اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ٦٥٣
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : 25 دیدگاه
سید عبدالواحد موسوی‌لاری:

حمایت اصلاح‌طلبان، هرچند بعضی تلاش می‌کنند نقش این حمایت را تکذیب کنند، حسن روحانی را از «نیاوران» به «پاستور» فرستاد. حال این اصلاح‌طلبان مسئول مطالبات هوادارانشان از دولت روحانی هستند؛ مطالباتی که باید مطرح شود و نباید بار دولت یازدهم را سنگین کند. عبدالواحد موسوی‌لاری، وزیر کشور دولت اصلاحات به پشتوانه سال‌ها هدایت مطالبات نهاد‌های…

موسوی لاری

حمایت اصلاح‌طلبان، هرچند بعضی تلاش می‌کنند نقش این حمایت را تکذیب کنند، حسن روحانی را از «نیاوران» به «پاستور» فرستاد. حال این اصلاح‌طلبان مسئول مطالبات هوادارانشان از دولت روحانی هستند؛ مطالباتی که باید مطرح شود و نباید بار دولت یازدهم را سنگین کند. عبدالواحد موسوی‌لاری، وزیر کشور دولت اصلاحات به پشتوانه سال‌ها هدایت مطالبات نهاد‌های مدنی، شاید بهتر از هر شخص دیگری درباره بتواند درباره «مطالبات» مردم سخن بگوید. موسوی‌لاری در جریان جلسه اخذ رای اعتماد از مجلس، توسعه سیاسی و دفاع از فضای تضارب آرا را مهم‌ترین هدف خود اعلام کرد. او هنوز هم توسعه سیاسی و دفاع از فضای تضارب آرا را مهم‌ترین مطالبه پیش روی دولت روحانی می‌داند؛ مطالبه‌ای که اگر به آن پاسخ درخور داده شود، دیگر کمتر با مفاهیمی مانند «ساختارشکن» در کشور مواجه خواهیم شد. اما موسوی‌لاری تنها وزیر کشور اصلاحات نیست. او یکی از اعضای مجمع روحانیون مبارز است؛ مجمعی که چهره‌های شاخص مانند سیدمحمد خاتمی، مهدی کروبی و محمد موسوی‌خویینی‌ها دارد. اما شاکله مجمع هنوز نتوانسته به پویایی چهره‌های شاخصش عمل کند. موسوی‌لاری به «بهار» می‌گوید: «این نقص مجمع در فضای بازی که دولت روحانی ایجاد خواهد کرد، رفع خواهد شد.»


چرا اصلاح‌طلبان در انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری از حسن روحانی حمایت کردند؟

دو شاخص اصلی مد نظر اصلاح‌طلبان بود. یکی خواست و تمایلات مردم برای تغییر وضعیت موجود. آقایان خاتمی و هاشمی و عموم اصلاح‌طلبان احساس کرده بودند مردم از آن‌ها نمی‌گذرند اگر به خواست تحول‌خواهی جامعه پاسخی داده نشود. اصل دوم بلوغ سیاسی اصلاح‌طلبان و مردم بود. اصلاح‌طلبان باور کرده بودند که نباید تنها به مطالبات صددرصدی خودشان بپردازند. زیرا اولا هر جریانی که بخواهد به مطالبات صددرصدی خود برسد، ناچار به نفی دیگران است. ثانیا اصلاح‌طلبان نمی‌توانستند مطالبات حداکثری خود را مدنظر داشته باشند زیرا اگر به دنبال مطالبات حداکثری خود می‌رفتند با ضرری مضاعف روبه‌رو می‌شدند و نه می‌توانستند به آن مطالبات دست پیدا کنند و نه حتی به‌ درصدی بسیار کمتر از مطالباتشان می‌رسیدند. به همین دلیل بین نامزد‌های این انتخابات، آن‌هایی که به دنبال ادامه وضع موجود نبودند، بررسی کردند. دو نامزدی که به صورت فردی نامزد این انتخابات شده بودند. آقای عارف که تابلوی اصلاح‌طلبی داشت و آقای روحانی که اعتدال‌گرایی و گفتمان اصلاح‌طلبی را تبلیغ می‌کرد. عقل و خرد جمعی اصلاح‌طلبان را به انتخاب حسن روحانی سوق داد. هرچند او با تابلوی اصلاح‌طلبی در این انتخابات حضور پیدا نکرده بود. اما گفتمان اصلاح‌طلبی را در مناظرات و سخنرانی‌هایش رعایت و مطالباتی را مطرح می‌کرد که منطبق با مطالبات اصلاح‌طلبان بود. از طرف دیگر او وابستگی تشکیلاتی به جریان مخالف نداشت و جامعه روحانیت مبارز نیز دیرزمانی بود با او سر ناسازگاری داشت. از همین‌رو احتمال این‌که بتواند بعضی از مطالبات اصلاح‌طلبی را نمایندگی کند، زیاد بود. اصلاح‌طلبان به این نتیجه رسیدند که او می‌تواند در جهت برآورده کردن بخشی از مطالبات مردم و اصلاح‌طلبان حرکت کند. در حقیقت ما بین مطالبات و گفتمان اصلاح‌طلبی و فرد منتسب به اصلاح‌طلبان، گفتمان را انتخاب کردیم تا با این روش در حد مقدور، گفتمان اصلاح‌طلبی در کشور حفظ شود و دوباره رواج پیدا کند.

چگونه اطمینان پیدا کردید که حسن روحانی می‌تواند مروج گفتمان اصلاح‌طلبی باشد؟

ولو این‌که حسن روحانی مدعی اصلاح‌طلبی نیست، از تبلیغات انتخاباتی‌اش برمی‌آمد که او گفتمان اصلاح‌طلبی را راه‌حل نجات کشور می‌داند. مهم نیست که او از عنوان اصلاح‌طلبی استفاده نمی‌کند، آنچه اهمیت دارد، راه و روش اوست. حسن روحانی بر لزوم ایجاد فضای باز سیاسی، اقتصاد مولد، دیپلماسی فعال و تنش‌زدا تاکید دارد. این خواست‌ها همان خواست‌های اصلاح‌طلبان است. اصلاح‌طلبان در یک کلام برای ترویج این گفتمانشان، حسن روحانی را انتخاب کردند. البته منظور من این نیست که آقای عارف نمی‌توانست گفتمان اصلاح‌طلبی را نمایندگی کند. تنها بر این نکته تاکید دارم که شرایط کشور به گونه‌ای بود که موانع پیش‌روی آقای عارف بیش از روحانی بود و ما نمی‌خواستیم برای بار دوم از تشتت آسیب ببینیم که یک‌بار در آستانه انتخابات سال ۸۴ به اصلاح‌طلبان صدمه وارد کرده بود.

این راهکار برای پیروزی در انتخابات، موفق بود. اما امروز جریانی نه تنها مدعی عدم تاثیر حمایت اصلاح‌طلبان در پیروزی حسن روحانی است که حتی داعیه‌دار رای او نیز هست. چرا برای جلوگیری از مصادره رای اصلاح‌طلبان در انتخابات، پیشاپیش چاره‌ای نیندیشیده‌اید؟

ما به خرد و فهم و شعور مردم اعتماد داریم. در تمام طول دو دهه اخیر هر زمان که مردم برای «انتخاب» آزاد بودند، گفتمان اصلاح‌طلبی را انتخاب کردند. این امر نشان داده که مردم گفتمان اصلاح‌طلبی را ترجیح می‌دهند. اما این‌که اصولگرایان با رسانه‌هایی که در اختیار دارند، از صداوسیما گرفته تا کیهان، مدعی رای مردم شدند، واقعیت را تغییر نمی‌دهد. زمانی گالیله به دلیل فرار از دادگاه تفتیش عقاید توبه کرد، اما حین امضای توبه‌نامه زیر لب زمزمه می‌کرد: «با توبه من زمین از حرکت باز نمی‌ماند.» اصولگرایان می‌توانند سعی کنند غلب واقعیت کنند، اما نمی‌توانند موفق شوند. اصولگرایان همه ظرفیت‌های خود را به میدان آوردند اما بی‌هیچ تردیدی در این انتخابات پیروز نشدند. آن‌ها در جریان انتخابات در مقابل حسن روحانی که کاندیدای نهایی اصلاح‌طلبان شد صف‌کشی کردند ولی موفقیتی کسب نکردند. حتی اگر حرف اصولگرایان درباره میزان تاثیر حمایت اصلاح‌طلبان از حسن روحانی را بپذیریم، با توجه به عدم حمایت اصولگرایان از او، می‌توان این سوال را مطرح کرد که پس حسن روحانی به استفاده از کدام ابزار در این انتخابات به پیروزی رسید؟ اصولگرایان باید به این سوال پاسخ بدهند که چه اتفاقی از روز دوشنبه ۲۱ خرداد تا روز رای‌گیری در جامعه رخ داد که حسن روحانی را از یک نامزد متوسط در نظرسنجی‌ها به نامزد مقبول مردم تبدیل کرد؟ تردیدی نیست که او با حمایت آقای خاتمی، آقای هاشمی و احزاب اصلاح‌طلب توانست در همان مرحله اول پیروز این انتخابات باشد. اصولگرایان که نه تنها از او حمایت نکردند که در مقابل او بودند و اصلاح‌طلبان هم به‌زعم افراطیون اصولگرا نقشی نداشتند پس لابد از عالم غیب عواملی پیروزی او را هموار کردند. اگر اصولگرایان بتوانند ثابت کنند که عاملی از عالم غیب در پیروزی حسن روحانی نقش داشته است، اصلاح‌طلبان می‌پذیرند که حمایت آن‌ها در این انتخابات بی‌تاثیر بوده است.

برای مردم عملکرد اصلاح‌طلبی مهم‌تر از گفتمان اصلاح‌طلبانه است آیا اگر اصلاح‌طلبان در چهار سال آینده نتوانند در اداره کشور مشارکت کنند، ممکن است دیگر مردم در انتخابات پیش‌رو از تصمیم اصلاح‌طلبان تمکین نکنند؟

من این خطر را بسیار جدی می‌دانم. کارکرد دولت روحانی، حتی اگر این دولت مدعی اصلاح‌طلبی هم نباشد، به پای اصلاح‌طلبان نوشته خواهد شد. مردم از این دولت کارکرد اصلاح‌طلبانه می‌خواهند. تا دیروز گفتمان اصلاح‌طلبی تابلو راهنما بود اما پس از تشکیل دولت کارکرد اصلاح‌طلبانه پاسخ به خواست و مطالبات مردم است. اگر آقای روحانی و مجموعه همکارانش نتوانند این کارکرد را به درستی ارائه کنند، هم به خودشان صدمه می‌زنند هم به کسانی که از او در انتخابات حمایت کردند. بخشی از جامعه اگر عملکرد دولت متناسب با مطالبات مردم نباشد، از دولت سرخورده می‌شوند. عده دیگری هم ممکن است خط خود را از دولت جدا کنند. زمانی که مردم ببینند دولتی که شعار‌های اصلاح‌طلبانه سر داده است، در چینش نیروها و در عملکردش دغدغه‌های اصلاح‌طلبانه را رعایت نمی‌کند، از دولت فاصله می‌گیرند. این خطر به صورت جدی وجود دارد که ضرر جدایی توده‌های مردم از دولت و شکاف بین مطالبات ملت از عملکرد دولت به شکاف بین دولت-ملت بدل شود. نقش رسانه‌ها در این زمینه بسیار مهم است. آن‌ها باید به این صورت خطر را به دولت جدید گوشزد کنند. روحانی باید بداند، که به اعتقاد من می‌داند، رعایت نکردن مطالبات آن‌هایی که در این انتخابات از او حمایت کردند، نه‌تنها حمایت آن‌ها را از او سلب می‌کند، که رقیب را هم برای حمله به دولت او ترغیب می‌کند.

چرا اصلاح‌طلبان همان زمانی که تصمیم گرفتند از روحانی حمایت کنند، او را ملزم به پاسخگویی به مطالبات اصلاح‌طلبانه نکردند؟

یکی از ویژگی‌های اصلاح‌طلبان این است که اهل زد و بند‌های سیاسی پشت پرده نیستند. ما نمی‌خواستیم حمایت خود از او را مشروط به گرفتن چند وزیر درکابینه بکنیم. از آنجایی که اصلاح‌طلبان شفاف و روشن در انتخابات از حسن روحانی حمایت کردند، فرض را بر این گذاشتند که او درک کاملی از تاثیر این حمایت دارد. تلقی اصلاح‌طلبان از حسن روحانی این بوده و هست که او به آنچه می‌گوید ایمان دارد. اگر انتخاب‌های حسن روحانی برای تشکیل هیات دولت، به ترویج گفتمان اصلاح‌طلبی بینجامد، دیگر تفاوتی ندارد که چه کسانی بر مصدر امور گذاشته می‌شوند.

کنترل سطح مطالبات اجتماعی، یکی از دغدغه‌های امروز فعالان سیاسی است. به عنوان فردی که تجربه وزارت کشور را دارد، فکر می‌کنید چه راهکاری باید در نظر گرفت که مطالبات به گونه‌ای مطرح شود که هم متناسب با واقعیات جامعه باشد و هم یک نگاه به جلو داشته باشد و اصلاح‌طلبانه قلمداد شود؟

مطالبات جامعه باید به گونه‌ای هدایت شود که نقطه تلاقی مردم و ارکان سیاست باشد نه نقطه تعارض آن. این سخت‌ترین کاری است که پیش روی فعالان سیاسی در امر هدایت و پاسخگویی به‌مطالبات مردم قرار دارد. در قدم اول باید مطالبات را بررسی کرد تا مشخص شود، اساسا کدام مطالبات به صورت واقعی و عینی در جامعه مطرح هستند؟ از نظر من بعد از انتخابات ۲۴ خرداد یک مطالبه از سوی مردم در حد تفاهم ملی مطرح شد. آن مطالبه «تغییر وضعیت موجود» در دو حوزه امنیت و معیشت است. به این دلیل درباره این مطالبه با قاطعیت سخن می‌گویم که در جریان انتخابات دو قطب ایجاد شد. یک قطب بر ادامه وضع موجود اصرار داشت و قطب دیگر خواستار تغییر شرایط بود. آقایان جلیلی، ولایتی، حدادعادل و حتی قالیباف نماد‌های قطب اول بودند. قطب دوم اصرار داشت شرایط کشور باید تغییر کند. جامعه نسبت به قطبی اقبال نشان داد که نماینده‌های آن یعنی آقای عارف و روحانی، یا شخصا نماد تغییر شرایط موجود بودند یا مجموعه هواداران آن‌ها خواستار تغییر شرایط موجود بودند. در جریان این انتخابات عزم ملی حول نیاز به تغییر ایجاد شد و نشان داد که تغییر شرایط موجود یک مطالبه همگانی است.

برای «تغییر شرایط موجود» باید کدام حوزه‌ها تغییر کنند؟

اول از همه اقتصاد. مردم در هشت سال گذشته به شدت از نظر اقتصادی دچار مشکل شدند. بهبود شرایط اقتصادی کشور یک مطالبه عمومی است. اصولگرایان و اصلاح‌طلبان، درباره لزوم پاسخگویی به این مطالبه تفاهم دارند. هرچند هریک راهکار‌های متفاوتی برای حل این مشکل دارند. با در نظر گفتن اهمیت این مطالبه مردم، درباره لزوم به پاسخگویی به آن اختلافی وجود ندارد. با توجه به این‌که راهکارهای اصولگرایانه برای حل مشکلات اقتصادی کشور و مردم در هشت سال گذشته نتوانست پاسخگوی نیاز‌های مردم باشد، بخش‌های معتدل‌تر و منطقی‌تر اصولگرایان هم به این نتیجه رسیده‌اند که باید از روش‌های اصلاح‌طلبان برای حل مشکلات اقتصادی استفاده کرد.

منظور من بیشتر مطالبات اجتماعی و سیاسی مردم بود؛ مطالباتی از این دست احزاب، مطبوعات، تشکل‌ها و رسانه‌های آزاد و فعال.

در هشت سال گذشته نهاد‌های مدنی مورد بی‌مهری مطلق دولت قرار گرفتند. به همین دلیل فضای تلخ و ترش و بی‌اعتمادی بین دولت و ملت ایجاد شد. یا به عبارتی رویکرد هشت‌ساله گذشته دولت درباره نهاد‌های مدنی باعث بی‌اعتمادی دولت-ملت شده است. مطالبه امروز در این حوزه ایجاد فضای نقد برای این نهاد‌های اجتماعی-سیاسی است. در حوزه اجتماعی هم روش‌هایی مانند گشت ارشاد و امثال آن، جواب نداده است. تا جایی که بعضی از اصولگرایان آن به این نتیجه رسیده‌اند که حتی اگر هدف، صحیح باشد، با روش‌های غیراصولی نمی‌توان به آن رسید. تا جایی‌که پس ما می‌توانیم به همفکری خردورزان جریان راست، امیدوار باشیم که در روش‌هایی که تاکنون در عرصه‌های مختلف پیگیری شده است، بازنگری کنند. این بازنگری، پاسخگویی به مطالبه تغییر و تحول‌خواهی جامعه‌ای است که از آقای روحانی در این انتخابات حمایت کرد. البته مطالبات را باید با توجه به ظرفیت‌های جامعه مطرح کرد. دیگر اصلاح‌طلبان به دنبال رسیدن به مطالبات حداکثری خود نیستند و واقعیت‌ها را لحاظ می‌کنند.

تا زمانی که تعریف مشخصی از ساختار‌شکنی وجود نداشته باشد، هر آن ممکن است فردی یا نهاد یا حتی جریانی را به ساختار‌شکنی متهم کرد.

زمانی که فضای نقد، فضای گفت‌وگو و فضای پذیرش سلایق گوناگون در جامعه به رسمیت شناخته شد، زمانی که پذیرفته شد هر نقدی براندازی نیست، دیگر نمی‌توان هر صدای مخالف یا منتقدی را متهم به ساختار‌شکنی کرد. یک روزنامه‌نگار، یک فعال سیاسی یا یک استاد دانشگاه، ممکن است نظری متفاوت از رویه رسمی داشته باشد. اگر حق طرح نظر منتقد یا مخالف برای همه مردم در نظر گرفته شود، خواه ناخواه منتقدان هم می‌پذیرند که آرای خود را با توجه به ساختار جامعه و چارچوب قانون اساسی طرح کنند. اما زمانی که فضای نقد و تضارب آرا بسته شد و هر نوع انتقادی به شخص یا گروهی، انتقاد به اصل نظام تلقی شد، فعالان عرصه‌های مختلف یا متهم به ساختارشکنی می‌شوند یا به سوی ساختار‌شکنی سوق پیدا می‌کنند. از اصولگرایان خواستیم که مانیفست خود را ارائه دهند تا مشخص شود هرکسی که نقدی را مطرح می‌کند یا حتی آن‌ها را نقد می‌کند، لزوما منتقد نظام یا مخالف نظام نیست.

اصولگرایان پشت سر نظام قایم می‌شوند تا هر انتقادی را با فریاد «مخالفت با نظام» در نطفه خاموش کنند. دوستان اصولگرا فراموش کرده‌اند که مخالفان با راه و روش آن‌ها مخالف هستند و خواستار نابودی آن‌ها نیستند. اگر اصولگرایان این پیشنهاد ما را بپذیرند، مرز بین کسانی که اصل نظام را قبول ندارند و آن‌هایی که بخشی از روش‌ها و کارکرد‌های مسئولان نظام را قبول ندارند، خود به خود مشخص می‌شود. اگر مخفی شدن پشت ارزش‌های دینی و کاسب‌کاری از دین و ارزش‌های دینی از سوی یک جریان خاص کنار گذاشته شود، اگر خود را «نظام تلقی کردن» از سوی جریان اصولگرا منتفی شود و دیگر اصولگرایان داعیه سخنگویی نظام را نداشته باشند، اختلاف پیرامون مفهوم ساختار‌شکنی به حداقل می‌رسد. به دلیل فقدان فضای تضارب آرا جایگاه نقد منطقی و تلاش برای تغییر روش‌ها و رویه‌ها با جایگاه تلاش برای تغییر ساختار‌ها و بنیان‌ها، خلط شده است. اگر این فضای نقد و گفتمان در کشور حاکم شود، به صورت طبیعی مرز بین آن‌هایی که به دنبال تغییر رویکردها هستند و آن‌هایی که به دنبال تغییر بنیان‌ها هستند، مشخص می‌شود.

امروز حسن روحانی در مقامی قرار گرفته که از یک سو خود را با مطالبات اصلاح‌طلبان مواجه می‌بیند از سوی دیگر با مطالبات اصولگرایان تندرو. در این شرایط باید پاسخگویی به مطالبات کدام گروه را در اولویت قرار دهد؟

آقای روحانی باید بپذیرد که امثال آقای شریعتمداری به هیچ حدی بسنده نمی‌کند. یعنی نه‌تنها به دنبال کسب مطالبات حداکثری خود هستند، که اعتباری برای دیگری هم قائل نیستند. یعنی آن‌ها یک اصل دارند و آن «حق» بودن خودشان است. اصولگرایان تندرو با توسل به این فرض همه‌چیز را برای خود می‌خواهند. روحانی نباید فراموش کند که آن‌ها همه‌چیز را می‌خواهند. او باید به امثال شریعتمداری فرصت اظهارنظر بدهد ولی نمی‌تواند برآورده کردن مطالبات آن‌ها را در اولویت قرار دهد. حسن روحانی باید بداند کسانی که به او رای دادند و او را وامدار رای خود کردند، مطالباتی دارند. مسائلی مانند احترام به کرامت انسانی، حفظ حریم زندگی خصوصی مردم، غیرامنیتی بودن جامعه و رسیدگی به معیشت مردم. روحانی باید به این مطالبات پاسخ بدهد.

ساختار سیاسی ایران به گونه‌ای است که هیچ‌یک از جناح‌های سیاسی، تا زمانی که در راس قدرت قرار نگیرند، نمی‌توانند «گفتمان» خود را ترویج کنند. جدا از امید بستن به دولت جدید برای ترویج گفتمان اصلاح‌طلبی، اصلاح‌طلبان چه راهکارهایی برای ترویج گفتمان خود در چهار سال آینده که به صورت رسمی قدرتی در اختیار ندارد، در نظر دارند؟

فرض اصلاح‌طلبان بر این است که دولت حسن روحانی فضایی در کشور ایجاد می‌کند که گروه‌های مختلف امکان طرح نظر و عقیده خود را در کشور داشته باشند. البته انتظار ایجاد فضایی جدید به این معنا نیست که دولت جدید امکانات عمومی را در اختیار اصلاح‌طلبان یا اصولگرایان قرار می‌دهد. تنها امیدواریم بستری فراهم شود که اصلاح‌طلبان بتوانند دیدگاه‌های خود را مطرح و دیدگاه مقابل را نقد کنند. به همین دلیل ضمن این‌که اصلاح‌طلبان در مدیریت اجرایی نقشی حداقلی خواهند داشت، از فضای پیش‌آمده برای طرح گفتمانشان استفاده می‌کنند. هرچند معتقدم مردم گرایش اصلاح‌طلبان را می‌شناسند و می‌خواهند. به این دلیل که در اکثر انتخابات به اصلاح‌طلبان رای می‌دهند. اما باید در این فضای جدید به تقویت نهاد‌های مدنی، احزاب و تشکل‌ها بپردازند. اصلاح‌طلبان باید با شناسنامه مشخص خود به فعالیت در عرصه جامعه مدنی

بپردازند.

مجمع روحانیون مبارز به عنوان یکی از احزاب اصلاح‌طلب، در چهار سال آینده برای تقویت نهاد‌های مدنی چه برنامه‌هایی دارد؟

مجمع قبول دارد که باید به جای رویکرد منفعلانه، به صورت فعال عمل کند.

 

موسوی لاری روزنامه بهار

منبع: روزنامه بهار


دیدگاه بینندگان
غیر قابل انتشار: ٠
در صف انتشار: ٠
انتشار یافته: ٠٠
|
۱۳۹۲/۰۵/۲۶ ۱۱:۴۴
١
٢٦

درود بر سید مهری

|
۱۳۹۲/۰۵/۲۶ ۱۸:۳۰
١
٨

سلام بر چهره دل ربای موسوی لاری

|
۱۳۹۲/۰۵/۲۷ ۰۲:۰۲
٠
١٤

درود بر بزرگ مرد منطقه

|
۱۳۹۲/۰۵/۲۷ ۰۸:۴۱
٠
٢٥

سلام ودرود بر مهرستان که درجهت تنویر افکار عمومی اقدام به انتشار چنین مصاحبه هایی می کند.تحول خواهی وبرون رفت از وضعیت قبلی کشور در آراء مردم مشخص است.مردم نجات کشور را از پرتگاهی که کاسبان دین ومدعیان ارزشها ایجاد نموده اند خواهانند. واین خواسته اولین مطاله آنها است.مرحله دوم اقدامات اصلاحگرانه است که وظیفه بزرگان نظام است.اگر مسئولین کشور دلسوز نظام هستند و خواهان تداوم فرصت خدمت رسانی به مردم می باشند باید بدانند که این بار هم مردم به آنها فرصت دیگری دادند تا به اصلاح امور بپردازند.این مطلب روشن است که اصلاح گری واصلاح طلبی کف خواسته مردم است.نظامی که پایه اش بر نیات صادقانه شهدا و رزمندگان وهمه کسانی که این انقلاب را یاری کرده اند استوار است نمی تواند مجالی برای جولان کاسبان دین و سوء استفاده کنندگان از ارزشها باشد

|
۱۳۹۲/۰۵/۲۷ ۱۰:۱۰
٠
٥

ﻣﯿﺪﺍﻥ ﺳﺎﺧﺘﻨﺪ . ﮔﺮﺩﻫﻤﺎﯾﯽ ﻫﺎ ﺑﺮﮔﺰﺍﺭ ﮐﺮﺩﻧﺪ . ﺭﻭﺯﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎ ﺑﻪ ﺭﺍﻩ ﺍﻧﺪﺍﺧﺘﻨﺪ . ﻣﻘﺎﻟﻪ ﻫﺎ ﻧﻮﺷﺘﻨﺪ . ﺭﺷﺘﻪ ﯼ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻫﯽ ﺗﻌﺮﯾﻒ ﮐﺮﺩﻧﺪ، ﺩﺭ ﺁﻥ ﺭﺷﺘﻪ ﻫﺎ ﮐﺎﺭﺷﻨﺎﺳﺎﻥ ﻓﺎﺭﻍ ﺍﻟﺘﺤﺼﯿﻞ ﺷﺪﻧﺪ، ﮐﺎﺭﺷﻨﺎﺳﺎﻧﯽ ﮐﻪﺩﺭ ﺳﺎﻋﺖ ﻫﺎ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﯼ ﻣﺴﺘﻨﺪ ﺣﺮﻑ ﻫﺎ ﺯﺩﻧﺪ . ﺗﮑﻔﯿﺮﻫﺎ ﮔﻔﺘﻨﺪ . ﻟﻌﻦ ﻫﺎ ﮐﺮﺩﻧﺪ. ﺍﻋﺘﺮﺍﻑ ﻫﺎﮔﺮﻓﺘﻨﺪ . ﺗﻮﺑﻪ ﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎ ﻣﻨﺘﺸﺮ ﮐﺮﺩﻧﺪ . ﺷﮑﺎﻑ ﻫﺎ ﺍﻧﺪﺍﺧﺘﻨﺪ . ﺗﻬﻤﺖ ﻫﺎ ﺯﺩﻧﺪ . ﺩﺍﺩﻫﺎ ﺯﺩﻧﺪ. ﻓﻐﺎﻥ ﻫﺎﮐﺮﺩﻧﺪ. ﺑﺼﯿﺮﺕ ﻫﺎ ﻧﻤﺎﯾﺎﻥ ﮐﺮﺩﻧﺪ . ﻓﺘﻨﻪ ﻫﺎ ﻋﯿﺎﻥ ﮐﺮﺩﻧﺪ ...ﺍﯾﻦ ﻫﻤﻪ ﺭﺍ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﺭﯾﺘﻤﯽ ﮐﻪ ﭼﻬﺎﺭ ﺳﺎﻝ ﺍﺳﺖ ﺑﺎ ﯾﮏ ﺑﻠﻨﺪﮔﻮﯼ ﺳﺎﺩﻩ ﯼﺳﺒﺰﯼ ﻓﺮﻭﺷﯽ ﺩﺭ ﺩﺳﺖِ ﺗﻮﺳﺖ ﻭ ﻫﻨﻮﺯ ﺻﺪﺍﯼ ﺁﺭﺍﻣﺖ ﻭ ﺁﻥ ﺑﺎﻻ ـ ..کور خوندند

|
۱۳۹۲/۰۵/۲۸ ۰۸:۱۸
٦
١

هان آقاي مهرستان چندروزي ميشه كه برخي مطالب كه به مذاقت خوش نمياد و مقداري به برخي افراد بزرگ به نظر شما ايراد ميگيرد چاپ نميكني؟ چيزي نگفتيم فقط گفتيم...(حذف متن)......(حذف متن)......(حذف متن)......(حذف متن)

پاسخ ها
مُهرستان
|
۱۳۹۲/۰۵/۲۸ ۰۹:۴۷
|
٠
٢

سلام/متاسفانه شما عادت دارید در نظراتتان به برخی افراد شاخص سیاسی اتهام هایی بزنید که در هیچ دادگاهی بررسی و ثابت نشده است ، درست مانند برخی جریانهای سیاسی که خود را نه یک جریان سیاسی بلکه اصل نظام تلقی می کنند و به سادگی از طریق تریبون هایشان به اتهام ذهنی و توهین می پردازند

محمد
|
۱۳۹۲/۰۵/۲۸ ۱۰:۵۳
|
٠
٢

با تشکر از مهرستان ضاهرا برخی دوستان هنوز واقعا پیام انتخابات را نگرفتند تا بفهمند مردم چه مطالباتی دارند وچه چیزها وچه نوع افکاری را برنمیتابند وبه سلایق افراطی نه گفتند ،تفکری که متاسفانه باعث عقب افتادگی وخسارت کشور بیشتر از هشت سال شد

|
۱۳۹۲/۰۵/۲۸ ۱۲:۲۴
٢
٠

سلام شما متاسفانه اين طور فكر مي كنيد متن قبلي كامل مي زديد و به قضاوت مي گذاشتيد من گفته بودم عده اي از مناديان اصلاحات در انگليس و آمريكا عمر ننگين سپري مي كنند و از دست فهد و نخست وزير اسرائيل جايزه مي گيرند و عده بيشترشان در كودتاي رنگين 88 نظام اسلامي را به لبه پرتگاه بردند و مي خواستند اوضاع كشور را مانند وضعيت فعلي مصر و سوريه كنند و از آقاي موسوي لاري خواسته بوديم دست از اين جريان بردارد و با اين قوم برانداز همراهي نكند چون علاقه ايشان به نظام و رهبري بركسي پوشيده نيست. شما(مهرستان) جملاتي از ديگران خوانده ايد و با اتهام زني به افشاكنندگان مخالفين نظام آن ها را به تك روي متهم مي نماييد. ما اصل نظام نيستيم و مدافع اصل نظام هستيم شما هم سعي كنيد هيچ فرد و گروهي را بزرگتر و مهمتر از نظام ندانيد و منصفانه عمل كنيد. اينان در دادگاه الهي و افكار مردم محكوم بالذات هستند و به گفته مقام معظم رهبري عقاب و عذاب الهي را براي خود خريده اند. انشاالله اين متن را با حذف متن مواجه نشود تا مشخص شود مهرستان در روزهاي كمي غير عادي هم منصف است و مخالف نيز بر مي تابد البته تا امروز من مهرستان را از خود و طرفدار نظام محسوب مي كرده ام تا الان كه پرداختن به فتنه و فتنه گران را اتهام زني معنا كرد برداشتم تغيير كرد

پاسخ ها
هم ولایتی
|
۱۳۹۲/۰۵/۲۸ ۲۱:۵۴
|
٠
٣

برادر عزیز شما به چه حقی خود را به جای خدا گذاشته ای وبرای خدا هم تکلیف تعییین میکنی؟ ایا برشماهم وحی نازل شده وما نمیدانستیم ؟ضمنا شما که از انصاف میگوییددور ازتقوا وجوانمردیست که به عده ای اتهام وارد کنی وفرصت دفاع ندهی درتمام محاکم فرصت دفاع هم به متهم داده میشود

حسین
|
۱۳۹۲/۰۵/۳۰ ۱۴:۳۸
|
٠
٠

برادر عزیز عباس جان چرا عده ای به دام انگلیس و اسرائیل افتاده اند آیا نمی خواهیم به عملکرد خودمان فکر کنیم علت رارها کرده و به معلول فکر می کنی امیدوارم در دولت اعتدال دیگر دفع به حداقل و جذب به حداکثر برسد.

|
۱۳۹۲/۰۵/۲۸ ۱۲:۲۹
٠
٠

ای جانم والا

|
۱۳۹۲/۰۵/۲۹ ۰۸:۵۵
٢
٠

با تشكر از مهرستان كه انصاف خرج داد توصيه ميكنم سعي شود با تقويت ايده هاي حقيقي در تنوير افكار عمومي دخيل باشيد و اجازه ندهيد شائبه ضديت با نظام نسبت به مهر و مهرستان تقويت گردد. اون روز كه آقاي موسوي لاري در سطح منطقه و كشور مشهور و معروف بود اون روز كه آقاي موسوي لاري در دفاع از انقلاب و امام برعليه رئيس جمهور وقت اما خائن(بني صدر) سخنراني كرد و .... خيلي ها معني انقلاب و امام را نمي فهميدند متاسفانه عملكرد بد بعضي ها و تبليغات خلاف برخي ها و فقر بصيرتي زيادي ما را از ادامه مسير عقب انداخت . عده اي جاهل در جشن ها اغراض خود را آشكار مي كنند و با عمل خود حيثيت سياسي شهر را مي برند يا مواضع تند مي گيرند و از مخالفين و معاندين دفاع مي كنند و يا اون قدر سرد برخورد مي كنند و در صف مخالفين دلسوزان واقعي نظام قرار مي گيرند. مخالف عملكرد غير عادلانه يك نماينده هستند به كليت حمله مي كنند. امروز هم كه يكي از ياران قديمي نظام كه وفاداري خود را به انقلاب و رهبري اثبات كرده و با عنايت نظام و رئيس جمهور محترم به وزارت اطلاعات منصوب شده براي ما موجب خوشحالي است و عملكرد غير عادلانه مسئولان قبلي و فعلي لامرد را به پاي آقاي علوي ننويسيم و براي ايشان و دولت دعا كنيم و كمك كنيم تا در حل مشكلات موفق بوده و طبيعي است در يك فضاي دوستانه از وزير اطلاعات تقاضا خواهيم كرد تا در توان و شرح وظايف همه نقاط منطقه را ببيند و سفارش كار عادلانه به همه مسئولين نموده و در انتخاب افراد لايق و شايسته و دلسوز براي شهرستان مهر هم در حد وسع خود مساعدت نمايد. ما هم سعي كنيم جوانان و پيران خود را بصيرت بخشيده تا عادت بگيرند هركس كه با تقوا و منصف و طرفدار اسلام و انقلاب است و خدمتگزار واقعي مردم مي باشد بزرگ دانسته و بدانند براي توسعه مادي و معنوي شهرستان راهي جز وحدت و انسجام و تقويت اركان نظام وجود ندارد و هركس غير از اين دنبال چيز ديگري باشد بايد از مجموعه مديريت اجتماع كنار گذاشته شود. از بزرگان سياسي و مذهبي خود هم بخواهيم تا دسته و احزابي كه با نظام اسلامي زاويه دارند فاصله گرفته بگيرند. يك بار ديگر از آقاي همداني بابت انتشار اين مطالب تشكر ميكنم و از فشارهايي كه از سوي برخي گردن كلفت ها جهت انتشار مطالب تحمل مي كنند خدا صبر گفته ولي تشويق ميكنيم بي طرفانه مطالب را انتشار داده و اگر طرف ها مطلبي دارند منتشر كنند و جواب بگيرند

|
۱۳۹۲/۰۵/۲۹ ۱۲:۵۶
٤
٠

بايد به آقاي هم ولايتي عرض كنم كه برادر عزيز براي خائنين بزرگ كه دادگاه به معناي عرف نمي گيرند و معناي دفاع و وكيل تناسبي ندارد. در طول تاريخ خائنين فراواني بوده اند كه به حكم وجدان عمومي محكوم شده اند و توسط مختارها به مجازات رسيده اند. ديگران چيزي ميگند شما هم بازگو مي كنيد افرادي كه آمده اند در روز روشن و نه يك بار و دوبار و نه يك و دوماه بلكه 8 ماه مركز كشور را جولانگاه خود قرار داده و هرگز خيرخواهي دلسوزان نظام را نپذيرفته و فقط به بيگانگان اتكا كردند و اگر نبود تدبير بزرگان نظام مي توانست به درگيري هاي بين مردمي تبديل شود شما ايشان را متهم قابل دفاع مي دانيد و منتظريد كه در رسانه ملي اجازه دهن كجي به ارزش هاي ملت داد ه شود. اينان در دادگاه افكار عمومي محكوم ابدي هستند و بايد جوابگوي لطمات جبران ناپذيري كه به كشور زده اند نزد خداوند و خون شهدا باشند البته بله ينده هم معتقدم نبايد همه را بهانه همراهي با فتنه گران متهم كرد و به دلسوزان و طرفداران نظام تهمت زد غرض من از اين كه از فرصت استفاده ميكنم و در لابه لاي درس خواندنم در دانشگاه متني در مهرستان مي نويسم اين است به كمك هم باعث تنوير افكار شويم و مانع انحراف فكري مردم و حتي بزرگان شهر از مسير اصلي انقلاب شويم من شنيدم كه در روز جشن انتخابات عده اي از جوانان مهري شعارهاي غير مربط سرداده و پلاكارد ها و تصاوير در حمايت از فتنه حمل ميكرده اند شما فكر مي كنيد اين حركات چقدر موجب گمراهي مردم و وهن مردم انقلابي ما در نظر مردم بقيه جاها مي شود؟ ما كه بيرون هستيم متوجه ميشيم چقدر دهان مخالفين روي مهر باز مي كند. شما و خدا بياييد فرهنگ سازي كنيم

|
۱۳۹۲/۰۵/۳۰ ۰۰:۰۶
٠
٠

با سلام خدمت برادر عباس. دوست عزیز مدم شهرستان مهر وفاداری خود را به نظام و رهبری در سالهای پیش به اثبات رسانده اند و کیست که نداند مردم مهر مردمی متدین و مذهبی و باخدا هستند و بر خلاف دوستان شما که دم از اصولگرایی میزنند و در روز روشن دست به هر دروغ و تهمت و خلافی میزنند و جالب اینجاست که بیشتر اعمالشان نیز به نام رهبری انجام میدهند!! کجا بودید جنابعای روزی که حاج آقا سجادی با آنهمه احترامش برای نظام و رهبری عده ای به اصطلاح اصولگرای کوته فکر او را خانه نشین کردند و دل مردم مهر را به درد آوردند. کجا بودید جنابعالی روزی که در انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره هشتم ( دور دوم مرحوم حیاتی )که آنهمه ت...(حذف).. و ت...(حذف).. صورت گرفت و هیچ کس به داد مردم شهرستان مهر نرسید. دوست عزیز مردم متدین و خداجوی شهرستان مهر پایبندی خود را نسبت به نظام ثابت کرده اند و صاحب اصلی نظامند و در عجبم از اینکه عده ای تازه بدوران رسیده که نام اصولگرا را بر خود نهاده اند به دلیل حمایت مردم این شهر از آقای موسوی لاری و آقای خاتمی و راه ایشان مردم این شهر را فتنه گر میخوانند .

|
۱۳۹۲/۰۵/۳۰ ۱۳:۱۴
١٣
٠

با تشكر از آقاي محمودي كه جانانه به تفكر اصولگرايي تاخته در حالي كه مطالب خودشان موج مي زند از اصولگرايي. ما اسم برايمان مهم نيست خود مشتاق و مدافع رهبريم و هركس كه به نظام و رهبري علاقه و اعتقاد عملي دارد دوست داريم جناح و خطش مهم نيست. اما هيچ وقت به حاميان فتنه بها نداده و نخواهيم داد و هرگز موسوي لاري را در كنار ..(حذف متن).. نام نمي بريم چون ايمان و اعتقادشان به ولايت شباهتي به هم ندارد ..(حذف متن).. را سر كوچه بيت رهبري راه نمي دهند در صورتي كه آقاي موسوي لاري همين قبل از انتخابات بود كه در محضر رهبرعزيز حاضر شدند. شما هم موضوع محلي آقاي سجادي با مسائل كلان خلط نكنيد خود آقاي سجادي خودش مي داند چرا عذرش خواستند و مدت ها قبل ازش خواسته بودند كه براي رفتن آماده باشه ..(حذف متن)....(حذف متن)....(حذف متن)....(حذف متن)....(حذف متن)....(حذف متن)....(حذف متن)....(حذف متن)....(حذف متن)....(حذف متن)... بله مردم شهر و شهرستان مهر از پيشقراولان انقلاب بوده و هستند ولي تبليغات و و جود افرادي چون شما مهر را طور ديگري نشان مي دهد. تقلب در انتخابات هم خلافي بزرگ است اما نه به قدر تخريب كل نظام و قرار دادن مردم مقابل نظام اسلامي. ما تازه به دوران رسيده ايم ولي خوشحاليم كه به حق رسيده ايم و جاي افسوس دارد حال شما كه به سرعت از مسير حق و انصاف دور مي شويد و هنوز به خاتمي و مير حسين ها دلخوش كرده ايد و خوب مي دانيد در سراي ديگر هركس با دوستانش محشور مي شويد شك نكنيد فردا بخاطر دفاع از براندازان نظام اسلامي و تخريب افكار مردم مسلمان شرمنده شهدا و امام خواهيد بود. آرزوي عاقبت به خيري براي خودم و شما و همه را دارم

|
۱۳۹۲/۰۵/۳۰ ۱۳:۵۸
٢١
٠

آقاي موسوي لاري در همان ايام فتنه 88 با صراحت در جواب آقاي محتشمي پور گفتند كه در سيستم انتخاباتي ما امكان جابجايي 13 ميليون راي وجود ندارد و چنين اتهامي جايگاهي ندارد. بله از برخي تخلفات انتقاد داشتند ولي مانند ..(حذف متن).. و ...... با بي تقوايي بر تقلب كه كلمه رمز بين منافقين داخلي و دشمنان خارجي بود صحه نگذاشت.اگرچه اي كاش با شكستن سكوت تمام قد به دفاع از نظام مي ايستاد و نشان مي داد كه مي توان ..(حذف متن)....(حذف متن).. اما پاسدار محض ولايت بود. و اي كاش اين روزها شفاف تر از كانون فتنه فاصله مي گرفت و مانند آقاي روحاني اردو كشي خياباني فتنه گران را ننگ مي شمرد و مانند دكتر علوي خود را شاگرد سراپا فرمان ولايت برمي شمرد. اي كاش از طرفداران منحرفي چون ..... تبري مي جست. شك نداريم با انصاف و طهارتي كه قبلا از ايشان سراغ داريم موسوي لاري همان موسوي لاري دهه 60 خواهد شد و تاريخ نام ايشان را در كنار اسامي فاسداني چون..(حذف متن).. و..(حذف متن).. پاك خواهد كرد. بله هركس در خيابان شهر به نفع فتنه گران شعار دهد و عكسشان بر سينه مي زنند فتنه گر هستند و خدا نبخشايدشان كه در محرم سال 88 ابروي شهرمان بردند و تحت سكوت آقاي ..(حذف متن).. و حلقه اطرافش جسور و جسورتر شدند و ما امروز در مقابل دانشجويان شهرهاي ديگر هر روز مورد طعن و كنايه قرار ميگيريم و بايد مدام اثبات كنيم اين حركات فقط كار اندكي افراد منحرف است و مردم شهر از ايشان انزجار دارند. قصد دارم در كنار همه كار دانشجويي از مهرستان نهايت استفاده كرده و از واقعيات بنويسم شايد ميدان از دست افراد منحرف گرفته شود.

|
۱۳۹۲/۰۵/۳۱ ۰۸:۵۷
٢
٠

حسين عزيز خدا رو شكر كه آقاي روحاني رئيس جمهور شد وگرنه اين طور كه از حرفات معلومه تحت فشار عد هاي قصد انگليس و اسرائيل داشته اي. عزيزم مگه هركه مشكلي براش پيش اومد بايد برداره برود زير چتر دشمن قرار بگيره كجاي تاريخ نشون داد ه كه هركس چنين اقدامي كرده سود كرده. اتفاقا فضاي سياسي كشور باز است و اونقدر آزادي زيادي وجود دارد كه هركسي به هر مقامي كه دلش ميخواد انتقاد يا توهين مي كند. دليل ندارد بارسفر بسته و به آغوش غرب رفت. اما اين ظاهر قضيه است عده اي از آقايان تحت هيچ فشاري نبوده اند ولي قبله حاجات شان انگليس و آمريكاست و وقتي كه در سمت هاي عالي فرهنگي و سياسي بوده اند كار براي غرب مي كردند. حقيقت اين است كه هركه دست علي نبوسيد بايد پاي معاويه ببوسد.

|
۱۳۹۲/۰۵/۳۱ ۰۹:۴۶
٢
٠

مطالبي كه عباس ميگه درسته بايد چهره واقعي شهر مهر نشون داد و جلوي ظلم به مردم ولايتمدار و طرفدار نظام اسلامي گرفت و اجازه نداد بخاطر عده اي كه نمي دانند انقلاب يعني چه و طبق منافع خود مردم را له يا عليه اين و اون مي چرخانند وجهه مردم شهر در نظر ديگران بد جلوه دهند. ولي به نظرم عباس زياد از موسوي لاري دفاع ميكنه من معتقدم آقاي موسوي لاري از عملكرد اين افراد راضي است چون بعيد مي دانم خبر از كارهاي ايشان و زيان هاي عملشان مطلع نباشد و مي تواند با موضع گيري جلوي تخريب چهره شهر بگيرد. خدا همه را به راه راست هدايت كند.

|
۱۳۹۲/۰۵/۳۱ ۱۵:۴۱
٠
٣

ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﻳﺰ ﺑﺎﻳﺪ ﺩاﻧﺴﺘﻪ ﺑﺎﺷﻴﺪ ﻣﺎ ﺩﺭ ﺑﺨﺶ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺁﻱ ﭘﻲ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﺷﻤﺎ ﺭا ﻣﺸﺎﻫﺪﻩ ﻣﻴﻜﻨﻴﻢ. اﻳﻦ ﻧﻆﺮ ﺷﻤﺎ ﻧﺒﺎﻳﺪ ﺗﺎﻳﻴﺪ ﻣﻲ ﺷﺪ. ﺷﻤﺎ ﺑﻨﺪ ﭘﻨﺠﻢ ﻣﻮاﺭﺩ ﻋﺪﻡ ﺗﺎﻳﻴﺪ ﺩﻳﺪﮔﺎﻩ ﺭا ﺭﻋﺎﻳﺖ ﻧﻜﺮﺩﻩ اﻳﺪ.....ﺟﻬﺖ اﻃﻼﻉ ﺑﻘﻴﻪ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺑﺎﺯﺩﻳﺪﻛﻨﻨﺪﻩ .. ﻧﻆﺮاﺕ ﺑﺎ ﻧﺎﻡ ﻋﺒﺎﺱ و ﻋﻠﻲ ﺩﺭ ﻭاﻗﻊ ﻳﻚ ﻧﻔﺮ اﻧﺪ.

پاسخ ها
هم ولایتی
|
۱۳۹۲/۰۶/۰۴ ۰۰:۳۳
|
٠
٣

پس معلوم شد این دوستمون بر خلاف اینهمه ادعاهای عجیب وغریبش خودش به اصول اخلاقی پایبند نیست مشت نمونه خرواره باتشکر فراوان ازروشنگری مهرستان

|
۱۳۹۲/۰۶/۰۴ ۱۳:۴۶
١
٠

مهرستان عزيز اگه با يه ديدگاهي مخالفيد اختيار داريد تاييد نكنيد ولي به بهانه اين كه بند پنجم رعايت نشده و عباس و علي را يكي محسوب كنيد شايسته نيست. من عباس را نمي شناسم اما در اينجا چند نفر هستيم و معمولا از يه سيستم استفاده مي كنيم شما توقع داريد مثلا در يه خانواده چند دستگاه كامپيوتر باشه يقينا خيلي ها از يه سيستم استفاد مي كنند اما مطالب ارسالي ايشان به ميل مهرستان است ايراد نداره اما مطالب من چون مقداري نقد به شخصيتي مورد علاقه مطالب داشته ام رگ غيرت مهرستان به جوش آمده روش خوبي براي خارج نمودن مخالف يافته ايد . متشكرم

|
۱۳۹۲/۰۶/۰۴ ۱۳:۵۵
٢
١

مهرستان شما خيلي خوبيد هيچ ايرادي نداريد و بسيار منصف و عادل هستيد بي خودي مشتاق و مخالف شخصيت ها نمي شويد و مستقل عمل مي كنيد. قانون برايت مهم است مخالف و موافق برايت فرقي ندارد. موافق ها را صدتا مي بينيد و مخالف ها چندتا رو يكي. با يه تير 2نشون مي زني. پسر چقدر تو حرفه اي شده اي؟

|
۱۳۹۲/۰۷/۲۹ ۲۳:۰۷
٠
٠

دراین شرایط حساس وبحرانی منطقه تنها کسی که میتواند سکان فرمانداری بدست بگیرد سید عل..(حذف متن).. است حرف از کسانی توی قم وشیراز هستند نزنید که مردم خسته شده اند اقای م..(حذف متن)..هشت سال کجا بودی؟ ایا درد ومشکلات مردم میدونی چیه؟ نود درصدمردم مهر بااقای ..(حذف متن).. هستند اقای موسوی لاری مددی کن

|
۱۳۹۲/۰۸/۰۱ ۱۷:۵۰
٠
٠

سلام جناب اقای موسوی لطفا تمام تلاش خود رابکنید تا اقای ع..(حذف متن).. بتوانند فرماندار شوند

التماس دعا


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا