اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ٤٤٦
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : 6 دیدگاه
بررسی وزاری احتمالی نیرو در کابینه روحانی؛

روز گذشته ایسنا گزارشی از کاندیدهای احتمالی تصدی وزارت نیرو در دولت یازدهم را بررسی کرد. در این گزارش نام افراد زیادی به میان آمده است. با اینکه نزدیکان روحانی گمانه‌زنی‌ها را تکذیب می‌کنند بعید نیست در میان این انبوه نام‌ها، نام وزیر آینده نیرو هم دیده شود. مجید نامجو وزیر کنونی نیرو، علاوه بر…

روز گذشته ایسنا گزارشی از کاندیدهای احتمالی تصدی وزارت نیرو در دولت یازدهم را بررسی کرد. در این گزارش نام افراد زیادی به میان آمده است. با اینکه نزدیکان روحانی گمانه‌زنی‌ها را تکذیب می‌کنند بعید نیست در میان این انبوه نام‌ها، نام وزیر آینده نیرو هم دیده شود.

مجید نامجو

وزیر کنونی نیرو، علاوه بر تصدی‌گری وزارت نیرو که تا پایان دولت دهم در دست دارد، عضو پایه یکم سازمان نظام مهندسی ساختمان، عضو سپاه پاسداران در سمتهای نظامی، مدیر پروژه و رئیس کارگاه طرح‌های عمرانی قرارگاه سازندگی سپاه، فرمانده مهندسی لشکر ۴۱ ثارا…، معاون عمران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، عضو شورای شهر کرمان در دوره دوم و رئیس کمیسیون فنی و مهندسی شورا،‌ معاون وزیر نیرو و مدیر عامل و رئیس هیات‌مدیره شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بوده است.

حبیب‌ا… بیطرف

بیطرف که متولد شهر یزد است، از جدی‌ترین گزینه‌های مطرح‌شده برای تصدی وزارت نیرو بوده است، اما باتوجه به اینکه شرایط جسمی وی چندان اجازه کار پرفشار را به این وزیر پیشین نیرو نمی‌دهد، نمی‌توان به طور مشخص از پاسخش به پیشنهاد احتمالی سخن گفت، هرچند حتی اگر وزیر نشود نیز برای انتخاب وزیر آینده قطعا مورد مشورت قرار می‌گیرد. وی در کارنامه اجرایی خود به جز وزارت نیرو، عناوینی چون عضو رسمی سپاه پاسداران، موسس و مدیر مرکز تحقیقات آب جهاد، استاندار، معاون آموزشی وزارت نیرو و مجری طرح‌های ملی کارون ۳،۴ و عضو هیات‌مدیره شرکت آب را دارد.

بیژن نامدارزنگنه

شنیده‌ها حاکی از این است که زنگنه قصد ندارد مسئولیت وزارت را در دولت یازدهم بر عهده بگیرد، اما نقش تعیین‌کننده‌ای در انتخاب وزیران نفت و نیرو در دولت تدبیر و امید بر عهده دارد. او در سال ۱۳۵۹ به عنوان معاون فرهنگی وزیر ارشاد در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول به کار شدو بعد در مسئولیت‌های متعددی مثل عضو شورای مرکزی جهاد سازندگی، نخستین وزیر جهاد سازندگی و وزیر نیرو در دولت‌های مختلف مسئولیت پذیرفت.وی در سال ۱۳۷۵ با حکم مقام معظم رهبری به عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزیده شد که این عضویت تاکنون ادامه دارد . در هر دو دوره دولت اصلاحات هم زنگنه وزیر نفت بوده است.

رضا اردکانیان

دکتر رضا اردکانیان درحال حاضر مدیر برنامه دهه بین‌المللی آب سازمان ملل متحد است و تا سال ۲۰۱۵ این مسئولیت را عهده دار خواهد بود. او پیش از این عهده دار سمت‌های معاونت وزیر نیرو و وزیر کشور، نایب‌رئیسی انجمن آب‌شناسی ایران و مدرس در دانشگاه شریف بوده و طرح‌ها و پروژه‌های مختلفی را به انجام رسانده است. اردکانیان در سال‌های ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴معاون امور آب وزارت نیرو بوده است و همچنین در گذشته به عنوان رئیس شورای حکام مرکز بین‌المللی قنات و سازه‌های تاریخی آبی یزد فعالیت می‌کرده است.

غلامرضا منوچهری

هرچند منوچهری به واسطه مسئولیت‌های سال‌های اخیرش بیشتر به عنوان یک مدیر نفتی شناخته می‌شود، اما شاید کمتر کسی فراموش کرده باشد که وی از موسسین شرکت مهندسی آب و فاضلاب بوده و سابقه‌ای طولانی در این زمینه داشته است. منوچهری در زمانی که مدیرعامل پتروپارس بود، رابطه خوبی با ترکان مشاور نزدیک روحانی داشت که این باعث می‌شود در لیست گزینه‌های مختلف کابینه دولت یازدهم نامش به گوش برسد. منوچهری در سال‌های ۸۹-۸۰ مدیر پروژه فازهای۸،۷،۶ و عضو هیات مدیره و مدیر عامل شرکت پترو پارس و در سال‌های ۹۰-۸۹ مشاور مدیر عامل شرکت ملی نفت بوده است.

سید پرویز فتاح

وزیر نیروی دولت نهم از زمان کنار رفتن از ساختمان شیشه‌ای اتوبان نیایش که برخی آن را به اختلاف نظر با رئیس دولت نسبت می‌دادند تاکنون سعی کرده مشی سکوت را در پیش بگیرد و حتی در دورانی که مجید نامجو زیر تیغ انتقاد نمایندگان مجلس قرار گرفته بود به حمایت از جانشینش پرداخت. فتاح نیز از افرادی است که از زمان کناره‌گیری از وزارت نیرو تاکنون هرگاه بحث انتخاب گزینه‌ای در پست‌های مهم اجرایی بوده، جایی در لیست گزینه‌ها را به خود اختصاص داده است. وی در دوره اول ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد وزارت نیرو را برعهده داشت و پس از آن، به عنوان جانشین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) و مدیر عامل بنیاد تعاون سپاه منصوب شد.

عباس علی‌آبادی

عباس علی‌آبادی درحال حاضر مدیرعامل و رئیس هیات‌مدیره گروه مپناست. وی سابق بر این معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی و رئیس هیات‌مدیره شرکت توانیر، رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، معاون وزیر و رئیس دانشگاه مالک اشتر، عضو شورای‌عالی برنامه‌ریزی وزارت فرهنگ و آموزش عالی، مدیر برق و مکانیک طرحهای کرخه و کارون ۳، رئیس دانشکده هوافضا و مدیرکل روابط بین‌الملل وزارت ارشاد بوده است.

محمد ملاکی

محمد ملاکی در دوران وزارت بیژن زنگنه، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران بوده است و قبل‌تر مسئولیت معاونت وزیر نفت در امور برنامه‌ریزی را برعهده داشت و پیش‌از ورود به صنعت نفت نیز به ‌عنوان معاون وزیر نیرو در امور برق و مدیرعامل شرکت توانیر انجام وظیفه‌ می‌کرد. مسئول گروه رلیاژ و مسئول دفتر جهاد سازندگی در برق تهران ‌، مشاور استاندار خراسان و مدیربخش عمران در مرکز گسترش خدمات تولید و عمرانی ‌، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل برق خراسان‌، معاون وزیر نیرو در امور برق و سرپرست سازمان برق ایران‌، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ‌توانیر از دیگر مسئولیت‌هایی است که در کارنامه وی به‌چشم می‌خورد.

محمد احمدیان

محمد احمدیان در مقاطعی معاونت نیروی انسانی و آموزشی، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت و همچنین معاونت امور برق وزارت نیرو را بر عهده داشته‌است. وی در فعالیت اجرایی خود، ریاست دانشگاه صنعت آب و برق، معاونت امور نیروی انسانی وزارت نیرو، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت وزارت نیرو، معاونت امور برق وزارت نیرو، مدیریت عامل شرکت توانیر، معاونت امور برق و انرژی، ریاست هیات مدیره شرکت توانیر در سال ۱۳۸۵، مشاوره وزیر نیرو در امور ایثارگران از سال ۱۳۸۷ تاکنون و مدیریت عامل شرکت ساخت و راه‌اندازی نیروگاه‌های اتمی (سورنا) را بر عهده داشته است.

ستار محمودی

ستار محمودی که مشاور معاون وزیر نیرو است مدتی از طرف وزیر به عنوان نماینده تام الاختیار در تامین آب و برق مسکن مهر منصوب شده بود، اما به دلیل سن نسبتا بالا و سختی فعالیت‌های اجرایی از این مسئولیت کناره‌گیری کرد محمودی در دولت هشتم نشان دولتی درجه۳ لیاقت و مدیریت را اخذ کرده است.

محسن نریمان

محسن نریمان در سال ۱۳۶۱ مسئولیت امور عمرانی استانداری مازندران را بر عهده گرفت. وی در دوره‌های سوم، چهارم و ششم مجلس شورای اسلامی نماینده مجلس بوده است. نریمان همچنین مشاور عمرانی زنگنه و بیطرف وزرای اسبق نیرو بود. نریمان در سوابق اجرایی خود، استانداری خراسان شمالی را نیز در کارنامه خود دارد.


دیدگاه بینندگان
غیر قابل انتشار: ٠
در صف انتشار: ٠
انتشار یافته: ٠
|
۱۳۹۲/۰۴/۰۶ ۱۴:۱۰
٠
٠

خوب معلومه اینقدر آدم یکی هست جای بابا بزرگ خدابیامرز من خالیه

|
۱۳۹۲/۰۴/۰۹ ۱۹:۳۰
٠
١

منوچهری را از گزینه های خوب برای وزارت نیرو می دانم

|
۱۳۹۲/۰۴/۱۰ ۱۴:۲۸
٠
١

بیطرف،زنگنه وملاکی همه خوبند ولی منوچهری خوبتره

|
۱۳۹۲/۰۵/۰۲ ۲۲:۲۷
٠
٠

بمو چه سی سال که کاری نشد سختی صدسال اولن

|
۱۳۹۲/۰۵/۱۳ ۲۳:۲۶
١
٠

جالبه که آقای روحانی دم از فراجناحی بودن می زند زمان معرفی اعضای کابینه کاملا معلوم شد که افراد معرفی شده یا از جانب هاشمی اند یا از طرف خاتمی!!!!!!!!!!!!! خدا آخر و عاقبت مارو بخیر کنه.

|
۱۳۹۶/۰۵/۱۲ ۱۶:۲۰
٠
٠

سلام علیکم. فراموش نمی کنیم فرمایشات بیست وپنچ سال پیش جناب مهندس منوچهری را در انگلستان و دور اندیشیهای. ایشان را که اکنون محقق گردیده وبر همگان ثابت شده که ایشان را میتوان به جرأت پدر صنعت آب وفاظلاب دانست. انشاءالله در دولت دوازدهم از وجود چنین افراد با تجربه که الحمدالله کم هم نیستند در کشور بهر ببریم


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا