اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ٥٩٩٠
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : 24 دیدگاه
افشاگری بی‌سابقه فرماندار شهرستان مُهر:

فرماندار شهرستان مُهر در سخنانی بی‌سابقه از برخی تحرکات برای سنگ‌اندازی در پروژه‌های بزرگ شهرستان پرده برداشت. به گزارش سایت خبری مهرستان سید محمد موسوی فرماندار شهرستان مهر در جلسه شورای اداری شهرستان مهر ضمن گرامیداشت  فرارسیدن سالگرد وفات بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی بیان داشت: در سفر ریاست محترم جمهور به استان فارس در حوزه‌های…

سیدمحمدموسوی,فرماندارشهرستان مُهر

فرماندار شهرستان مُهر در سخنانی بی‌سابقه از برخی تحرکات برای سنگ‌اندازی در پروژه‌های بزرگ شهرستان پرده برداشت.

به گزارش سایت خبری مهرستان سید محمد موسوی فرماندار شهرستان مهر در جلسه شورای اداری شهرستان مهر ضمن گرامیداشت  فرارسیدن سالگرد وفات بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی بیان داشت: در سفر ریاست محترم جمهور به استان فارس در حوزه‌های مختلف اقتصادی گردشگری، بهداشت و درمان ، آب ،راه، گاز، آموزش و…  پیشنهاد‌هایی داشتیم که بعضاً پذیرفته‌شده ، البته هنوز لیست نهایی مصوبات به دست ما نرسیده است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه بخش بهداشت و درمان از دغدغه‌های اصلی مردم شهرستان بود برای احداث بیمارستان دوم تقاضا دادیم که بحمدالله پذیرفته شد.
فرماندار شهرستان مرزی مُهر نرخ بیکاری را در شهرستان نگران‌کننده خواند و گفت: توسعه اقتصادی و اشتغال از مهم‌ترین مشکلات شهرستان مهر است، باوجوداینکه شهرستان مهر یک شهرستان صنعتی است و ذخایر عظیم گازی و همچنین بزرگ‌ترین پالایشگاه گاز شیرین کشور در آن قرار دارد  اما متوسط نرخ بیکاری ما از مرکز استان نیز بالاتر است.

وی ادامه داد: روزانه نیروهای جوان و تحصیل‌کرده به ما مراجعه می‌کنند که متأسفانه هنوز زمینه اشتغال برای آن‌ها در شهرستان فراهم نیست ؛ البته حرکت‌های مهمی نیز در این راستا در شهرستان انجام‌شده است اما هنوز اول راهیم.
سید محمد موسوی با گلایه از پرداخت نشدن مرحله بعدی عوارض مالیات بر ارزش‌افزوده پالایشگاه پارسیان ، عنوان کرد: حقوق قانونی این شهرستان از محل ارزش‌افزوده سال‌ها پرداخت‌نشده است و پس از تلاش‌های چندین ماهه فقط دو مرحله از آن پرداخت‌شده است. متأسفانه هنوز مطالبات مربوط به سال‌های ۸۸ و ۸۹  که مبلغ قابل‌توجهی است ،  پرداخت‌نشده است. احساس می‌کنیم دست‌هایی در کارند تا این حقوق پرداخت نگردد.

نماینده عالی دولت در شهرستان مُهر در سخنانی بی‌سابقه از برخی تحرکات برای سنگ‌اندازی در پروژه‌های بزرگ شهرستان پرده برداشت و اظهار داشت: هدف من در شهرستان ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی است و به همین منظور طرح‌ها و پروژه‌های متعددی را در دست پیگیری داریم و خیلی از این پروژه‌ها را  تا انتها و مرحله صدور مجوز  و اجرا پیش برده‌ایم  اما متأسفانه افرادی سنگ‌اندازی کرده‌اند تا نشود!

وی افزود: تاکنون این مطالب را در جمع عمومی بازگو نکرده‌ام  اما واقعیت این است که بسیاری از پروژه‌های ما به علت سنگ‌اندازی‌ها یا متوقف‌شده‌اند یا بسیاری از آن‌ها به‌کندی پیش می‌رود.

رئیس شورای اداری شهرستان مُهر تصریح کرد: پروژه‌هایی داشته‌ایم که با اجرای آن می‌توان گام‌های مؤثری در ایجاد اشتغال منطقه برداشت اما متأسفانه افرادی صاحب نفوذ با لابی‌گری درراه اجرای این پروژه‌ها موانع ایجاد کرده‌اند و متأسفانه برخی ادارات نیز باکم کاری خود در این اقدامات شریک هستند. فرماندار شهرستان مُهر در ادامه همین بحث گفت: این تحرکات خلاف شرع ، خلاف دستور مقام معظم رهبری و اصول بنیادی انقلاب و نظام است و در اینجا اعلام می‌کنم اگر  کاسه صبرم لبریز شود همه‌چیز را به مرد می‌گویم.

نماینده دولت در شهرستان مُهر در بخش دیگری از سخنانش از عملکرد متناقض مجموعه نفت و گاز در دو استان گلایه کرد و گفت: ما کمتر از ۱۰ کیلومتر با تأسیسات آلاینده پارس جنوبی فاصله هوایی داریم و  آلایندگی‌های پارس جنوبی بر شهرستان مُهر  اثراتی منفی گذاشته است. متأسفانه پارس جنوبی در این خصوص هیچ‌گونه خدماتی به این منطقه ارائه نمی‌کند و حتی پاسخگو نیست. امیدواریم هرچه سریع‌تر شورای معاونین و کارشناسان استانداری برگزارشده و این موضوع مُهم بررسی شود.

موسوی بابیان اینکه مشکلات تأمین آب شرب در شهرستان مهر بسیار آزاردهنده است ، به طرح تأمین آب منطقه به‌وسیله انتقال آب از دریا اشاره کرد و افزود: مناطقی از بخش‌های اسیر ، وراوی و گله‌دار وضعیت مناسبی در آب شرب ندارند. برای حل ریشه‌ای مشکل آب شهرستان طرح انتقال آب از دریا ارائه‌شده ،خط و مسیر انتقال آب نیز مشخص‌شده است و سرمایه‌گذار این طرح نیز اعلام آمادگی کرده است و اگر این پروژه موردحمایت مسئولین قرار گیرد مشکل آب شهرستان مُهر برای بلندمدت هم خواهد شد.

فرماندار شهرستان مُهر در ادامه بحث مشکل آب شهرستان گفت: متأسفانه چاه‌های غیرمجاز بسیاری در شهرستان حفرشده است  و در حال حاضر از سوی نهادهای قضایی شهرستان همزمان با سایر استان‌های جنوبی عملیات پُر کردن چاه‌های غیرمجاز در حال اجراست ، خود ما نیز از این قضیه بسیار ناراحت هستیم و وقتی در جمع مردم حضور پیدا می‌کنیم نسبت به این موضوع احساس شرمندگی داریم اما واقعیت این است شهرستان مُهر به سمت بحران آب پیش می‌رود.

لازم به ذکر است در پایان این جلسه در خصوص مشکل کمبود نیرو و چارت خالی ادارات بحث شد.

شهرستان مُهر (MOHR) در ۳۲۰ کیلومتری جنوب شیراز و ۳۰ کیلومتری شرق عسلویه بوشهر واقع‌شده است.

 


دیدگاه بینندگان
غیر قابل انتشار: ٠
در صف انتشار: ٠
انتشار یافته: ٠٠
|
۱۳۹۴/۰۳/۱۰ ۱۰:۲۶
٣
٢

حتی در روستا ها نیز مشاهده شده عده قلیلی دارند مردم رو نسبت به حکومت و. دولت بد بین می کنند

|
۱۳۹۴/۰۳/۱۰ ۱۲:۵۲
٣
٣

با عرض سلام وخسته نباشید خدمت فرماندار محبوب و دوست داشتنی
بنده به نمایندگی از طرف جمعی از دوستانم اعلام آمادگی و همکاری برای مقابله با هر گونه کارشکنی و سنگ اندازی را اعلام میداریم.
فقط جناب عالی امر بفرمایید تا پای جان و به هر قیمتی هستیم،فقط فرمان دهید

|
۱۳۹۴/۰۳/۱۰ ۱۲:۵۵
٤
٢

آقای موسوی فرماندار محترم شهرستان مهر خدا پشت و پناه تو باد

|
۱۳۹۴/۰۳/۱۰ ۱۵:۰۷
٥
٣

جناب اقای موسوی تاسف بار تر از اینکه پارس جنوبی حق الایندگی به شهرستان مهر نمی دهد این است که ساکنین شهرستان مهر و گله دار نیز بومی محسوب نمی شوند ونمی توانند درشرکتهای مستقر در پارس جنوبی مشغول بکار کردن وحال که شما اکثر روسهای ادارات تودیع نمودی کسی نمانده که با شما همکاری نکند تا انجا که ما یاد داریم شما در سخرانیهای خود عرض می نمودید که مالیات بر ارزش افزوده شهرستان پس از سالها از چنگال گرگها بیرون کشیدم چی شده حالا دارید ته دل مردم خالی می کنید اگر بیکاری در شهرستان بیداد می کند نشانه بی تدبیری مسئولین شهرستان است چرا باید نصف کارکنان پالایشگاه پاترسیان از افراد غیر بومی باشد اداره کار شهرستان بایستی جوابگو باشد. مردم هم اگر صبرشان لبریز گردد. خیلی چیزها برای گفتن دارند

پاسخ ها
دیودل ابراهیم
|
۱۳۹۴/۰۳/۱۴ ۰۴:۳۷
|
٠
١

جناب دلسوز
سلام اسم قشنگ وبامعنایی رابرای خود انتخاب نموده اید
اما خواستم بدونم دلسوز کجا ؟دلسوزچه روستایی،چه شهری وچه شهرستانی وچه کس یاکسانی هستید؟؟؟؟
از نحوه ی نگارشتان انچنان برنمی اید که دلسوزیتان درحوزه ی شهرستان مهر بگنجد زیرا از نوشته های همین متن خودتان پیداست
اولا نیروهای پالایشگاه که طی این دوسال در پالایشگاه تولد نشده اند واگر نیروی غیربومی وجوددارد یا تخصص دارند ویدرغیراینصورت حاصل بی تدبیری وکینه توزی وبی مبالاتی مسولین دولت سابق واسبق ونماینده سراپا یکسونگر ومهرستیز قبلیست
دوما اگرفرماندارگفت سهم کل شهرستان از دودرصدوارزش افزوده را از چنگال گرگها بازپس گرفتم واحیانمودم که (البته ایشان این ادبیات شمارابکارنبرد بلکه خیلی منطقی ومودبانه فرمود حق مردم راگرفتیم)حرف درستی زد ه است و ان بودجه رامستقیماوعادلانه به دهیاریها وشهرداریها دادند
نکنه اینجاست که الان گروهی ترسیده اند که وچشم دیدن ابادانی شهرها وروستاهای ماراندارند وازپرداخت مابقی حق وحقوق احیا شده مان پیشگیری میکنند واگرتابحال ورجریان نبوده اید؛؛؛ اینک بدانید::::: من بعنوان عضوشورا ومطلع وکسی که پیگیر این مسایل بوده وهستم ودر جلسات وهمایش های برگزارشده دهیاران شوراهاوشهرداران کل شهرستان باحضور مسولین پالایشگاه واداره دارایی درشهرستان واستان شرکت نموده ام عرض میکنم حرف فرماندار۱۰۰درصد درست است
سوما. سند بیاورید چه وقت فرماندار گفته همه ی افراد باایشان همکاری میکنند
اتفاقا ایشان همواره میگفتند خداراشکر عملکردمجموعه مدیران رضایت بخش هست ولی کسانی هم هستندکه هنوز بافرمانداری هماهنگ نشده اند
خداوند یارویاورتان باد

|
۱۳۹۴/۰۳/۱۰ ۱۵:۱۷
٠
١

شهرستان مرزي رو هم بابد از سر خطت هم اعلام كني

|
۱۳۹۴/۰۳/۱۰ ۲۱:۳۴
٠
١

راه مهرگله داراتوبان بودولی جاده اصلی شد0هیجده کیلومترکمپ جهادنصرتادوراهی جم هم خبری نیست.اقای فتاح وزیراسبق نیروگفتن اب محرم به همه شهرستان مهروشهرستان لامردبه غیرازعلاءمرودشت ازسدهایقربرسدامابی نظمیست.

|
۱۳۹۴/۰۳/۱۱ ۰۰:۱۷
٣
٥

ضمن ادای احترام به جناب فرماندار و ابراز سپاس از اینهمه تلاش ایشان، یک نقد جدی به عملکرد ایشان وارد است؛ متاسفانه فرماندار محترم بخش زیادی از وقت خود را مصروف وارد کردن اقای ع..حذف.. به مجموعه فرمانداری یا اخیرا شهرداری نموده اند که کم تجربگی و عدم کارایی اقای ع..حذف.. همانطور که در شورای شهر به وضوح دیدیم، می تواند زحمات فرماندار سخت کوش را نیز تحت الشعاع قرار دهد. عاجزانه تقاضا دارم فرماندار محترم اینقدر خود را برای آقای ع..حذف.. هزینه نکنند.

پاسخ ها
حرف حساب
|
۱۳۹۴/۰۳/۱۱ ۱۰:۰۷
|
٣
١

در پاسخ به منتقد دلسوز باید بگم که اولا این مساله ای که شما گفتید تاثیر منفی بر سایر عملکرد های فرماندار محترم نداره دوما این اقای ع که گفتی فردی که تمام آینده وزندگی خصوصیش رو برای مهر گذاشته در سالهای که مهر توسط دولت قبل مغضوب علیهم شده بود ایشان توانست با طرح دعوا در محاکم قضایی و سایر اهرم های فشا چند میلیارد تومان از عوارض آلایندگی رو به مهر برگردونه البته چوبش رو هم خورد وپیمان چند میلیلردی که تو پالایشگاه داشت رو ازش گرفتن به خاطر شکایتهای که از پالایشگاه کرد ا از طرف مردم همیشه نا راضی شهر هم متهم به خیلی کارا شد که هیچکدام هم صحت نداشت در ثانی اشتبا ه بزرگ ما در دوران اصلاحات عدم کادر سازی بود وتکرار ان نابخشودنی خلاصه اینکه تزریق یک نیروی با جسارت به بدنه اجرای کاریه که لازم وفراتر از آن واجبه وتمام مخالفین این مساله دارن آب به آسیاب دشمن می ریزند تا حالا فکرکردی اینهمه مدیر چطوری از تو لامرد در اومده ولی ما این همه از نظر نیروی انسانی ضعیف هستیم

حسن
|
۱۳۹۴/۰۳/۱۱ ۱۲:۴۴
|
٣
١

اقای منتقد دلسوز این نظر شماست ولی اکثر مردم مهر از اقای علامه حمایت میکنن واز این انتخاب شورای شهر که نمایندگان واقعی مردم هستند تشکر میکنند .

دلسوز شهر
|
۱۳۹۴/۰۳/۱۱ ۱۳:۲۲
|
٤
٢

ازشورای شهر به دلیل انتخاب اقای علامه تشکر میکنم ایشان به حق دلسوز کاردان وپرتلاش هستند وهمه مردم خوشحالند

حقیقت
|
۱۳۹۴/۰۳/۱۲ ۱۶:۵۱
|
٢
٠

باسلام ابتدا از اعضای شورای شهر ممنون هستیم از بابت انتخاب سید علی اصغر علامه دوما اگر فرماندار هم در انتخاب ایشان نقش داشته بازم تشکر میکنم چون این خواسته مردم مهر هست اونایی که مخالف اقای علامه هستن چشم دیدن ندارند در این چند سال اقای علامه در کنار مردم بوده وهمه مردم به یک چشم دیده اقای علامه با عشق وعلاقه پیگیر مسایل شهر بوده همه مردم اینو میدونن الا تعدادی که نمیخوان بدوونن خودشون هم خوب میدونن .ما برای اومدن ایشان لحظه شماری میکنیم فرماندار متشکریم شورای شهر متشکریم

کشاورز
|
۱۳۹۴/۰۳/۱۳ ۰۸:۵۵
|
٠
٠

اقای دلسوز نگران نباش فرماندار هر کاری کنه حتما صلاح مردم بیشتر میداند سعی نکن اینقدر اقای علامه تخریب کنی اگه راس میگید شما هم خدمت کنید به مردم

|
۱۳۹۴/۰۳/۱۱ ۰۸:۵۹
٣
٠

آقا سید تازه فهمیدی که یه دستای سنگ اندازی می کنند نه ظاهرا خیلی وقته فهمیدی ولی تا حالا نجابت به خرج دادی که نگفتی ولی باید بگم که این اصولگراهها یا بهتر بگم اصولگرا نما ها چون اینها نه به اصول دین پایبندند ونه اخلاق اینها درجهت تخریب دولت سنگ اندازی که هیچ حاضر ند کوه رو هم در مسیر پیشرفت دولت آوار کنند اختصاص به منطقه ما هم نداره ودر کل کشور مشی اینها همینه در تفکر اونها مصالح شخصی وجناحی بر منافع ملی وکلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ارجحیت داره وبرای چند روز بیشتر تو قدرت موندن حاضر به همه جور کار غیر اخلاقی هستند از کارشکنی در امور گرفته تا مصادره به مطلوب کردن کارهای انجام شده تا سواستفاده از نیازهای مردم شریف کشور

|
۱۳۹۴/۰۳/۱۱ ۰۹:۱۴
٠
٣

آقای فرماندار تا کی سکوت. چرا این افراد را معرفی نمی کنی؟؟؟؟ بگوید تا مردم آنها را بشناسند

پاسخ ها
منطقی وارد می شود
|
۱۳۹۴/۰۳/۱۱ ۱۰:۱۵
|
١
٠

آقای حسنی شما دیگه نوبرشی

معلومه دیگه برادر من
مگه برای افراد صاحب نفوذ (همه که صاحب نفوذ نیستند!) دارابی ، یا فسایی یا مرودشتی یا شیرازی فرقی می کنه دولت بیاد چندتا طرح بزرگ تو شهرستان مُهر کار کنه؟ فقط یه شهرستان هست که نمیخواد پیشرفت شهرستان ما ببینه

البته ببخشید یه آدم صاحب نفوذ هم تو شیراز هست که چشم دیدن شهرستان مهر نداره

|
۱۳۹۴/۰۳/۱۱ ۱۲:۳۶
٤
٣

سلام من به نمایندگی از بخش زیادی از جوانان شهر مهر از زحمات فرماندار تشکر میکنیم و حمایت قاطع خود را از ایشان اعلام میکنیم ودر ضمن از شورای شهر مهر به دلیل انتخاب اقای علامه به عنوان شهردار تشکر میکنیم .

|
۱۳۹۴/۰۳/۱۱ ۱۷:۴۲
٢
١

من از اینکه مردم عمیقا اقای علامه رو قبول دارم خوشحالم باورهمه این است که ایشون میتونه موفق بشه ماهم باید کمکش کنیم والان هم در تهران مشغول ب کار است اغلب کارها وپیگیر یهای مربوط ب شهرستان مهر را با هماهنگی فرماندار انجام میدهد و نه نیازی ب پست شهرداری دارد و در۴ سالی که ب عنول رییس شورا بود تمام زندگیشو برا مهر گذاشت حتی میخاست خونه اش رو بفروشد تا دانشگاه پیام نور راه اندازی بشه مگر میشود یک انسان اینقدر از خود مایه بگذارد ما نباید همینطوری کسانی که روزی تمام وقت و انرژیشون برای مهر گذاسته فراموش کنی و فقط میگویم در گفتن ونوشتن مطالب کمی انصاف داشته باشیم

|
۱۳۹۴/۰۳/۱۲ ۰۱:۱۹
٠
٢

آقای موسوی فکر شرکت پتروشیمی باش که همه از نیروهای غیر مهری استفاده میکنن وهرچی جوان مهری برای کار درخواست میده خبرش نمیکنن

|
۱۳۹۴/۰۳/۱۲ ۰۸:۳۱
٠
٠

لطفا به مردم بگویید
مردم باید بدانند تا خود با این افراد برخورد کنند

|
۱۳۹۴/۰۳/۱۲ ۱۸:۵۹
٠
٠

سید جان اگه نگی هم خود مردم می دونن دوست مهر کیه دشمن مهرکیه..

|
۱۳۹۴/۰۳/۱۴ ۰۴:۵۰
٠
٠

جناب آقای فرماندار همیشه میگن کرم خرما از خود خرماست. بیشتر مشکل از مشاوره غلط در شهرستان هست. باید اتاق فکر با سواد تشکیل داد

|
۱۳۹۴/۰۳/۱۴ ۲۱:۱۰
٠
٠

ضمن تشکر از زحمات فرماندار محترم، باید به عرض برسانم که یکی از مهمترین عواملی که باعث کندی پیشرفت در شهرستان مهر می شود روسای بعضی از ادارات هستند که از دولت قبل باقی مانده اند و دلشان جای دیگری غش میرود به جای مهر. هموار کردن مسیر پیشرفت مهر به جز با هم دل بودن و تغییر روسایی که با دولت تدبیر و امید همراه نیستند میسر نخواهد بود.

|
۱۳۹۴/۰۳/۱۸ ۰۲:۱۳
٠
٠

نویسنده ی گرامی اقای بسیجی سلام
حیف است وقت مردم را صرف مسایل شخصی نماییم
فقط درپاسخ به حضرتعالی که فرموده اید حقیر صرفا تعصب سیاسی دارم و بدنبال مسایل ومطامع شخصی هستم
خواهش میکنم اگر موردی از اینگونه موضوعات راجع بمن سراغ دارید بفرمایید تا خودم رااصلاح کنم وًگرنه صرف ادعا بجز تخریب چهره ی افراد مشکلی راحل نخواهد کرد
من اگرموضوعی را گفتم واز فرماندار دفاعی کردم بدلیل شناخت واعتقاد قلبی بوده وگرنه تاکنون درعمرم منت احدی رانکشیده ام


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا