اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ٤٤٠٣
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : 29 دیدگاه

مهرستان » علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی نامه ای به رئیس‌جمهور، نسبت به عدم اجرای برخی اصول قانون اساسی در زمينه حقوق شهروندان به حسن روحانی تذکر داد. جناب حجت‌الاسلام آقای روحانی دامت برکاته رئیس جمهور محترم با اهداء سلام و آرزوی توفیق بیشتر برای جناب‌عالی، بیش از یک سال از…

مهرستان » علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی نامه ای به رئیس‌جمهور، نسبت به عدم اجرای برخی اصول قانون اساسی در زمينه حقوق شهروندان به حسن روحانی تذکر داد.

جناب حجت‌الاسلام آقای روحانی
دامت برکاته
رئیس جمهور محترم

با اهداء سلام و آرزوی توفیق بیشتر برای جناب‌عالی، بیش از یک سال از دوره صدارت آن مقام گرامی می‌گذرد و گرچه پیشرفتهایی در سیاست خارجی از نظر رفع توهم ایران‌هراسی و ارتقاء جایگاه سیاسی کشور در دنیا و نیز توفیقاتی در حوزه اقتصاد مانند ایجاد ثبات اقتصادی و مهار تورم و خروج از رکود حاصل شده است لکن در بخش سیاست داخلی و اجرای فصل سوم قانون اساسی که مشتمل بر حقوق ملت است و البته از وعده‌های انتخاباتی شما نیز بوده است توفیقی نداشته و همواره منفعل بوده‌اید، بلکه طرف مقابل برای آنکه ثابت کند که با انتخابات ۹۲ هیچ سیاستی در این حوزه تغییر نکرده است، گاهی به اقداماتی تندتر از گذشته دست زده و با سکوت جناب‌عالی مواجه بوده است. این در حالی است که رئیس جمهور طبق اصل یکصد و سیزدهم قانون اساسی مسئول اجرای قانون اساسی است و اگر هریک از دو قوه دیگر قانون اساسی را نقض کردند حداقل می‌تواند به پشتوانه رأی مردم به آنها اخطار یا تذکر قانون اساسی بدهد و البته فشار افکار عمومی کار خود را خواهد کرد.

به عنوان نمونه مسئله حصر خانگی آقایان حجت الاسلام کروبی و مهندس میرحسین موسوی سه سال و هشت ماه است که برخلاف اصول متعدد قانون اساسی بدون حکم قضایی و این که آنها اجازه دفاع از خود داشته باشند ادامه دارد. ممکن است حکم اولیه شورای عالی امنیت ملی مبنی بر حصر خانگی این دو که در شرایط اضطراری صادر شده، برای مدت موقت – مثلا یک ماه – و تا زمان بازگشت شرایط عادی به جامعه، قابل پذیرش باشد اما ادامه آن بدون حکم قضایی قطعا وجاهت قانونی، شرعی و اخلاقی ندارد و خلاف فصل سوم قانون اساسی است. مثل آن است که کسی را بدون محاکمه به حبس ابد محکوم کنیم.

اصولا این یک سنت غلط در جمهوری اسلامی بوده است که منتقدان خوش سابقه در انقلاب را که احیاناً اتهامی متوجه آنها بوده است، به جای رسیدگی به اتهامشان در حصر قرار داده‌ایم بدون آنکه ضرورتی داشته باشد. گویی انتقاد و اعتراض را به معنی خروج از نظام تلقی کرده‌ایم، حال آنکه کسی می‌تواند انتقادهای اساسی به نظام داشته باشد و زندگی عادی‌اش را بکند، آنچنان که سیره امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام بود. آن پیشوای بزرگ مادام که خوارج دست به سلاح نبردند آنها را از حقوق اجتماعی‌شان محروم نکرد و خود می‌فرمود از من در خفا و آشکار انتقاد کنید.

برخی این گونه رفتارها را به سیره امام خمینی مستند می‌کنند، غافل از این که تعمیم برخی تصمیمات اوایل پیروزی انقلاب و دوره جنگ به امروز – قطع نظر از درستی یا نادرستی آنها – صواب نیست. مثلا در دوره جنگ زمانی که روزنامه میزان مانند ستون پنجم دشمن عمل می‌کرد و روحیه مردم را تضعیف می‌نمود ایشان فرمودند قلمهای مسموم باید شکسته شود، و به دنبال آن چندین روزنامه توقیف شد. این رفتار را می‌توان با شرایط جنگ که حیات و ممات یک ملت بسته به آن است توجیه کرد اما نمی‌توان آن را به شرایط عادی تعمیم داد. امام (ره) نیز بعد از جنگ در پاسخ به نامه نمایندگان مجلس فرمودند از این پس در چهارچوب قانون عمل می‌کنیم.

اصل سی و دوم قانون اساسی می‌گوید: «هیچ کس را نمی‌توان دستگیر کرد مگر به حکم و ترتیبی که قانون معین می‌کند. در صورت بازداشت، موضوع اتهام باید با ذکر دلایل بلافاصله کتباً به متهم ابلاغ و تفهیم شود و حداکثر ظرف مدت بیست و چهار ساعت پرونده مقدماتی به مراجع صالحه قضایی ارسال و مقدمات محاکمه در اسرع وقت فراهم گردد. متخلف از این اصل طبق قانون مجازات می‌شود.» طبق این اصل، مسئولانی که حصر خانگی آقایان کروبی و موسوی را ادامه داده‌اند باید مجازات شوند.

اصل سی و هفتم می‌گوید: «اصل، برائت است و هیچ کس از نظر قانون مجرم شناخته نمی‌شود مگر این که جرم او در دادگاه صالح ثابت گردد.» ممکن است کسانی بگویند «جرم آنها که موجب آشوب و درگیری شدند محرز است و اینجا اصل بر برائت نبوده و احتیاجی به اثبات جرم آنها در دادگاه صالح نیست.» این سخن پذیرفته نیست و علاوه بر این که خلاف قانون اساسی است که هر مجازاتی را ناشی از حکم دادگاه صالح می‌داند، اگر آن را به سایر موارد نیز سرایت بدهیم به نتایج ظالمانه‌ای می‌رسیم. مثلا فردی که در نزاع میان دو نفر میانجی شده و با زحمت چاقو را از دست ضارب گرفته و ضارب فرار کرده و او با چاقوی خونین در دست، در صحنه جرم باقی مانده و مردم و احیانا پلیس فقط همین صحنه را دیده‌اند، با این منطق چنین فردی محکوم به قصاص است و حق دفاع از خود را ندارد!

اصل سی و ششم می‌گوید: «حکم به مجازات و اجرای آن باید تنها از طریق دادگاه صالح و به موجب قانون باشد.» بنابراین فرضاً شورای عالی امنیت ملی حکم ادامه حصر خانگی به مدت نامعلوم و مثلا تا زمان توبه آنها را صادر کرده باشد چنین اختیاری نداشته است. اصل یکصد و شصت و هشتم می‌گوید: «رسیدگی به جرایم سیاسی و مطبوعاتی علنی است و با حضور هیئت منصفه در محاکم دادگستری صورت می‌گیرد.»

طبق این اصل چنانچه قرار بر محاکمه این دو باشد – که خواست هردوی آنها نیز هست و البته باید همزمان با محاکمه متهمان طرف مقابل ماجرا باشد – محاکمه آنها باید علنی و با حضور هیئت منصفه باشد.  اصل سی و نهم قانون اساسی نیز می‌گوید: «هتک حرمت و حیثیت کسی که به حکم قانون دستگیر، بازداشت، زندانی یا تبعید شده، به هر صورت که باشد ممنوع و موجب مجازات است.»

این اصل در مورد کسی است که به حکم قانون زندانی شده باشد. در مورد کسی که به طور غیرقانونی ادامه حصر پیدا کرده است، به طریق اولی‌ا هتک حرمت و حیثیت او ممنوع و موجب مجازات است. این در حالی است که در طول چند سال گذشته انواع اتهامات از اتصال به آمریکا و انگلیس و صهیونیسم گرفته تا ضدیت با امام حسین علیه‌السلام و امام خمینی از تریبونهای مختلف به آنها زده شده بدون آنکه آنها امکان سخن گفتن و دفاع از خود داشته باشند.

جناب آقای روحانی

با توجه به مطالب مذکور، جناب‌عالی به عنوان رئیس‌جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی وظیفه سنگینی در پیشگاه خدای متعال و ملت ایران دارید. عده‌ای حیات سیاسی خود را در ادامه وضع موجود می‌دانند و در چنین مواردی که قانون دست آنها را باز گذاشته و راه قانونی هموار است، به جای عمل به تکلیف خود، از مقام رهبری مایه می‌گذارند، در حالی که در چنین مسائلی اساسا نیازی به ورود رهبر گرانقدر نیست، همچنان که اگر مدیریت بحران سال ۸۸ درست و با تدبیر عمل می‌کرد نیازی به ورود ایشان نبود. از ولایت فقیه فقط در مسائل بسیار حیاتی برای اسلام باید هزینه شود نه در چنین مسائلی.

گروهی که احساس می‌شود حسن نیت دارند و مخالف رفع حصرند می‌گویند اگر اینها بدون توبه و عذرخواهی آزاد شوند اقتدار نظام می‌شکند. این هم حرف باطلی است. اولا مگر اقتدار نظام به این است که هیچ منتقدی نداشته باشد؟ مگر حکومت پیامبر(ص) یا علی علیه‌السلام منتقد نداشت؟ ثانیا توبه باید اختیاری و با میل قلبی و در پیشگاه خدا باشد و اگر باید از مردم نیز عذرخواهی کنند سایر متهمان فتنه مانند آقای احمدی‌نژاد و برخی نهادهای حکومتی نیز باید چنین کنند.

این عده گاهی نیز می‌گویند اگر اینها آزاد شوند دوباره آشوب می‌شود. این نیز خیالی بیش نیست. شرایط و هیجان آن دوره از میان رفته و منشأ فتنه هم کنار رفته است. اکثر معترضان نیز با انتخابات ۹۲ به خواسته‌های خود رسیده و انگیزه‌ای ندارند. به فرض محال آقای موسوی اعلامیه هم بدهد کسی همراهی نمی‌کند و خود ایشان هم گفته است می‌خواهم دولت را کمک کنم.

رئیس جمهور محترم

قرائن نشان می‌دهد که به هر دلیلی اراده‌ای برای محاکمه متهمان فتنه ۸۸ و طبعا بازخوانی آن با حضور طرفهای قضیه وجود ندارد و فتنه ۸۸ در ایران حکم هولوکاست در اروپا و آمریکا را پیدا کرده است که فقط یک سخن باید گفته شود و کسی حق تحلیل متفاوت و تحقیق درباره ریشه‌ها و عوامل گوناگون آن را ندارد. لذا پیشنهاد می‌کنم که جناب‌عالی به عنوان رئیس جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی، در اجرای قانون اساسی به تنها راه باقی مانده یعنی آزادی سه محصور مورد نظر عمل نمایید. قانون اساسی برای اجرا کردن است نه یک سند ملی که صرفا در ویترین قرار گیرد. عید غدیر نزدیک است و چه بهتر این کار در این ایام صورت گیرد و وحدت ملی ما که به شدت به آن نیازمندیم بیشتر و استوارتر گردد. بدیهی است که اگر همچنان مسامحه نمایید این قضیه در قالب سؤال از رئیس جمهور در مجلس پیگیری و البته برخی سؤالات فرهنگی نیز اضافه خواهد شد.

با تقدیم احترام

برچسب ها : روحانی،علی مطهری

دیدگاه بینندگان
غیر قابل انتشار: ٠
در صف انتشار: ٠
انتشار یافته: ٠٠
|
۱۳۹۳/۰۷/۱۶ ۰۸:۲۸
٢٦
١١

علی مطهری نه خودش و نه نظرش ارزشی نداره دنبال هل دادن دولت به چاه دردسر است او و اطرافیانش خوب میدونند موضوع فتنه خط قرمز نظام و ملت است و نه آقای روحانی کل دولت هم حق ورود به آن را ندارند تا زمانی که شرایط برای دادگاه فتنه گران فراهم شود

پاسخ ها
محمد
|
۱۳۹۳/۰۷/۱۸ ۱۰:۳۷
|
٧
١٢

قابل توجه اقای حسین وا قای منصف عزیز تعجب است که فراموش کرده اید که موضوع رفع حصر از وعده های جناب روحانی بوده است واتفاقا برخلاف خوشایند شما اقای روحانی بااین وعده مهم وخصوصا تجلیل ونام اوردن از اقایان خاتمی وهاشمی رای زیادی ازمردم واصلاح طلبان که به زعم شما فتنه گرند جمع کردند واگرملت این وعده رانمی خواست به ایشان رای نمیدادند دوم اینکه دوستان تندتر ازبسیاری اصولگرایانند مرحوم عسکراولادی پیرسیاست و از رهبران اصولگرا وریس موئتلفه درپایان عمر خویش گفتند ان 2نفر فتنه گر نبودند ومن فردای قیامت جوابی ندارم انگاه دوستان به راحتی کسی که 8سال نخست وزیر دفاع مقدس و امام بوده وامام در وصفش مقابل مخالفین انروز فرمودند توانایی وعرضه اداره یک نانوایی را هم ندارند یا ریس بنیاد شهید وریس چند دوره مجلس شورا اقای کروبی را جهت یک اعتراض به سادگی به براندازی متهم میکنندخود مقام معضم رهبری ازاین 2نفر واقای هاشمی درنمازجمعه تعریف وتجلیل کردند وریس حقوق بشر اسلامی اقای لاریجانی ازبرادران لاریجانی برای رفع حصر ابراز امیدواری نمودند وشما درحالی میگوئید دولت نمیخواهد کاری کند که خصوصا درجواب اقای مطهری سخنگوی دولت اعلام کرده نسبت به این جریان پی گیر ودنبال رفع حصراست اللهم عجل لولیک الفرج

|
۱۳۹۳/۰۷/۱۶ ۲۱:۰۴
١٣
٨

پاسخ مطهری در موردفتنه گران محصور در دیدار او وجمعی دیگر از فرزندان شاهد با آقا توسط معظم له داده شده ولی مطهری فرمایشات آقا رافهم نکرده وعلتش هم بی بصیرتی اوست .البته ریاست محترم جمهور خوب می دانند که فتنه ی88 عبور از خط قرمزهای نظام بودکه فتنه گران این کاررا کردند وبه همین خاطر است که ایشان به قضییه ورود نمی کنند.ومطهری باید بداند که ریاست محترم جمهور حقوق خوانده اند ونیک می دانندمنشا صحبتهای او بی بصیرتیست وریاست محترم قوه ی قضائیه نیز مجتهدندوفارغ از زد وبندهای سیاسی وفق قانون تصمیم می گیرند ومراجع عظام تقلید نیز به طور کامل از حصر مطلعند واگر ادامه ی حصرراخلاف شرع تشخیص میدادندحد اقل اظهارنظر می فرمودندواز همه بالاتر مقام معظم رهبری که هم مرجعند وهم طبق حکم حکومتی میتواننددر صورت تشخیص مغایرت ادامه ی حصر با قانون وشرع مقدس دستورات لازم را صادر فرمایند اینکار را می فرمودند. پس مطهری بیخودی برای آب به آسیاب دشمن انداختن دست وپا نزند وساکت بنشیند تا سرنوشتی که دوستان محصورش دچارند متوجه او نشود.

|
۱۳۹۳/۰۷/۱۶ ۲۲:۵۴
٨
١١

شما لطفا برای دولت تکلیف تعیین نکن ،چرا اینهمه از محاکمه انها هراسان ودلواپسید کاش برای ینهمه دزدیها وغارتها واختلاسات دولت قبل ومحبوبتان هم که هر روز بیشتر کشف میشه نگران میشدید انصافا هلاکاستو جالب گفته اقای مطهری .تا حالا دوست عزیر فکر کرده ای که چرا بسیاری ازنخبگان وخبرگان
وعلما واقشار مختلف پس از اینهمه یکطرفه به قاضی رفتن ها قانع نشدند؟ لطفا دهان منتقدان را نبندید وبهترین کار همان محاکمه براساس قانون اساسی است تمام دنیا به متهم فرصت دفاع هم میدهند

|
۱۳۹۳/۰۷/۱۷ ۰۱:۰۹
٧
٤

بابا اینا چیه اقای موسوب و کروبی هرجا دلشون میخواد میرن شمال قم مشهد اینو بچه هاشون میگن اخه ذشمن میخواست با ترورشون وانمود کنه نظام مسوله

|
۱۳۹۳/۰۷/۱۷ ۰۹:۳۳
٨
٢

آقای حق گوسلام: اول به شما تبریک می گویم که یکی ازاعضاءموثر سایت مهرستان هستید چون قبل ازاینکه کامنتها منتشر شود شما پاسختان را گذاشته اید ودوم هم اینکه فکر کنم یا شما میدانید که اگه این دو فتنه گر محاکمه شوند حکمشان چه خواهد بود؟ویا اینکه خیلی ساده اید ودراین وادی نیستید .اگه فرضیه ی اولی باشد که مشخص می کند شما نه دوست دار نظام هستید ونه این دولت ویا هم اینکه دوستی شما به مثابه دوستی خاله خرسه است.چون محاکمه آنها مساویست با اثبات اقدام بر اندازانه وحکم بر اندازان هم چیزی جز اعدام نیست ولذا جامعه متشنج وملتهب می شودواین خواست معاندین ودشمنان نظام است وشما مطمئن باشید تصمیم گیرندگان فعلی نظام یا به عبارت واضح وشفاف تر بزرگان قوم (اعم از رهبری معظم وریاست محترم جمهورو اعضاءشورای عالی امنینت ملی ازشما وعلی مطهری هم دلسوز ترند وهم زیر وبم قانون را بهتر می دانند پس دست از تعصبات خوش وخالی وبی منطق خودبرداشته ومنتظر بمانید نظام تصمیمش را بگیرد .

|
۱۳۹۳/۰۷/۱۷ ۱۱:۵۰
١
٨

با سلام به اقای منصف عزیز ،دوست عزیزم ایکاش میشد اینجا کمی بازتر ،یکدیگر را نقد میکردیم هرچند هم مهرستان عزیز محظورات دارد وهم مجال اندک اما تنها به چند نکته بسنده میکنم اول اینکه خود وجناح خودرا حق مطلق نپندارید وهمیشه درصدی را برای احتمال اشتباه بگذارید کما اینکه ممکن است ما هم اشتباه کنیم وچون روزگار اگر زور وبازو وسرنیزه به دستمان داد از ان سواستفاده نکنیم دوم اینکه هنوز بسیاری از بزرگانی چون مسولین گذشته وهم مراجع یا دراین مورد سکوت کردند ویا اعتراض که خود بهتر میدانید واگر نام ببرم ممکن است به ایشان بی احترامی شود حتی درهمان اوان این اتفاقات اقای هاشمی هم درنماز جمعه صحبتهایی کردند که عده زیادی ازمردم قانع نیستند ومعترضند فقط در پایان به این نکته بسیار مهم توجه کنید که هم فرمانده سپاه وهم نماینده مقام معظم رهبری در فیلمی که چندی قبل منتشر شد وزمان ان هم نزدیک وقایع 88است به صراحت اعلام کردند که خط قرمز ما دراین انتخابات امدن تیم جناح چپی مانند خاتمی واصلاح طلبان بود وما نمیخواستیم انها برگردند واین برخلاف فرمان صریح امام مبنی بردخالت نکردن سپاه در انتخابات بود خداوند همه مارا به راه راست وحقیقت رهنمون کند انشاالله موفق باشید

|
۱۳۹۳/۰۷/۱۷ ۱۲:۲۴
٢
٤

اقای منصف برخلاف اسمتون کمی منصف باشید وهنوز دادگاهی تعیین نشده به راحتی برای خود حکم صادر نکنید قانون اساسی همان طور که اقای مطهری فرمودند پیش بینی جرایم سیاسی را با حظور هیئت منصفه بیان فرموده وتزیینی نیست واصولا فلسفه دادگاه برای چنین روزیست تا حرف همه طرفها زده شود انگاه هرچه حکم شود همه حتی به اقرارمتهمین به فتنه ،،انرا قبول خواهند نمود پس عجول نباشید وقبل از دفاع ان دو فتنه گر جلوجلو حکم صادر نکنید طبق قانون هرجرم واتهامی ابتدا باید در دادگاه ثابت شود با سپاس

|
۱۳۹۳/۰۷/۱۷ ۲۰:۴۵
٦
٣

با عرض سلام خدمت دوستان عزیزحق گو ویک مهری خدمت این دو عزیز عرضه می دارم اول که من اهل هیچ جناحی نیستم که خود وجناحم را مطلق بپندارم وهیچگاه حکم صادر نکرده ام بلکه این را گفته ام آن اقدامی که آقایان(دو فتنه گرمحصور )انجام دادنداقدام براندازانه بوده ومطابق قانون هرگونه اقدامی که برانداری نظام تلقی شودحکمش اعدام است حال اقدام کننده هرفرد یا گروه باهر سابقه ای که باشدومن گفته ام همه ی بزرگان نظام در جریان حصرآنان هستند وهمه ی آنان نسبت به مطهری هم مطلع ترند وهم قانون رابهتر از او می دانندوهم نسبت به نظام دلسوزتر از اویند.لذا هر گاه صلاح دانستندهر تصمیمی که مصلحت نظام درآن نهفته است اتخاذ می کنند.ریاست شورای عالی امنیت ملی به عهده ی ریاست محترم جمهوراست که خود یک حقوقدان هستنداگر این تصمیم(ادامه ی حصر )را مغایر با قانون اساسی می دانستند باید تا کنون اقدامات لازم را انجام می دادندچون ایشان وفق قانون مسئول اجرای قانون اساسی هستندو الان بیش از یک سال است که ریاست این شورا به عهده دارندودائما با روسای محترم دو قوه ی دیگرکه آنان نیز در شورای امنیت ملی حضور دارند جلسه دارنداگه به یک نتیجه رسیده بودندتاکنون تصمیم مقتضی اتخاذ کرده بودند.پس همانطور که آقا یا خانم یک مهری گفته اندعجول نباشید ومنتظر بمانیدتا قانون تصمیمش را بگیرد. خداوند همه ی مارابه راه شهدا وصلحا وائمه و انبیاء رهنمون کند.انشاءالله

پاسخ ها
محمد
|
۱۳۹۴/۰۳/۱۰ ۱۶:۲۹
|
٢
١

ببخشید آقای نصف و نیمه محترم توی کدوم دادگاه محاکمه شدن و جرمشون محرز و تفهیم شده که شما دارید اینجا برای خودتون می بافید؟ اینا دیگه کی ان آخه همچین لفظ قلم هم حرف میزنه آدم باورش نمیشه بدیهیاتو نمیفهمه و زیر سوال میبره

|
۱۳۹۳/۰۷/۱۸ ۰۰:۰۴
٥
٢

خدمت خواهر یا برادر حق گو و یک مهری عرض شود مطابق اصل 176 قانون اساسی مصوبه شورای عالی امنیت ملی لازم الاجراست وآقای مطهری هم که اینچنین ریاست محترم جمهور را مورد خطاب قرار داده وتهدید به کشاندن وی به مجلس وسئوال از ریاست محترم جمهوردر صحن علنی مجلس کرده نشان از جهل او به قانون است .واو مشمول این شعر شاعرقرارگرفته که می گوید"آنکس که نداند ونداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند.ومانیز برایش دعا می کنیم تا خداوند بواسطه ی اعطاء بصیرت به ایشان اورا از این جهل برهاندانشاءالله

|
۱۳۹۳/۰۷/۱۸ ۲۰:۳۸
٥
٢

باسلام خدمت محمد آقاخدمت ایشان عرض شود اگه شما این عینک بدبینی صرف ازمنتقدان مطهری وعینک خوش خیالی از گفته های نا مربوط او ازچشمان مبارک بردارید وفارغ ازتعصبات خوشک مطالب را مرور کنید وآنگاه نظر دهید پذیرفتنی تر خواهد شد .اینکه شما فرموده اید موضوع رفع حصر از وعده های انتخاباتی آقای روحانی بوده درست. آن زمان ایشان کاندیدا بوده اند ولی الآن رییس جمهور ورییس شورای عالی امنیت ملی هستند. حصر فتنه گران توسط شورای عالی امنیت ملی سابق مصوب شده که این مصوبه مطابق اصل176قانون اساسی تازمان ملغای آن توسط همین مرجع یامراجع قانونی دیگر لازم الاجراست .چون اقدامات انجام شده توسط این فتنه گران براندازانه تلقی شده حداقل اقدامات پیشگیرانه همین حصر بوده ولذاتااتخاذ تصمیم بعدی که توسط مراجع ذیصلاح انجام خواهد شد باید منتظر ماند .اظهارات آقایان مرحوم عسکر اولادی وآقای محمد جواد لاریجانی هم حجت برای قانون نیست ونمی تواند نافی حصر شودودرخصوص مسئولیتهاوسوابق گذشته فتنه گران هم همانطور که امام (ره) فرمودند ملاک حال فعلی افراد است ومسئولیتهای گذشته افراد هم نمی تواند خلافکاریها واعمال براندازانه آنها راپوشش دهد .شاید به زعم شما این اقدامات آنان ساده بوده باشد اما اعضاءمحترم شورای عالی امنیت ملی که هم تسلط بالاتری ازقانون نسبت به شما دارند وهم دلسوزیشان برای امنیت در پناه اجرای قانون از شما بیشتر است و همه ی آنچه را که شما از روزنه عینک متصبتان می بینید آنان خیلی ریز تر وشفاف تر اما عاقلانه وعالمانه ومنطقی تروفارغ از هر گونه تعصب می بینند.ومجموعه ی شورای عالی امنیت ملی از فرهیختگان نظامند که ریاست آنهم به عهده ی حقوقدانی مبرز است که هیچگونه شائبه ای هم مبنی بر مخالفت ایشان با محصورین بر ایشان مترتب نیست .واین را هم خدمتتان عرض شود مقام معظم رهبری هم در آخرین دیدارشان با هیئت محترم دولت باز هم ناراحتی خود را از فتنه وفتنه گران ابراز داشتند که شمارا توصیه می کنم مشروح فرمایشات آقارا که خلاصه ی کلام ایشان در 15 توصیه به دولت مردان است بار دیگرمرور کنید. شادکام وبی دغدغه باشید .انشاءالله

|
۱۳۹۳/۰۷/۲۵ ۱۴:۱۵
٣
٢

ضمن تشکروسپاس ازنامه ارزشمند جناب مطهری یاداوری این رویدادتاریخی نحوه برخوردمسئولین درزمان امام ره بایکی ازحامیان کودتای نو ژه به ماخاطرنشان میکندتصمیمات زمان ماخیلی متفاوت شده است مجدداازاین بیانات ارزشی متشکرم

|
۱۳۹۳/۰۷/۲۹ ۲۰:۱۲
٣
٦

آقای مطهری عزیز این اشخاص حق خودشون را از این مملکت گرفته اند یا به راحتی خواهند گرفت اگه خیلی مردی به حمایت افراد ضعیف فریاد بزن .مگه شما وکیل مدافع این آقایان هستید.پس بقیه مردم چی .جالب فقط دنبال حق وحقوق خواص هستید . مواظب باشید .قدرت حجاب میاره .علی یارت.

|
۱۳۹۳/۰۷/۲۹ ۲۰:۱۸
٦
٢

آقای مطهری دغدغه مملکت اقتصاد وتامین مایحتاج روزانه است .حقوق میلیونی رو میگیری .دنبال حق وحقوق افراد خاص میری .دنبال احاد مردم باش

|
۱۳۹۳/۰۹/۰۶ ۱۴:۳۳
٣
٥

جناب مطهری فرزند خلف استادترین مفسر قران قرن خیلی از اصول قانون اساسی صرفا جنبه تزیینی پیدا کرده است امیدواریم رئیس جمهور به عنوان مسئول مستقیم اجرای قانون شجاعت اجرای این اصول را داشته باشند مسلما پشتوانه مردمی ایشان باید تفهیم کننده و پشت گرمی لازم را اعطا نماید

|
۱۳۹۳/۰۹/۱۰ ۰۹:۰۴
٣
٥

بابا شما این جوری کور کورانه حرف میزنید همین هایی که میگویید فتنه گر عمری برای این نظام زحمت کشیدن و جز پایه گزاران این نظام هستند حالا شما ها که دارین اسوده تو این نظام زندگی میکنید میخواین در مورد این آقایون صحبت ونتیجه گیری کنید بابا دست مریضا واقعا که

|
۱۳۹۳/۱۰/۱۵ ۲۲:۳۱
٦
٢

مطهری بیچاره میخاد خودش رو مهم جلوه بده چاره ای جز حمایت از بیچاره تر از خودش رو نداره. اگه مرد هست قلدری اقازاده ها رو فریاد بکشه که این رو هم جرات نداره اخه کفشش پر از ریگ هست حالا بزودی میبینیم...

|
۱۳۹۳/۱۱/۱۵ ۱۷:۳۸
١
١

ایا شهدای فتنه را میسناسید 23 نفرند وگمنام شهدای کمنام حسدشان گمنام است اما اینان جسد دارند نامشان گمنام است

|
۱۳۹۳/۱۱/۱۸ ۱۴:۵۲
٤
٣

جنابعالي مي بايست دهان ... را صد بار بشويي تا بتواني نام آقاي احمدي نژاد را ببري ، وا اسفا به روزگار كه از آن پدر چنين پسري !...

|
۱۳۹۳/۱۲/۲۳ ۱۷:۲۷
٠
١

باید فتنه 88را برای همیشه فراموش چراچوننظام مقدس مابارهبری مقتدر در حال فتح فرامرزی است باید اقایان ازاد باشند تا دنیا شاهد هرچه بیشتر اقتدار کشور ما باشند انهایکه دم از فتنه میزنند ضعف دارند وگر نه فتنه ای در کار نیست ما باید دست در دست هم کشور عزیز ایرا ن را بسازیم امنیتی که در کشور ماست هیچ جا نیست

پاسخ ها
محمد
|
۱۳۹۴/۰۳/۱۰ ۱۶:۲۱
|
٠
٢

ببخشید از کدوم امنیت حرف می زنید؟؟؟؟ئ آیا ما امنیت اقتصادی داریم؟ آیا امنیت غذایی داریم؟ آیا امنیت عاطفی و روحی داریم؟ آیا امنیت اجتماعی داریم؟؟؟؟؟؟ آیا امنیت شغلی داریم؟؟؟؟ نه... دوست من ما فقط امنیت جغرافیایی داریم. مثل ساکنین باغ وحش

|
۱۳۹۳/۱۲/۲۳ ۱۷:۵۸
٠
١

این موتور سواران خیلی خیلی خودسر
موتور سنگین خارجی داشتن!
اسپری فلفل داشتن!
جدیداً مشخص شده سلاح گرم هم داشتن!
اینهمه هم پشتشون گرم بوده که سه ساعت جلوی یه کلانتری ...حذف...هرچی امنیت و نیرو انتظامیه!

به نظر شما این خودسرها ، خودسر بوده اند؟

|
۱۳۹۳/۱۲/۲۸ ۰۶:۲۱
٠
٣

خدای مملکت ما را از شر تندروها خلاص کن
امیدواریم بدون وجود این گروها و رسانه های فشار به سمت تمدن بازگردیم

|
۱۳۹۴/۰۴/۱۳ ۱۲:۴۸
١
١

مطالبات مردم را فقط امثال مطهری می توانند مطرح کنند . مردم می خواهند بدانند آیا کل فتنه فقط مربوط به موسوی و کروبی است ؟ آیا این دو نفر این همه میان مردم محبوبیت دارند ؟ تا کی باید بلاتکلیف بمانند ؟ اگر متهم و مجرم هستند چرا در دادگاهی بی طرف و عادلانه محاکمه نمی شوند ؟ چرا اجازه دفاع از خودشون را ندارند ؟ احمدی نزاد که در مناظره جنجالی خود به هر کسی هر چی دلش خواست گفت چقدر در فتنه نقش داشت ؟ او که به همه تهمت زد توهین کرد دروغ گفت غیبت کرد و هرگز به مخالفان اجازه دفاع داده نشد در فتنه نقشی ندارد ؟ شال سبز بر گردن انداختن و خش و خاشاک دانستن مردم و قضیه کهریزیک در فتنه بی تاثیر بود ؟ نان فتنه فتنه را تا کی می خواهند عده ای قلیل بخورند ؟ درد اصلی مردم و کشور فتنه است ؟بگم بگم ها و ایجاد اختلاف میان دهها میلیون نفر و ایجاد شبهه در میان مردم در فتنه تاثیری نداشت ؟

|
۱۳۹۴/۰۴/۱۸ ۰۴:۱۶
٠
٠

جانباز از دست راستم سه تا دختر دارم یکی دانشجو دو تا محصل مستجرم یکی نامزده کمک میخواهم

|
۱۳۹۴/۰۵/۲۷ ۱۱:۲۵
٠
٠

جانباز از دست راستم سه تا دختر دارم یکی دانشجو دو تا محصل مستجرم یکی نامزده کمک میخواهم

|
۱۳۹۵/۰۱/۳۰ ۱۸:۵۸
١
١

بهترین راه حل محاکمه علنی است، همه چی مشخص خواهد شد
شاید بعضی ها از محاکمه وبیان مطالبی از سوی محصورین ترس دارند وگرنه چه معنی دارد در حصر بمانند

|
۱۳۹۵/۰۲/۱۴ ۱۴:۲۱
٠
١

ماکه برای اسلام شهید دادیم چرا این فتنه گران به امام حسین وامام خمینی توحین کردن پس دشمن اسلامند باید توبه کنندو20سال حبس باشند


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا