اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ٦٦٩
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : 18 دیدگاه
دانشجو نیوز نوشت:

دکتر سید موسی موسوی؛ نام نماینده ای از جنوب استان فارس (مهر و لامرد) می باشد که در روزهای اخیر یکی از جنجال برانگیز ترین خبرها را برای دو استان جنوبی بوشهر و هرمزگان استارت زد و آن هم شمارش معکوس در سایت شخصی این نماینده بود. شمارش معکوسی که سایت های خبری استان فارس…

دکتر سید موسی موسوی؛ نام نماینده ای از جنوب استان فارس (مهر و لامرد) می باشد که در روزهای اخیر یکی از جنجال برانگیز ترین خبرها را برای دو استان جنوبی بوشهر و هرمزگان استارت زد و آن هم شمارش معکوس در سایت شخصی این نماینده بود. شمارش معکوسی که سایت های خبری استان فارس آنرا اتصال استان فارس به دریا یعنی همان خلیج فارس تعبیر کردند و از آن به عنوان آرزوی دیرینه مردم این استان بالاخص لارستان، مهر و لامرد نام بردند. اما پس از واکنش های رسانه ای، تکذیب شد.
 

به گزارش دانشجو نیوز ، در وبسایت شخصی نماینده مهر و لامرد چندین نکته قابل توجه وجود دارد که برای بوشهریها می تواند حائز اهمیت باشد؛ در صفحه اول این وبسایت بصورت بسیار عجیبی جناب آقای موسوی تاکیدات خاصی بر پارس جنوبی دارند به طوری که هرکسی که بدون شناخت از وضعیت جغرافیایی پارس جنوبی وارد این وبسایت شود در نگاه اول احساس می کند تاسیسات عظیم پارس جنوبی قسمتی از جنوب استان فارس در شهرستانهای مهر و لامرد قرار دارد.

 

http://www.daneshjonews.com/gozaresh/uploads/p181g4qupk5g41ei1rh41gmp1b5m2.jpg

 

قبل از ادامه این بحث جالب است گریزی به صفحه اول وبسایت شخصی حجت الاسلام دکتر موسی احمدی نماینده مردم دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی بزنیم؛ در این وبسایت در نوار بالای سایت در قسمت حوزه انتخابیه از شهرستان عسلویه که چندین ماه است که دارای فرمانداری شده است و قسمت اعظم تاسیسات پارس جنوبی در آن قرار دارد ، نامی برده نشده است. و حتی پس از گذشت ماه ها هنوز بنر تبلیغاتی سایت ایشان که در گوشه چپ و پایین تصویر مشخص است از عسلویه نامی موجود نیست و تنها چیزی که پس از شهرستان شدن عسلویه تغییر کرده بنر بالای صفحه می باشد.

 

http://www.daneshjonews.com/gozaresh/uploads/p181g4qupj8d8dp14dt1mido8r1.jpg

 

حال اگر خود را جای یک غریبه بگذاریم و یکی از ما بپرسد پارس جنوبی در حوزه انتخابیه کدامیک از این نمایندگان می باشد چه جواب می دهیم؟ موسی موسوی یا موسی احمدی؟

 

از این نکته که بگذریم شاید بشود اظهار نظرات نماینده مهر و لامرد در مورد پارس جنوبی را به حضور وی در کمیسیون انرژی مجلس یعنی جایی که سه تن از چهار نماینده استان در آن حضور دارند مربوط کرد. اما این پایان ماجرا نیست چرا که نگاه این نماینده به پارس جنوبی نه از روی عضویت در کمیسیون انرژی می باشد بلکه وی جنوب استان فارس را بومی عسلویه و پارس جنوبی می داند.

 

http://www.daneshjonews.com/gozaresh/uploads/p181g4nsrr15um1dhc16fr1kle1vis3.jpg

 

در سایت این نماینده علاوه بر اشارات و تاکیدات زیاد بر پارس جنوبی و عسلویه تیترهای جالبی به چشم می خورد که در تصویر زیر یک نمونه از آنها را مشاهده می فرمایید.

 

http://www.daneshjonews.com/gozaresh/uploads/p181g4cqok1s0g2l711681mfr1h4e1.jpg

 

در این مطلب که با عنوان « چگونه جنوب فارس بومی عسلویه شد؟ » می باشد، دست اندرکاران وبسایت رسمی این نماینده با اشاره کنایه آمیز به ناتوانی نمایندگان استان بوشهر در محقق ساختن اشتغال ۵۰ درصد نیروی بومی این استان در پارس جنوبی به خودستایی پرداخته و مطلب را طوری نگاشته اند که نمایندگان بوشهر باید نزد جناب آقای دکتر موسوی درس پس دهند تا یاد بگیرند چگونه در عرض چند ماه مسائل اشتغال نیروهای بومیشان را حل و فصل کنند.

 

در مطلب دیگری نیز با عنوان « این تازه از نتایج سحر است » یک بار دیگر اشاره ای به این مطلب شده است که با بومی سازی عسلویه برای جنوب فارس، ۱۰ درصد از پذیرفته شدگان آزمون شرکت گاز را جوانان مهر و لامرد تشکیل داده اند و این ها چیزی نبوده جز تلاشهای آقای نماینده.

 

http://www.daneshjonews.com/gozaresh/uploads/p181g4cqoka7j132qiun1mbd1vlr2.jpg


همچنین در مصاحبه ای که این نماینده مجلس روز یکشنبه مورخ ۲۰ مردادماه ۹۲ با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران داشته  استهمجواری با پارس جنوبی و امکان بهره گیری از خلیج فارس!!!  بهانه ای قرار داده است تا دولت به استان فارس به عنوان قطب صنعت و گاز که به گفته وی حق مسلم فارسی ها می باشد نگاه کند و در ادامه آورده است که باید به استان فارس به عنوان قطب انرژی کشور!!! نگاه شود و برای تحقق این امر اقدامات جدی صورت گیرد.
 

 

http://www.daneshjonews.com/gozaresh/uploads/p181hdqbdk1ntua2itrp1cc1j8q1.jpg

دست آخر باید گفت اگرچه ممکن است تلاشهای این نماینده در عرصه استفاده و بهره گیری حداکثری از ظرفیتهای استان بوشهر به نفع مردم فارس، نیش و کنایه های آبدارش به نمایندگان استان بوشهر و همچنین تلاشهای بی وقفه اش برای اتصال استان فارس به دریا از طریق قسمتی از شهرستان پارسیان به مزاق بوشهری ها و هرمزگانی ها خوش نیاید ولی همین امر می تواند در حوزه انتخابیه او باعث تضمین آراء و بالا رفتن محبوبیت نزد مردم جنوب فارس شود.

 

گرچه؛ تلاش های این نماینده مجلس تا اندازه محدودی می تواند مثمر ثمر باشد، چرا که روش انتخاب شده برای پیش برد اهداف این نماینده کاملاً تهاجمی و یک طرفه می باشد و موجب ملتهب شدن فضای اجتماعی استان های همجوار می شود.

 

در سالهای اخیر هر از چندگاهی بعضی از مسئولین و نمایندگان استان فارس بر لزوم اتصال استان فارس به آب دریا اشاره کرده اند. خواسته ای که فاقد حتی یک دلیل قانع کننده برای مردم هرمزگان و استان بوشهر می باشد.

 

استان فارس از نظر جمعیت چهارمین استان کشور پس از تهران، خراسان رضوی و اصفهان است و همچنین از نظر وسعت پس از استانهای کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی پنجمین استان وسیع کشور می باشد. اینکه مسئولان استانی با این وسعت و جمعیت چگونه درخواست افزایش وسعت استانشان را می دهند جای بسی سوال دارد. اما شاید اتصال استان فارس به دریا بهانه ای است برای دستیابی به اهدافی دیگر که از هیچ کس پنهان نیست. چه قسمتی از خاک بوشهر برود و چه قسمتی از خاک هرمزگان در آنجا تاسیسات عظیم گازی و پتروشیمی وجود دارد که چشم مسئولان و نمایندگان استان فارس را به شدت به خود خیره کرده. همانطور که در اظهارات دکتر سید موسی موسوی در وبسایت شخصی اش آمده است.

 

سخنان نسنجیده ای که شاید باعث خوشحالی عده ای در جنوب فارس شود ولی به شدت موجب رنجش خاطر مسئولین و مردم محجوب دو استان هرمزگان و بوشهر می شود نه تنها نمی تواند دردی از درد مردم این دیار کم کند که باعث دلخوریها و بدبینی هایی می شود که امروز شاهد آن هستیم. مردم نجیب و مهمان نواز استانهای بوشهر و هرمزگان همیشه با روی گشاده و دستانی باز پذیرای هموطنان فارسی شان بوده اند و هستند همانطور که در حال حاضر قسمت زیادی از جوانان جنوب استان فارس در دو استان بوشهر و هرمزگان شاغل می باشند و همچنین بسیاری از بازاریان و ملاکان قدیمی این دو استان اصالتاً بومی جنوب فارس می باشند.

 

این رفتار مسئولین استان فارس ناشکری تمام در مقابل مهمان نوازی مردم استانهای هرمزگان و بوشهر می باشد چرا که با وجود انکه مردم این دو استان از محرومیت ها رنج می برده اند همیشه میزبان خوبی برای مردم استان فارس بوده اند. و حال این فکر را در ذهن متصور می کند که با پیشرفت هایی که در زمینه های صنعتی و انرژی در این دو استان رخ داده است مسئولین استان فارس طمع بهره بری اختصاصی خودشان از این بخش ها می باشند و اتصال به دریا را بهانه ای قرار داده اند برای رسیدن به تاسیسات بزرگ نفت و گاز و گنجاندن نیروهای صرفاً بومی فارس در آنجا.

 

به راستی که ادامه این صحبتها و این نحوه عملکرد در مقابل دو همسایه جنوبی توهین به شعور مردم و مسئولین خدوم این دو استان می باشد. اینکه هر از چندگاهی دلهره ای در دل مردم این منطقه بیندازند آن هم برای گسترش وسعت استانی که خود نیاز به تجزیه دارد کار ناپسندی است و مسئولین و نمایندگان استان فارس باید از این نحوه رفتار و گفتار برائت نمایند چرا که ادامه این رویه باعث ایجاد کدورتهایی در این منطقه و بین مردم سه استان می شود که تاریخ شاهد دوستی دیرینه آنها بوده است.

 

بهترین راه این است که مسئولین استان فارس بیشتر به ظرفیت های درونی این استان برای بهره گیری بیشتر از پتانسیل های موجود مانند کشاورزی و گردشگری بپردازند نه اینکه با حرفهای دلخوش کننده به مردم خود موجب آزرده خاطر شدن مردم بوشهر و هرمزگان شوند. و در آخر باید گفت که شایسته نیست در مورد مسائلی که موجب ایجاد تفرقه و بدبینی مردم دو منطقه می شود صحبت به میان آورد که اگر قرار باشد دهان ها باز شود سخنها بسیارند.


دیدگاه بینندگان
غیر قابل انتشار: ٠
در صف انتشار: ٠
انتشار یافته: ٠٠
|
۱۳۹۲/۰۵/۲۸ ۱۶:۵۲
٤
١

سلام آقای همدانی . من سایت شما را به عنوان یک سایت اصلاح طلب می شناسم فقط در عجبم که چرا جنابعالی بر خلاف منافع شهرستانهای لامرد ومهر قلم می زنید گاهی با لاری ها وگاهی با استانهای مجاور هم نوا می شوید!منافع منطقه را به پای کدورتهای شخصی می گذارید.ای کاش سایت شما صدای اصلاح طلبان منطقه باشدنه مغرضان منطقه. ای کاش میدانستید اگر لامرد و چه مهر به خلیج فارس متصل شوند عواید آن برای همه مردم منطقه می باشد مانند عواید اتوبان پارسیان پارس جنوبی.پالایشگاه پارسیان مهر و فرودگاه و امکانت رفاهی و اداری در هر دو شهرستان

پاسخ ها
مُهرستان
|
۱۳۹۲/۰۵/۲۹ ۰۹:۳۳
|
٠
٠

ﺳﻼﻡ/ ﻫﺪﻑ اﺯ ﺩﺭﺝ ﺑﺴﻴﺎﺭﻱ اﺯ ﻣﻂﺎﻟﺐ اﻳﻦ اﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺑﺎﺯﺩﻳﺪ ﻛﻨﻨﺪﻩ ﺑﺪاﻧﻨﺪ ﺩﺭ اﻃﺮاﻓﺸﺎﻥ ﭼﻪ ﻣﻴﮕﺬﺭﺩ. ﺗﺎﻛﻴﺪ ﻣﻲ ﻛﻨﻴﻢ اﻛﺜﺮ ﻣﻂﺎﻟﺐ ﻣﻨﺘﺸﺮﻩ ﺧﺼﻮﺻﺎ ﺩﺭ ﺑﺨﺶ ﺧﺎﺭﺝ اﺯ ﺷﻬﺮ ﺳﺎﻳﺖ. ﻫﻤﺴﻮ ﺑﺎ ﺧﻄ ﻣﺸﻲ ﻣﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﻧﻴﺴﺖ و ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺟﻬﺖ ﻣﻂﻠﻊ ﺷﺪﻥ ﻋﺰﻳﺰاﻥ ﻣﻨﺘﺸﺮ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ. ﺑﺎ ﺗﺸﻜﺮ اﺯ ﺗﻮﺟﻪ ﺷﻤﺎ

|
۱۳۹۲/۰۵/۲۸ ۱۹:۴۳
٠
٠

با سلام اتصال جنوب استان فارس به خلیج فارس ارتباطی به انرژی یا نفت و گاز ندارد ب و بیشتر این موضوع مربوط به ا بحث امنیتی کشور است. احتمالا نویسنده از اقدامات شیخ نشینان حاشیه خلیج فارس در رابطه با نامگذاری خلیج فارس به ع ر ب ی بی اطلاعند در واقع این یک اقدام ملی و در راستای منافع ملی است حالا از طریق بوشهر هرمزگان و واسطه اتصال لامرد یا مهر یا هر نقطه دریگر باشد

|
۱۳۹۲/۰۵/۲۸ ۲۱:۰۸
٣
١

بنده با شناختی که از دوستان لامردی و روحیه آنها دارم اصلاً روی این قضیه که مثلاً استان فارس به دریا وصل شود خوشبین نیستم. قطعاً لامردیها به این قضیه به عنوان سکوی پرتاب برای استان شدن و نه تامین منافع استان فارس و دیگر شهرستانهایش نگاه میکنند. هدف نهایی سیاسیون لامردی رسیدن به مرکزیت استان هستش تا با چنگ انداختن دوباره به منابع شهرستانها و بخشهای اطرف خود بتوانند به جایگاه اصلی خود برگردند. به عقیده کارشناسان منطقه ای ضربه ای که لامرد از جدا شدن شهرستان مهر در سالهای پیش متقبل شده برای آنها بسیار سنگین بوده و برای جبران آن و دیگر مسائل استراتژیک منطقه ای و در آمدن از انزوای سوق الجیشی و منطقه ای فقط و فقط به استان شدن می اندیشند که به نظر بنده خیال خامیست که بدون هماهنگی و احترام به حقوق دیگر شهرستانهای اطراف خود به نتیجه نخواهد رسید. لامردیها زمانی میتوانند به این هدف خود دست یابند که بتوانند با مناطق و شهرستانهایی که در نظر گرفته اند برای زیر مجموعه خود جهت استان شدن رابطه تنگاتنگی در زمینه های مختلف برقرار کنند ، که البته در این زمینه هیچ برنامه ریزی انجام نداده و اکثر قریب به اتفاق مناطق اطراف این شهرستان به دلیل عملکرد اشتباه آقایان با این برنامه مخالفت جدی داشته و حتی در جاهایی هم دست به کارشکنی خواهند زد .. بنده با شناختی که از افکار عمومی شهرستان مهر دارم به دلیل عملکرد اشتباه آقایان در سالهای گذشته و یکجانبه نگری و دنبال کردن طرحهای که مستقیماً منافع کوتاه مدت و دراز مدت مردم شهرستان مهر را نشانه گرفته و به خطر انداخته است ،هیچگونه همراهی با طرحهای منطقه ای و توسعه ای آقایان در منطقه نداشته و مخالفت جدی خود را در آینده ابراز خواهند داشت

پاسخ ها
طرفدار حق
|
۱۳۹۲/۰۵/۲۹ ۱۹:۲۳
|
٠
٠

دوست عزيز آقا/خانم محمودي .... من يك لامردي هستم چنان مي گويي مركز استان بابا مگه لامرد ما چقدر جمعيت داره مگه چقدر امكانات داره لامرد و مهر شهرهاي محرومي هستند كه با تلاشهاي بزرگواراني چون موسوي لاري و دكتر علوي گام در جاده موفقيت گذاشته اند . ... دوم : مي تونيد بگيد با جدا شدن مهر از لامرد چه ضرباتي به لامرد خورده . ؟؟؟ چند صباحي است كه مهر و لامرد در يك اتوبان و در كنار هم در حال حركتند خواهشمنداست اين آب را گل آلود نكنيد . همه ي ما لامرديها با مهريها ، گله داريها ، اشكناني ها و همه همسايگان برادريم . در ضمن شما هيچ شخصي را پيدا نمي كنيد كه در يكي از اين مناطق اقوام و فاميل نداشته باشيد . مرزهاي جغرافيايي مال سياسيون است و بس ؟ در ضمن با پيوستن لامرد يا مهر به دريا فوج عظيمي از مرسولات و مبادلات استان از اين معبر انجام خواهد شد كه در آينده اي نزديك به سود دو شهرستان خواهد بود .

|
۱۳۹۲/۰۵/۲۹ ۱۰:۱۹
٠
١

آقای عارف . ما در کلیت طرح هیچ مشکلی نداریم . اما این چه تحلیل آبکیه که میگین به خاطر حراست از نام خلیج فارس از این طرح باید حمایت بشه !!! بنده با توجه به سابقه گذشته دوستان لامردی این طرح را در جهت منافع دراز مدت شهرستان مهر نمیبینم و هیچ سودی بابت این قضیه عاید مردم شهرستان مهر نمیشود . پس هیچ دلیلی نمیبینم که مجموعه شهرستان مهر خواسته باشد از این طرح حمایت کند. چرا هر وقت حرف از منافعشان به وسط می آید به فکر اتحاد با مهرن و بعداً ..... !!!! چند روز پیش خدمت یکی از دوستانی که دست اندر کار مسائل شهرستان مهر میباشد بودیم در مورد دو مورد از خواسته های به حق مردم شهرستان مهر که در سالهای قبل پیگیری نموده اند پرسیدم. مورد اول منازل مسکونی کارکنان شرکت گاز پارسیان و مورد دوم قرار دادن بیمارستان مهر زیر پوشش صنعت نفت و این دو مورد از خواسته های حد اقلی و بحق مردم این شهرستان میباشد و جالب است که ایشان فرمودند تا الان که دوستان لامردی و از جمله نماینده محترم مخالفت جدی نموده اند و تا الان به هیچ نتیجه ای نرسیده است. (البته نا گفته نماند که نامه آقای دکتر قادری به آقای میر کاظمی وزیر سابق نفت در مورد احداث منازل مسکونی در لامرد را دو سال پیش در آرشیو اسناد گاز پارسیان مشاهده نمودیم ) با این تفاصیل چطور انتظار دارید مردم شهرستان مهر وقتی این اعمال رو میبینن بیان در طرحهای اینچنینی دست همکاری به مسئولان لامردی بدهند.

پاسخ ها
عارف
|
۱۳۹۲/۰۵/۲۹ ۲۳:۵۱
|
٠
٠

خب حالا کی گفته شما حمایت کنی ؟ما اصلا نگفتیم برای اتصال لامرد به خلیج فارس به حمایت شما نیاز داریم . یعنی شما فک میکنی اگه مهر مثلا حمایت نکنه چه اتفاقی میفته دوست داشتی حمایت کن دوست نداشتی حمایت نکن .اون چیزی که مهمه اینه که دکتر موسوی داره مث ............... کار میکنه (اصلاح تعرفه برق.استحصال اتان.بومی شدن نیروها. استقرار بیمه ) اونوقت جنابعالی اونجا نشستی میگه اتصال لامرد به خلیج فارس چه نفعی برا ما داره انگار تمام کشور باید بسیج بشن تا به مهر نفع برسونن شما چرا فک میکنید کوچکترین بخشنامه ها هم باید به نفع مهر باشه مگه 8 سال زمامدار امور بودین کم علیه لامرد کارشکنی کردید خب الان هم نوبت ماست مگه زمان شما ما چیزی گفتیم پس الان هم نوبت شما ست که نظاره گر باشین

|
۱۳۹۲/۰۵/۲۹ ۱۰:۳۰
١
١

جناب آقای میرزاییی. میشه بفرمایید وصل شدن لامرد به دریا چه منفعتی برای مردم شهرستان مهر دارد؟ دوست عزیز آقایان وقتی در مواردی که حق مسلم مردم شهرستان مهر میباشد هزار جور کارشکنی میکنند چطور میتوانند حافظ منافع شهرستان مهر از طریق وصل شدن لامرد به دریا باشند!!! لیست بلند بالای کارشکنی های دوستان لامردی علیه مردم شهرستان مهر و منافعشان به زودی انتشار داده خواهد شد تا خودتان و افکار عمومی منطقه قضاوت بفرمایید که آیا میتوان به چنین افرادی اطمینان کرد و پشتیبان طرحهایشان برای پیشرفت منطقه بود.

|
۱۳۹۲/۰۵/۲۹ ۱۲:۲۸
٠
١

حال کردم از تحلیل محمودی.

|
۱۳۹۲/۰۵/۲۹ ۱۳:۰۳
٠
٠

اقای محمودی طوری صحبت کرده است که مردم عوامند مگر میشود مرکز استان 20000 نفر جمعیت داشته باشد؟ این خیالی بیش نیست و قرارنیست عسلویه جزء لامرد یا مهر شود بلکه عسلویه یا پارسیان جزء فارس شود که این ارزش زیادی برای مهرو لامرد دارد پس باید به تلاشهای دکتر موسوی احسنت گفت نه تخریبش کنیم درباره دکتر علوی سی سال ناپایداری نوشتیدو دیدی که باز هم وزیر شد پس بیایید بجای تخریب ،تعامل کنیم و از نماینده و دکتر علوی کار بخواهیم تا کل منطقه اباد بشه حتما نظر اقای موسوی لاری هم برتعامل هست تا تقابل .

|
۱۳۹۲/۰۵/۲۹ ۱۹:۳۳
٠
٠

جناب همشهری . ما نگفتیم همین فردا قراره لامرد استان بشه !!!!. این طرح جامع چندیدن ساله هستش که از چند سال پیش کلید خورده و تمامی زیر ساختها و عوامل لازم برای استان شدن رو دوستان لامردی دارن سال به سال پیش میبرند . هم در زمینه ازدیاد جمعیت و هم در زمینه های دیگه تا شرایط برای استان شدن فراهم بشه . دوستان در سال 80 و دولت خاتمی که مهر به شهرستان تبدیل شدن حراس بسیار زیادی از پیشرفت مهر داشتند و به عنوان یه رقیب بالقوه بهش نگاه میکردند و تا تونستند توی سالهای قبل چوب لای چرخ شهرستان مهر گذاشتند و به شدت مهر رو کوبیدند به طوری که خود جلو بیفتند و مهر توان رسیدن بهشون و رقابت با لامرد نداشته باشه که الان ظاهرا فکر میکنند به هدفشون رسیدند و دیگه مهر براشون عددی نیست و به فکر رقابت با لارستان و... افتاده اند و بخاطر همین هستش که حرف از اتحاد با مهر میزنند! چون میدونند مهر دیگه واسشون خطری نداره ! اتفاقاً مردم ما خیلی سیاسیند و میفهمند قراره چه اتفاقاتی در اینده بیفته و شما با این مطلبتون مردم رو عوام فرض کردین ! تا اینجای کار تمامی تلاشهای دکتر موسوی در جهت طرح جامع چندین ساله لامرد جهت استان شدنه و هر گونه برنامه ای که خواسته باشه در مهر اجرا بشه و با این قضیه منافات داشته باشه باهاش مخالفند . مثل منازل مسکونی شرکت گاز پارسیان و قرار گرفتن بیمارستان مهر زیر نظر صنعت نفت که به گفته دوستان دکتر موسی موسوی و دوستانشون مخالفت جدی نموده اند با این طرحها که به نظر بنده کوچکترین طرح برای شهرستان مهر و حق مصلم مردم شهرستان مهر میباشد . . در پایان بنده چشمم آب نمیخوره که دکتر موسوی و و حاج آقا علوی به فکر پیشرفت هماهنگ لامرد و مهر باشند و قطعاً هدف اولشون لامرده و ما امیدی نداریم جز به حاج آقا موسوی لاری که قطعاً مطمئن باشید دوباره دستان پر خیر و برکت این سید خدا و بزرگ مرد منطقه به کمک مردم شهرستان مهر خواهد امد و در پایان باز هم تاکید میکنم که اگه فکر کردید مردم شهرستان مهر با واژه های دروغینی همچون اتحاد و ..... با برنامه های شما جهت رسیدن به هدف نهایی همکاری خواهد کرد سخت در اشتباهید . هرچند مردم شهرستان مهر از اتحاد و برادری با مردم شهرستان لامرد استقبال میکنند اما نه اتحاد با برنامه های سیاسون لامردی جهت به پیش بردن برنامه های سلطه طلبانه خود بر کل منطقه !!!

|
۱۳۹۲/۰۵/۲۹ ۲۳:۱۷
٠
٠

لامرد هیج ضربه ای از جداشدن مهرنخورده است ای کاش حوزه انتخابیه اش هم جدا میشد تا اقایون مهری یک تابویی بنام لامرد جلو چشم خود نداشته باشند اخه برادر عزیز بیمارستان مهر چه خدماتی میتونه به نفت ارایه بده که زیر پوشش ببره اگر منظور استفاده از کمکهای نفت وگاز است که دکتر موسوی هم رییس بهداری نفت وهم وزیر نفت را اوردند برا بازدید بیمارستان مهر وخوشبختانه قرار شده ازطریق شرکت گاز تکمیل بشه اخه شما هم یک کم زبون تشکر داشته باشید تا افرادی مثل دکتر موسوی برا خدمت بیشتر، دلسرد نشند

|
۱۳۹۲/۰۵/۳۱ ۰۷:۲۵
٠
٠

در جواب اقای محمودی. با توجه به دغدغه شما وما ولی بیا حقیقت را از خودمان جستجو کنیم ما برای شهرستان خود چه کرده ایم ؟ اگر اقای موسوی لاری نبود همین قدر کار هم در مهر نمیشد .افراد پولدار ما کجا هستند ؟ نداریم؟ نه عزیز خیلی هم داریم ولی حاضر به سرمایه گذاری در شهر خودشان نیستند این خطر است این نوع فرهنگ خطراست بیایید فرهنگ کارافرینی و عرق ملی را در شهرستان تقویت و برنامه ریزی کنیم چند نفر از افراد پولدار ما در شهرک صنعتی اقدام به کارافرینی کرده اند؟ چند مغازه بزرگ وعمده فروشی در شهر ماست ؟ چند خیراندیش کمک به بیمارستان کرده اند ؟ بغیر از بانی بیمارستان که خدا رحمتش کند. بیمارستان لامرد بیشتر خیراندیش است. درد این است حرف شما شاید صحیح باشد اما کافی نیست دهشیخ دکتر موسوی دارد؟ شهرستان بزرگی است؟ تهرانی و.... از مسیر مهر ولامرد میگذرد و میگوید دهشیخ کجاست؟ چرا ؟ چون مردمش بجای شیراز و تهران در شهر خود سرمایه گذاری کرده اند وحاضر به ترک وطن نشده اند و بیشتر مهریها و لامردیها مجبور به رفتن به دهشیخ میکنند.اگر لامردیها برنامه ریزی میکنند چرا مهریها نکنند مردم هر شهر ان شهر را میسازند نه دولت . دولت اثر گذار است ولی همه چیز نیست و امروز دولت تدبیر و امید مطمئن باشید به مهر ضربه نمیزند مگر اینکه ما حودمان فرافکنی کنیم پس بیایید برنیروهای توانمند مهری و افکار عمومی برای ساخت مهری اباد تکیه کنیم و بجای فرافکنی، افراد با نفوذ خود در استانهای دیگر وکشورهای دیگر بخواهیم در این شهرستان سرمایه گذاری کنند مثل کارخانه سیمان لامرد. درمانگاه یبت العباس کارخانجات صنعتی لامردو.....

|
۱۳۹۲/۰۶/۰۱ ۱۸:۰۰
٠
٠

دوستان بگذارید در جواب عزیزانی در لامرد در مورد اتحاد لامرد و مهر در طرح وصل شدن لامرد به دریا مطلب مهمی را برایتان بازگو نمایم................عزیزانی در لامرد در حال پیگیری طرحی هستند که بخشهایی از شهرستان پارسیان ( کوشکنار) را به محدوده لامرد الحاق نمایند. با اجرا شدن این طرح دوستان چند هدف را دنبال میکنند اول این است که با وصل شدن لامرد به دریا تنها بندر استان فارس خواهد بود و مرکز استان سرمایه گذاریهای خاصی بر روی این شهرستان انجام خواهد داد . اگر به نقشه نگاه کنیم راههای ارتباطی که در این چند سال در اطراف لامرد به طرف مرکز استان طراحی شده راهی مستقیم از دریا و بندر پارسیان به لامرد و از طرف تونل گردنه شهید باقری به طرف مرکز استان در حال ساخت میباشد که این طرح بیانگر مسائل پشت پرده زیادی در مورد آینده منطقه میباشد. نا گفته نماند که دوستان بخاطر کوتاه تر شدن راه و همان اهدافی که که در سر میپرورانند حاضر به در انزوا قرار دادن منطقه محروم علامرودشت شدند و برای همیشه این منطقه را بایکوت کردند.دوم اینکه لامردیها از ترس استان شدن لارستان و رفتن زیر نظر این استان با این کار میخواهند که از استان فارس جدا نشوند و مرکز استان در مقابل لارستان موضع گیری کند چون این شهرستان تنها بندر فارس و تنها شاه راه فارس به دریا خواهد بود و مرکز استان به این سادگی نخواهد گذاشت که لامرد از دستشان بیرون بیاید. و این حرفهایی که لامرد در حال استان شدن است در حال حاضر حرف گذافی بیش نیست و خود دوستان هم میدانند در حال حاضر در این قد و قواره ها نیستند ! پس دوستانی که دم از اتحاد لامرد و مهر بر روی این طرح میزنند و میگویند سودش برای کل منطقه می باشد بنده به جرات میگویم این طرح تنها در خدمت اهداف دراز مدت شهر لامرد میباشد و هیچ سودی برای شهرستان مهر نخواهد داشت و اتفاقاً هدف همه این طرحها در انزوا قرار دادن شهرستان مهر در منطقه میباشد و در واقع دوستان لامردی نخواهند گذاشت که سودی برای شهرستان مهر داشته باشد به دلایل مختلفی که در آینده خواهیم گفت . پس هیچ انتظاری نداشته باشید که مردم شهرستان مهر از این طرح حمایت نمایند . دوستان در لامرد نشان داده اند که فقط و فقط هدفشان از پیشرفت منطقه خود لامرد میباشد و برای بقیه منطقه هیچ احترامی قائل نمی باشند و اگر طرحی در هر کجای منطقه برایشان سودی نداشته باشد و یا اینکه مغایر با اهداف دراز مدت شهرستان لامرد باشد هیچگونه همکاری نخواهند کرد و حتی کارشکنیهای گسترده ای را راه خواهند انداخت . مردم شهرستان مهر و قشر تحصیلکرده و امروزی از تمامی برنامه ها و اهداف ...(ﺣﺬﻑ ﻣﺘﻦ)... این آقایان مطلع هستند و در آینده با برنامه ریزی و هم اندیشی نخواهند گذاشت بیشتر از این حقشان ضایع گردد و افرادی خارج از شهرستان برایشان نسخه پیچیده و مانع پیشرفت این شهرستان محروم گردند . اگر میبینید مردم شهرستان مهر همچون شماها که در سالهای قبل دست به هر کاری زدید از قبیل به آتش کشیدن فرمانداری و انواع و اقسام نا امنی در منطقه و آنهم نه در جهت حق و حقوقتان بلکه در جهت زیاده خواهی و همان روح سلطه گریتان بر روی کل منطقه، دست به چنین کارهایی نمیزنند و با سعه صدر و از راههای قانونی پیگیر مطالبات خویش میباشند نشان از اصالت و دلبستگی به نظام و کشور و رهبری مردم این شهرستان میباشد . در تازه ترین انتقام گیری از مردم شهرستان مهر شنیده شده است که دوستان در حال انتقال فرماندار مهر به نقطه ای دیگر و آوردن شخصی همفکر خودشان در فرمانداری شهرستان مهر میباشد که مطمئن باشید با هوشیاری مردم شهرستان مهر و مجموعه دولت جدید این فتنه شما به خودتان بر خواهد گشت . منتر مطالب بیشتری از اهداف آقایان در شهرستان همجوار بر ضد شهرستان مهر باشید. مطالبی بالغ بر صدها صفحه که در سالیان گذشته عده ای در لامرد و تهران و شیراز بر نامه ریزی نمودند تا شهرستان مهر را از مسیر توسعه خارج کرده و خود امور منطقه را در دست گیرند . و متاسفانه به دلیل غفلت مردم کل شهرستان تا حدودی موفق بوده اند و چه فرصتهایی که از مردم این شهرستان گرفته شده و مطمئن باشید خداوند جای حق نشسته است . .../در پایان قابل توجه نماینده محترم :از ابن عباس چنین روایت شده که مى گوید: من از قرآن به خوبى استفاده کرده ام که ظلم و ستم خانه ها را ویران مى کند سپس به آیه «فتلک بیوتهم خاویة بما ظلموا ان فی ذلک لآیة لقوم یعلمون»؛ این خانه هاى آنهاست که بخاطر ظلم و ستمشان خالى مانده و در این نشانه روشنى است براى کسانى که آگاهند! (نمل/ 52) و براستى تاثیر ظلم در ویران کردن شهرها و جامعه ها با هیچ چیز قابل مقایسه نیست، ظلم صاعقه مرگبار است، ظلم زلزله ویرانگر است، ظلم همچون صیحه مرگ آفرین آسمانى است و تاریخ بارها و بارها این حقیقت را اثبات کرده است که دنیا ممکن است با کفر ادامه یابد اما با ظلم قابل دوام نیست. هر چند مردم منطقه ما سرنوشت و سرگذشت کسانی که به این آیه قران کریم توجه نکردند و پایبند نبودند را دیدند اما باز انها به همان راه اشتباه ادامه میروند !!!

|
۱۳۹۲/۰۶/۰۱ ۱۸:۲۳
٠
١

کی گفته ما میخوایم به فکر استان شدن باشیم بلکه داریم به پایتخت شدن فکر میکنیم.....!!!آخه این تفکرات قرون وسطی رو از کجا در میارید مالامردی ها و مهریها باید باهم وبه کمک هم برای پیشرفت منطقه تلاش کنیم چه فرکی میکنه دکتر علوی یا موسوی لاری یا دکتر موسوی یا هرکدوم از مردم هر دو شهرستان باشن مگه زمانی که فرودگاه لامرد ویا پالایشگاه مهر و...منشا خیر برای منطقه نبوده و در آخر باید به استان بوشهری ها و هرمزگانیها باید یاد آوری کنم که حالا به فکر افتادین که عسلویه ای و گاوبندی وجود داره یادتون باشه اونا تا قبل ازکشفیات تمام تجارتشون با مناطق مابوده پس حالا نیایید هی بگید اسسسسستان بوشهر

|
۱۳۹۲/۰۶/۰۳ ۰۳:۰۷
١
١

به همه منتقدان و کسانی که لامرد ومهر را جدا از هم می پندارند باید عرض کنم لامرد ومهر از هم جداشدنی نیستندیک بخاطر فرهنگ مشترک دوم قومیت وسوم همجواری.در ضمن منافع دو شهرستان بهم گره خورده واز هم جدا شدنی نیست مانند فرودگاه بیمارستان.پالایشگاه.وراههای ارتباطی دوشهرستان که برای همه منطقه با خیربرکت است.به امید فردای بهتر برای ایران اسلامی

|
۱۳۹۲/۰۶/۰۴ ۲۲:۳۳
٠
٢

با سلام خدمت مهرستان و همه دوستان
هرچند خیلی به انتشار نظرم امید ندارم چون قبل از این چندبار کامنت گذاشتم اما خبری از انتشارش نبود.
جناب همدانی و مهرستان
قبول دارید که هر نماینده پس از رسالت و سوگندش در برابر همه مسوول است و پس از ان باید پیگیر امور حوزه انتخابیه خود باشد.
ایا این که دکتر موسوی برای ارتقاء سطح شهرستان لامرد تلاش نماید کار بدی کرده است. ایا همزمان برای مهر کار انجام نداده است. طرحهایی که هم لامرد و مهر همزمان سود برده اند مانند بومی شدن و تعدیل تعرفه برق و طرحهایی که مهر سود برده مانند ترخیص توربین ها و کلنگ زنی طرح اتان.
در کلنگ زنی طرح اتان آقای اوجی درباره دکتر موسوی چه گفت؟
مگر در دین اسلام نداریم که اگر از خدمات مخلوق تقدیر کردی به توفیق شکر الهی نائل می شوی؟
همین آقایانی که برای تغییر فرماندار سینه چاک می کنند در این بیش از یکسال برای خدمات پیش گفته دکتر موسوی یکبار حرفی از تقدیر و تشکر زدند؟
زمانی که هم این خدمات گاهی در سایت شما منعکس می شد کامنتهای بعضی دوستان مهری بیش از اینکه تشکر امیز باشد بدنبال تخریب بودند و اینکه این خدمات ربطی به دکتر موسوی ندارد. مثلا در کلنگ زنی طرح سه هزار ملیاردی اتان گیری دوستی نوشته بود چون این طرح دارای الودگی می باشد به مهر داده اند وگرنه مال لامرد بود.
چرا بعضی ها من جمله دوستان شورای سوم دنبال دل سرد کردن فردی مانند دکتر موسوی هستند تا از کار و تلاش جهت پیشرفت مهر دلزده و سرخورده شود و عطای مهر را به لقایش ببخشد تا انوقت این عزیزان بگویند ببینید این هم یک لامردی دیگر که ذاتش رانشان داد.
آقای همدانی مگر سواحل خلیج فارس ملک طلق هرمزگان یا بوشهر می باشد. اگر دولت مرکزی تصمیمی گرفت باید به این صورت جوسازی کنند و شما شیپور اعتراض انها باشید. شما چرا زبان اعتراض کسانی نمی شوید که هنوز هم از شهرستان شدن مهر ناراحتند.
ایا انها حق ندارند به تصمیمات دولتی که آقای موسوی لاری در ان اعمال نفوذ کرد معترض باشند. آیا اعتراض فقط به لامردیها صحیح است و مهری ها باید مصون از اعتراض باشند. ایا وراوی و گله دار به شهرستان شدن مهر راضی بودند. ایا نظرات مردم این مناطق اخذ و تامین شد.
آیا شما که نوشته اید" در سالهای اخیر هر از چندگاهی بعضی از مسئولین و نمایندگان استان فارس بر لزوم اتصال استان فارس به آب دریا اشاره کرده اند. خواسته ای که فاقد حتی یک دلیل قانع کننده برای مردم هرمزگان و استان بوشهر می باشد." یک دلیل قانع کننده برای مردم این مناطق در شهرستان شدن مهر آوردید.
آقای همدانی حتما مرگ خوب است ولی برای لامرد و مسئولین لامرد.

|
۱۳۹۲/۱۰/۱۴ ۱۶:۰۵
٠
١

این پیام هایی که برای مخاطبان از سایت دکتر موسوی بیرون کشیده اید صحیح است، اما شما و مخاطبان گرامی نباید غافل از آن باشید که دکتر موسوی عضو کمیسیون انرژی هستند و اظهار نظرهای ملی و منطقه ای نیز در دستور کارهای ایشان است. امید که از دریچه انصاف به مسئله بنگریم


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا