارشی مبنی بر واژگونی خودروی پراید بار با سه مصدوم در محور هورمه به کارون به اورژانس ۱۱۵ شهرستان اعلام شد که بلافاصله نزدیک ترین مرکز اورژانس (اورژانس ۱۱۵ چاه کبکان) به محل حادثه اعزام گردید.
این سانحه تصادف سه مصدوم داشت که دو مصدوم به صورت سرپایی درمان شده و برای یک مصدوم دیگر در اسرع وقت توسط تکنسین های اورژانس تصمیم به انتقال به بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) مهر اتخاذ شد.

در همین تاریخ در ساعت۲۳:۵۵سانحه تصادف خودروی سواری با دو راکب موتور سیکلت در محور گله دار به کارون با دو مصدوم به اورژانس ۱۱۵ گزارش می شود. با توجه به اینکه آمبولانس ویژه انتقال مصدوم تصادف اول به بیمارستان “همزمان” با گزارش مرکز اورژانس به محل سانحه دوم می رسد تکنسین های اورژانس در توقفی کوتاه اقدام به تریاژ مصدومین و انجام حداقل الزامات درمانی – حیاتی برای دو مصدوم تصادف دوم تا رسیدن آمبولانس اورژانس شهری مهری که پیرو دستور مرکز اورژانس، در حال اعزام به محل حادثه بودند می کنند. متأسفانه برخی از همراهان مصدومین سانحه تصادف دوم به کارکنان اورژانس اعلام می نمایند که حاضر به صبر نمودن تا رسیدن آمبولانس ۱۱۵ شهری مهر نیستند و علی رغم مخالفت تکنسین های اورژانس، اقدام به انتقال مصدومین توسط وسیله نقلیه شخصی کردند که متأسفانه در این بین یکی از تکنسین های اورژانس توسط همراهان مصدوم تصادف اول مورد ضرب و شتم و تهدید جانی قرار گرفته است که حق شکایت برای کارکنان مربوطه و مرکز اورژانس شهرستان محفوظ می دارد.

در ادامه با رسیدن آمبولانس شهری مهر، یکی از مصدومین سانحه دوم با نام مهران دمشق که در راه انتقال به درمانگاه شبانه روزی شهر گله دار بود در ساعت ۰۰:۱۶ بامداد به کارکنان اورژانس تحویل داده شد که این مصدوم به بیمارستان فاطمه الزهرا مهر منتقل گردیده و بعد از اقدامات درمانی توسط دکتر نجفی، متخصص جراح عمومی و دکتر شیبانی، متخصص بی هوشی و سایر تیم درمانی بیمارستان فاطمه الزهرا و با توجه به نیاز به ادامه درمان مصدوم توسط جراح مغز و اعصاب، با تماس سوپر وایزر کشیک بیمارستان با رییس شبکه بهداشت و درمان مهر و هماهنگی ایشان با رییس و مدیر بیمارستان لامرد بلافاصله به بیمارستان لامرد اعزام می گردد. مصدوم دیگر که به اذعان تکنسین اورژانس حاضر در صحنه به علت نداشتن کلاه ایمنی دچار عارضه ی شدید ترومای سر و خونریزی مغزی شده و با تصمیم غیر علمی همراهان توسط “وسیله نقلیه شخصی” به درمانگاه شهر گله دار منتقل گردیده بود علی رغم نداشتن علائم مطلوب حیاتی از جمله نبض بسیار پایین، خونریزی شدید از ناحیه گوش و دهان و در کما بودن، بعد از انجام اقدامات اولیه توسط پزشک شیفت درمانگاه شبانه روزی گله دار، بلافاصله توسط آمبولانس درمانگاه به بیمارستان فاطمه الزهرا مهر منتقل گردید. علی رغم تلاش ها و انجام اقدامات مقتضی توسط تیم کامل پزشکی شامل پزشک متخصص جراح عمومی ، متخصص بی هوشی و کارشناسان و تکنسین های مربوطه و انجام چندین ساعته CPR مصدوم جان خود را از دست داد.

مسؤول اورژانس شهرستان مهر اذعان داشت بر حسب وظیفه انسانی در راستای اعلام عدم انجام هرگونه قصور و اهمال کارکنان اورژانس در خدمت رسانی به مصدومان سانحه اخیر به ویژه به خانواده داغدیده مصدومی که به رحمت ایزدی پیوست و جهت تنویر افکار عمومی و طبق دستور مؤکد مقام مسؤول مجموعه ی بهداشت و درمان مهر، این گزارش پس از بررسی موشکافانه و همه جانبه این رخداد و دریافت شرح حال دقیق مصدوم از پزشک شیفت درمانگاه شبانه روزی گله دار و کسب اطلاعات دقیق و زمان سنجی ثبت شده در سیستم دیسپچ ۱۱۵ پوشش دهنده سطح شهرستان و برگزاری نشست مسؤولان و کارشناسان از جمله کارکنان اورژانس ۱۱۵ حاضر در صحنه حادثه با حضور جناب سید حسن خلیلی، تنظیم گردید.

نظر به این مهم که در این دو سانحه تصادف بعضی از افراد حاضر در صحنه و همراهان، با احساسی شدن و تصمیمات غیرمنطقی و غیر علمی باعث ایجاد مشکلاتی شده و اقدام به انتقال مصدومین توسط وسیله نقلیه شخصی نمودند حمید قاسمی اظهار می دارد که همشهریان می بایست اجازه تصمیم گیری و اقدامات لازم را به کارکنان خدوم اورژانس بدهند و با تصمیمات غیر اصولی و اشتباه خود باعث آسیب بیشتر به مصدومین نشوند. قطعاً کارکنان اورژانس با توجه به تخصص خود و امکانات موجود بهترین تصمیم را اتخاذ خواهند نمود زیرا ذات اورژانس خدمت دهی در شرایط پر استرس و سخت می باشد.

قاسمی ضمن بیان اینکه حتی با تأمین بهترین شرایط از جمله وجود چندین پایگاه اورژانس در سطح شهرستان و با حضور مجرب ترین پزشکان و کارکنان، اگر حداقل اصول ایمنی توسط همشهریان گرانقدر رعایت نگردد متأسفانه همچنان شاهد چنین حوادث ناگوار خواهیم بود تصریح نمود جهت اعلام شکایت از خدمات اورژانس ۱۱۵ می بایست با سامانه ۱۹۰ تماس حاصل نموده و یا به مراکز اورژانس شهرستان مراجعه نمود.

«روابط عمومی بهداشت و درمان مهر»

برچسب ها : اورژانس،جوابیه،مهر


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا