سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷
اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
نامه مسئولان هرمزگان به رئیس جمهور؛

۳۰ شورای روستایی و ائمه جمعه غرب هرمزگان از توابع پارسیان طی نامه ای که امضای نماینده ولی فقیه نیز پای آن است از رئیس جمهوری خواستار احقاق حق و جلوگیری از الحاق بخشی از شهرستان پارسیان به استان فارس شدند. به گزارش  سایت خبری مهرستان به نقل از جنوب نیوز، طرح الحاق شهرستان پارسیان که از دیر…

اعتراض نمایندگان هرمزگان به الحاق به فارس

۳۰ شورای روستایی و ائمه جمعه غرب هرمزگان از توابع پارسیان طی نامه ای که امضای نماینده ولی فقیه نیز پای آن است از رئیس جمهوری خواستار احقاق حق و جلوگیری از الحاق بخشی از شهرستان پارسیان به استان فارس شدند.

به گزارش  سایت خبری مهرستان به نقل از جنوب نیوز، طرح الحاق شهرستان پارسیان که از دیر باز در محافل عمومی به صورت غیررسمی مطرح می شد طی دو سال اخیر جدیت بیشتری پیدا کرده است و موجب اعتراض شهرهای غرب استان و نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس، نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان و چهره های سیاسی شده است تا آنجا که نماینده ولی فقیه در هرمزگان بارها در خطبه های نماز جمعه طرح اینگونه مسائل از سوی مسئولان استان فارس را به صلاح ندانسته است. آیت الله غلامعلی نعیم آبادی معتقد است دامن زدن به این موضوعات موجب اختلاف و مانعی بزرگ برای توسعه و پیشرفت این منطقه است.

منصورآرامی، محمد آشوری تازیانی، احمد جباری و ابولقاسم جراره مخالفت خود را با جداسازی پارسیان از هرمزگان در مجلس و رسانه ها بارها اعلام کرده اند. پیش از این هم گل محمد بامری معاونت سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان هم در پاسخ به گفته های امام جمعه شیراز اینگونه گفتارها را تنش زا عنوان کرده است.

مردم، اعضای شوراهای شهر و روستایی و ائمه جمعه غرب استان، فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و رسانه ها همچنان در انتظار اظهارنظر استانداری هرمزگان درباره این موضوع هستند.

۳۰ شورای روستایی و ائمه جمعه غرب هرمزگان طی نامه ای به رئیس جمهور خواهان پایان دادن به موضوع جداسازی بخشی از پارسیان و اجرای یکسان قانون برای همه هستند در بخشی از این نامه آمده است: ما شوراهای اسلامی شهرها و بخش های پارسیان از توابع استان هرمزگان، شروع بکار دولت تدبیر و امید و اعتدال حضرتعالی را به جنابعالی و مردم شریف ایران اسلامی تبریک عرض می نماییم و در این خصوص لازم است که به استحضار برسانیم که قریب ۷۰ درصد مردم شهرستان پارسیان در بخش های کوشکنار و مرکزی و شهرهای کوشکنار و پارسیان و دشتی در انتخابات اخیر به حضرتعالی رای دادند که نشان دهنده بالاترین میزان علاقه مندی مردم به برنامه های حضرتعالی در زمان شعارهای انتخاباتی است.

جناب آقای رئیس جمهور: هر از چند گاهی موضوع الحاق بخشی از شهرستان پارسیان و بخش کوشکنار به استان فارس از محافل گوناگون به گوش می رسد که طرح چنین مسائلی، مردم، نمایندگان مجلس و نماینده محترم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری، شوراها و امامان جمعه این شهرستان را به شدت عصبانی و نگران کرده است. کسانی که از استان فارس پیگیر این موضوع هستند می دانند نمایندگان مجلس و مردم و شوراها و ائمه جمعه پارسیان بشدت مخالف الحاق بخشی از پارسیان به فارس هستند ولی گویا آنها قصد دارند جهت رسیدن به اهداف غیرمنطقی خود، مناطقی را از هرمزگان قربانی کنند و به خیال باطل آنها، دولت محترم مقررات و قوانین مغایر با سایر استانهای دیگر کشور در استان فارس اعمال خواهد کرد.

همچنین در ادامه این نامه عنوان شده است: طوری وانمود می کنند که فارسی ها در عمران و آبادی این منطقه از هرمزگان توانمندتر هستند و هرمزگانی ها توانایی لازم در عمران و آبادانی آن ندارند؟!! این در حالی است که دولت جمهوری اسلامی برای همه استانها، قانون و مقررات یکسانی دارد. عزت و اصالت مردم پارسیان و کوشکنار در این است که با فرهنگ و آداب رسوم هرمزگان موجودیت پیدا کرده اند و هم چنان خواستار حفظ عزت، اصالت، فرهنگ مردم این مرز و بوم و خواهان ماندن در کنار هم استانی های خود در استان هرمزگان هستند. هر استان دارای ظرفیت و پتانسیل بالقوه مخصوص به خود است، به عنوان مثال خداوند متعال نعمت گردشگری و آب و هوای معتدل به استان فارس عطا کرده و از طرفی منابع عظیم خدادادی دریا به استان هرمزگان ارزانی داشته است لذا ما مردم هر استان باید شکر گزار نعمتهای خداوند در استانمان باشیم.

با عنایت به موارد فوق و شعار تدبیر و قانون گرایی و مردم سالاری حضرتعالی که امید را در دل مردم زنده کرده و حماسه سیاسی مردم این شهرستان در ۲۴ خرداد که با رای قاطع به حضرتعالی به ثمر نشست و به منظور جلوگیری از تنش و درگیری قومی و مذهبی و محترم شمرده شدن حقوق شهروندی مردم و جلوگیری از وارد شدن خدشه به وحدت مردم این شهرستان، خواهشمند است دستور فرمایید تا برای همیشه موضوع الحاق بخشی از کوشکنار از توابع شهرستان پارسیان به استان فارس از دستور کار دولت خارج و برای همیشه منتفی شود.


الحاق پارسیان به فارس


دیدگاه بینندگان
غیر قابل انتشار: ٠
در صف انتشار: ٠
انتشار یافته: ٠٠
|
۱۳۹۲/۰۶/۰۳ ۲۰:۴۱
١١
٧

سايت مهرستان شده به قول معروف دايه از مادر دلسوزتر.اين هم يه نوع حسادت منطقه اي است.

پاسخ ها
مُهرستان
|
۱۳۹۲/۰۶/۰۴ ۱۲:۱۰
|
١
٤

سلام
سایت مهرستان سایتی خبری است و طبیعی است چنین اخبار مهمی را صرف نظر از هرگونه برداشتی که ممکن است نسبت به نشر خبر از سوی مخاطب صورت پذیرد ، منتشر نماید.
 ما در مجموعه مهرستان وظیفه مطلع ساختن اهالی لامرد و مهر از اخبار مرتبط با این منطقه را عهده دار شده ایم. مطمئناً اطلاع از واکنش و اقدامات مردم و مسئولین هرمزگان نسبت به یکی از دغدغه های مردم جنوب فارس برای خیلی از بازدید کنندگان عزیز مهم است.

مهدی نور
|
۱۳۹۲/۰۶/۰۴ ۱۳:۳۸
|
١
٧

سلام آقای عباسی
کمی به مغزت فشار بیاری می بینی که سایت مهرستان واکثر سایتها، سایت خبری وتحلیلی هستند که سایت مهرستان نیز استثناء نیست
شما هم مثل اینکه کاسه داغ تر از آشی

مهدی نور
|
۱۳۹۲/۰۶/۰۴ ۱۳:۵۰
|
٨
٧

استان فارس که به خلیج فارس راه داره اونم دو بانده جاده مهر -عسلویه - پارسیان
خوب چند روستای پارسیان یا عسلویه بهش بدهید دیگه کاملا استان فارس به دریا و خلیج فارس راه پیدا میکند دیگه چرا از اول جاده دو بانده بالای سر لامرد میخواهید بزنید
از این خرجهای اضافه چرا ؟
دغدغه چیز دگری است

|
۱۳۹۲/۰۶/۰۳ ۲۱:۳۰
٦
١٠

خواستم خدمت نماینده محترم عرض نمایم حکومت بر دلها مهمتر از حکومت بر تخت هاست . شما بدون برقرار کردن ارتباط بر دلهای مردم پارسیان و بخش کوشکنار و روستاهای اطراف آن میخواهید آنها را به زیر پرو بال خود بگیرید!! صد درصد مطمئن باشید که در این راه موفق نخواهید شد و حتی یک وجب از خاک هرمزگان هم به لامرد وصل نخواهد شد .
عملکرد شما و دوستانتان در مصادره داشته های بقیه شهرستانها و اطراف زبانزد خاص و عام میباشد ! پس به جای ادامه این طرحهها در جهت اصلاح خود قدم بردارید.
شمایی که با نزدیکترین شهرستان به خود که از نظر قومیت و آداب و رسوم و فرهنگ و همچنین منافع مشترک در سالهای قبل اینگونه رفتار کرده این چه تضمینی وجود دارد که با مردم پارسیان و کوشکنار ....
پس همه میدانند که شما میخواهید از کوشکنار و ساحل نشینان محروم منطقه پارسیان پلی برای پیشرفت و ارتقاء خود بسازید و ....
خداوند ما را به راه راست هدایت فرماید

|
۱۳۹۲/۰۶/۰۳ ۲۳:۲۹
٦
١١

ﭼﻪ ﺟﺎﻟﺐ ﺳﻲ ﺗﺎ ﺷﻮﺭاﻱ ﺭﻭﺳﺘﺎﻳﻲ و ﻧﻤﺎﻳﻨﺪﻩ و اﻣﺎﻡ ﺟﻤﻌﻪ ﺗﻮﻱ ﻧﺎﻣﻪ ﺑﺎ ﺭﻭﺣﺎﻧﻲ ﮔﻔﺘﻨﺪ اﻛﻨﻮﻥ ﻛﻪ ﺷﻤﺎ ﺭﻭﺡ اﻣﻴﺪ ﺭا ﺯﻧﺪﻩ ﻛﺮﺩﻳﺪ..ﻳﻌﻨﻲ ﺩﺭ ﻭاﻗﻊ اﻋﺘﺮاﻑ ﻛﺮﺩﻧﺪ ﺗﻮ ﻫﺸﺖ ﺳﺎﻝ ﮔﺬﺷﺘﻪ اﻣﻴﺪ ﺩﺭ ﺩﻝ ﻣﺮﺩﻡ ﻣﺮﺩﻩ

|
۱۳۹۲/۰۶/۰۴ ۰۰:۱۰
١٥
١١

واقعا جای تاسف داره که باتنگ نظری این عده قلیل منافع بیشتر یک کشور وابادانی استان دیگری درنظر گرفته نشه اینکار چه اشکالی داره مگه همه ایرانی نیستیم ضمن اینکه تمام این مناطق از پیشرفت بیشتری برخوردار خواهند شد انشاالله امیدوارم اقای روحانی منافع بیشتر کل کشور واستان فارس رادر نظر بگیرد وبه این منفی بافی های تنگ نظرانه وحسادت امیز وقعی ننهند

|
۱۳۹۲/۰۶/۰۴ ۰۹:۴۷
١٢
١٠

راهیابی استان فارس به خلیج مطلبی است که ازدیرباز دلسوزان استان به آن می اندیشیده اند ودراین زمینه کوششهای فراوانی انجام داده اند.این موضوع ضرری برای استانهای ساحلی فعلی نداردولی منافع فراوانی برای کل کشور ومن جمله استان فارس دارد.بندر دار شدن استان به نفع همه مردم استان است خصوصا مردم شهرستانهای مجاور مانند مهر لامرد لارستان ....لذا شایسته است که مهرستان به عنوان سایت محبوب مردم شهرستان مهر در این زمینه روشنگری نماید اتفاقا حاج آقا موسوی لاری نیز یکی از آرزوهایشان تحقق همین مطلب است.

|
۱۳۹۲/۰۶/۰۴ ۱۰:۳۳
١٢
٢٣

حتی یک وجب را به فارس نمی دهیم

پاسخ ها
محمد
|
۱۳۹۲/۰۶/۰۴ ۱۲:۰۶
|
١٠
٨

عزیزم مگرداری بادشمن خارجی صحبت میکنی همه ایرانی هستیم ومنافع کل کشور مهمه این خط وخطوط جغرافیایی فانیست زیاد بهش دل نبند فرامنطقه ای فکرکن

م
|
۱۳۹۲/۰۶/۰۵ ۱۶:۳۲
|
١٣
٤

هموطن پارسیانی
هیچ ضرری که نخواهید کرد بلکه به سود شما هم خواهد بودو
به حرف اختلاف افکنان گوش فرا ندهید!

|
۱۳۹۲/۰۶/۰۴ ۱۳:۱۳
٥
١١

دوست عزیز محمد
حتما انتظار داری اقای روحانی به درخواست پارسیانی ها و مردم آنجا وقعی ننهد و به درخواست زیاده خواهانه شما پاسخ مثبت بدهد !!
آقای موسوی از شیراز بندر دار شدن لامرد چه نفعی برای شهرستان مهر دارد؟! اگه میشه بفرمایید تا ماهم همراه بشیم با این طرح!!

اما مطمئن باشید این طرح به نتیجه نخواهد رسید چونکه طبق نامه بالا هیچکدام از نهادهای مردمی و امامان جماعت و شوراهای شهر و روستا و نمایندگان مجلس استان هرمزگان و پارسیان با این طرح موافق نیستند

|
۱۳۹۲/۰۶/۰۴ ۱۴:۱۵
٢
٨

نه ما حسادتي نداريم اما اگه اتفاقي موجب حذف شهرستان همجوار و بلعيدن امتيازات و درآمد شهرستان ما باشد حتما مخالفيم. منطقه كوشكنار بشه بندر شهرستان لامرد ديگه به راحتي امروز نمي شود در آن عبور و مرور كرد و براي ما سودي نداره و خطرناكتر از آن كه شبي از اخبار بشنويم به همت بزرگان لامرد و با تدبير دولتمردان لامردي و سكوت دولتمردان مهري شهرستان مهر و چندين شهرستان جنوب به مركزيت لامرد به استان فلان ارتقا يافتند. كجايش سود؟ و هيچوقت آقاي موسوي لاري راضي و خشنود نخواهند بود و تازه رضايت ايشان هم به معناي خوب بودن اين اقدام لامردي ها نيست ايشان كه نمي خواهند بروند براي يك امضا جلوي آقايان لامردي خم و راست بشند اصلا از دلايل مهم اقدام ايشان در شهرستان نمودن مهر همين بود كه نيازي به باباي لامردي نداشته باشيم و هركس كار خودش بكنه تا دعوا و تنش كمتر بشه. آقايان اون طرف دنبال وصل به دريايند اين طرف دنبال ..(حذف متن)... خوش بيني بيش از حد نشانه عقلانيت نيست مگه چه اتفاقي افتاده كه ما اينطور خوش بين هستيم غير از اين كه ما در انتخابات گذشته اكثريت به يه نفر راي داد ه ايم كه دليلش قبل از انتخابات هم معلوم بود و همين ها بودند كه فشار آوردند آقاي عارف را از دور خارج نمودند چون منفعت خود را در دولت آقاي روحاني مي ديدند ما بايد از دولت حمايت جدي كنيم اما مواظب امورات منطقه باشيم و اجازه ندهيم عده اي پيشرفت خود را در استثمار ديگران فراهم كنند.

|
۱۳۹۲/۰۶/۰۴ ۱۴:۲۴
١٢
٢

اين طرح فرامنطقه اي وملي است قطعا دولت بر اساس صلاحديد تصميم گرفته واينجور كه مشخصه يه محدوده اي درجاهاي خالي از سكنه اون منطقه خواهدبود.ضمنا برادرپارسياني لازم نيست شما بخشنده باشيد.اين رو بدان ايالت فارس براساس آمار وارقام جغرافي دانان درقرن چهارم هجري قمري علاوه بر استان بوشهر قسمت غربي هرمزگان هم درحكمراني سلاطين گذشته فارس بوده.ضمنااگر براي اهالي لامرد مزاياي داشته باشه برادران مهري هم نگران نباشند كه بي نصيب نخواهندشد.

|
۱۳۹۲/۰۶/۰۴ ۱۷:۵۳
٩
٤

ﭼﻪ اﺷﻜﺎﻟﻲ ﺩاﺭﻩ ﺑﺎ اﻟﺤﺎﻕ ﭼﻨﺪ ﻛﻴﻠﻮﻣﺘﺮ اﺳﺘﺎﻥ ﻓﺎﺭﺱ ﻫﻢ ﺑﻪ ﺩﺭﻳﺎ ﻣﺘﺼﻞ ﺑﺸﻪ? اﺯ ﻫﺰاﺭاﻥ ﻛﻴﻠﻮﻣﺘﺮ ﻣﺮﺯ ﺩﺭﻳﺎﻳﻲ ﻫﺮﻣﺰﮔﺎﻥ ﭘﻨﺞ ﻛﻴﻠﻮﻣﺘﺮ ﺟﺎﻱ ﺩﻭﺭﻱ ﻧﻤﻴﺮﻩ ﺑﺨﺪا
ﻫﻤﻪ ﻫﻢ ﻣﻴﺪﻭﻧﻴﻢ ﭼﻮﻥ اﺳﺘﺎﻥ ﻓﺎﺭﺱ ﻳﻪ ﺑﻨﺪﺭ ﺧﻮاﻫﺪ ﺩاﺷﺖ اﻭﻥ ﺑﻨﺪﺭ اﺑﺎﺩ ﻣﻴﺸﻪ و ﺳﻮﺩﺵ ﺑﺮاﻱ ﻣﺮﺩﻡ ﻫﻤﻮﻥ ﻗﺴﻤﺘﻪ
اﻟﺒﺘﻪ ﻣﻦ ﻳﻪ ﻧﻆﺮ ﺩﻳﮕﻪ ﻫﻢ ﺩاﺭﻡ.. ﭼﻪ اﺷﻜﺎﻟﻲ ﺩاﺭﻩ اﺳﺘﺎﻥ ﻓﺎﺭﺱ ﻫﻢ ﺑﻪ ﻫﻤﻮﻥ اﻧﺪاﺯﻩ ﻛﻪ اﺯ ﺧﺎﻙ ﻫﺮﻣﺰﮔﺎﻥ ﻣﻴﮕﻴﺮﻩ اﺯ ﺧﺎﻙ ﻓﺎﺭﺱ ﺑﺪﻩ ﺑﻪ ﻫﺮﻣﺰﮔﺎﻥ? ﻫﺎ?

|
۱۳۹۲/۰۶/۰۵ ۱۳:۱۷
٧
٢

باسلام به همه دوستانی که بااظهار نظر وطرح دیدگاه خود این گونه مسائل را به چالش می کشند .
هنگام احداث پالایشگاه پارسیان مهر بعضی از لامردیها دست به جنایاتی زدند که هیچ دلیلی جز حسادت وانحصار طلبی نداشت.آتش زدن فرمانداری یکی از این اعمال زشت آنان بود.اما امروز تعداد کارکنان وکارگران شهرستان لامرد درهمین پالایشگاه بیشتر ازکارکنان وکارگران شهرستان مهرهستند .آگاهی واطلاعات مردم نسبت به آن زمان بیشتر شده وحساب مردم با کسانی که این کارهارا کردندقابل تفکیک است.
جناب آقای علی توجه داشته باشند که مسئله راه یابی به دریا مربوط به استان فارس است نه یک شهرستان .امروز باوجود طول زیاد ساحل شمالی خلیج همیشه فارس فقط چهار استان ساحلی در جنوب ایران داریم در صورتی که می شود با مدیریت صحیح تعداد بیشتری استان ساحلی داشته باشیم .آیا به نظر شما معطل ماندن این همه ساحل وعدم به کارگیری آن به ضرر کشور نیست؟.درصورتی که نیروهای بالقوه مدیریتی در استان فارس توان احداث واداره بندرهای صادراتی ووارداتی رادارند.
لذاخدمت آقای علی عرض می کنم که باید دیدو رفتار ما با رفتار بعضی از لامردیهامتفاوت باشد .کلان نگری ودیدن نفع کل جامعه ازخصوصیات نسل جوان وآگاه جامعه ماست.

|
۱۳۹۲/۰۶/۰۵ ۱۶:۱۱
١٠
١

باسلام به همه دوستان فکر نکنم 5 کیلومتر چیزی باشه وبه قبای کسی بر بخوره والبته که زمانی همه این استانهای اطراف جزیی از ایالت فارس بوده وفارس این حق رو برای خودش میبینه که به خلیج همیشه فارس وصل باشه تا صدای اعرابی که نام جعلی رو برای این خلیج عنوان میکنن ویکی از دلایلشون اتصال نداشتن استانی مثل فارس که نام خلیج رو از اون گرفتن و همچنین دوستانی که کلی حاشیه سازی میکنند وفضا رومسموم جلوه میدن که قطعا این میتونه در استانی مثل فارس واهالی اون تاثیر داشته باشه همچنین اهالی پارسیان که قدیمی تر از لامردومهر هستند ولی خیلی بعد تر از این دو شهرستان شده اند در واقع ظلمی که سالها هرمزگان بر آنها رواداشته در شهرستان شدنشان وطی کردن فاصله 200 کیلومتری تا مرکز شهرستان یعنی لنگه ودرد و رنجی که سالها اهالی پارسیان از این بابت کشیده اند.به خاطر دارند نباید فراموش شود پس شهرستان شدن لامرد ومهر وپیشرفت این دوشهرستان نشان از این دارد که اهالی فارس هرجا که پا بگذارند آنجا راآباد خواهند کرد قطعا اگر کشکنار جزی این طرح باشد به بندری آباد تبدیا خواهد شد وشاید هم ترس پارسیانی ها از شهرستان شدن کشکنار میباشد .دوستان ما در شهرستان مهر هم که نه با این طرح بلکه باهر طرحی که اسم لامرد توش باشه مخالفن بهتره یکبارهم که شده منطقی فکر کنن واگر یه خورده ارق ملی واستانی وشهرستانی خودشونو داشنه باشند باید بدونن که قطعا خیری هم به اونها خواهد رسید همانطور که پالایشگاه پارسیان خیرش به لامرد رسیده .باتشکر

|
۱۳۹۲/۰۶/۰۵ ۱۶:۳۰
٤
٠

بله !
اطلاع رسانی!!
شدید BBCدر جریان فتنه 88
اسمشم میزارید اطلاع رسانی.
همون آتش بیار معرکه بهتره اسمتونو گذاشت.

|
۱۳۹۲/۰۶/۰۵ ۱۸:۴۴
١
٣

آقای فارس عزیز
وقتی که نمایندتون جاده مهر اخند رو با اون همه هزینه به تعطیلی کشوند باید فکر روزهایی که نیاز به حمایت شهرستان مهر دارید می افتادید ! راستی اصلاً چه لزوم به همکاری مهریها در این طرح وجود دارد؟ اصلاً این طرح چه ربطی به شهرستان مهر دارد که مخالف یا موافق باشند !
این طرح با لامردیها و پارسیانی ها مربوط میشود که البته خود پارسیانی ها سخت با این طرح مخالفندو تا آنها موافق نباشند چنین طرحی به سرانجام نخواهد رسید. نامه بالا را خوب مطالعه بفرماییدو امضاها را بررسی کنید. آیا به نظر شما با این حجم مخالفت دولت زیر با زیاده خواهی شما لامردیها به اسم منافع استان فارس خواهد رفت ؟ مطمعناً نه
اگه شما اینقدر طرفدار شهرستان شدن مناطق اطراف هستید چرا موقع شهرستان شدن مهر اونهمه مسائل به وجود آوردید که آبروی نظام را بردید !! چرا با ارتقاء لارستان مخالفید و در کارت ادارات کل آن کارشکنی میکنید ! حالا بماند که پارسیان در زمان دولت اصلاحات و وزارت حاج آقا موسوی لاری به شهرستان ارتقا یافت .
پس همه این موارد نشان میدهد که فقط به فکر لامرد هستید و بس و جز ارتقاء لامرد هیج جای دیگر برایتان مهم نمیباشد.

پاسخ ها
محمد
|
۱۳۹۲/۰۶/۰۵ ۲۳:۰۶
|
٧
٣

عزیزم اولا این طرح اصلش برای استان است وخود استان ازهمه پیگیر ترهستش ،دوما این تصمیمات درسطوح خیلی بالاتر مثل دولت ومنافع کل کشور گرفته ورصد میشه انقدر ها هم ساده نیست که شما فکر میکنی مثلا لامرد توی این تصمیم دخیله بالا خره مسئولین انشاالله بهترین تصمیم که منافع همه باشه رو میگیرن بهتره شماهم زیاد جوش نزنید وخودتون رو ناراحت نکنین

|
۱۳۹۲/۰۶/۰۵ ۱۹:۱۴
٤
٨

ﻗﻄﻌﺎ ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﻣﺴﺎﺣﺖ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻓﺎﺭﺱ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﺍﮐﺜﺮ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻫﺎﯼ ﮐﺸﻮﺭ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﺗﻬﺮﺍﻥ- ﺟﺪﺍﯾﯽ
ﮐﺮﺝ ﻭ ﺗﺸﮑﯿﻞ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺍﻟﺒﺮﺯ - ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﮐﻮﭼﮏ ﺷﺪﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﭼﯿﺰﯼ ﺟﺰ ﺩﻫﻦ ﮐﺠﯽ ﺑﻪ ﻣﺮﺩﻣﺎﻥ ﺳﺨﺖ
ﮐﻮﺵ ﻭ ﺯﺣﻤﺖ ﮐﺶ ﺟﻨﻮﺏ ﮐﺸﻮﺭ ﻧﺒﻮﺩﻩ ﻭ ﺑﺎ ﻫﯿﭻ ﻣﻌﯿﺎﺭﯼ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﯿﻪ ﻧﯿﺴﺖ.
ﻗﻄﻌﺎ ﺑﻪ ﺑﻬﺎﻧﻪ ﺍﺗﺼﺎﻝ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻓﺎﺭﺱ ﺑﻪ ﺩﺭﯾﺎ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻥ ﺁﺩﺍﺏ ﻭ ﺭﺳﻮﻡ ﻭ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻋﺪﻩ ﺍﯼ ﺍﺯ ﻣﺮﺩﻡ
ﯾﮏ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ ﺭﺍ ﻧﺎﺩﯾﺪﻩ ﮔﺮﻓﺖ ﻭ ﺑﺨﺸﯽ ﺍﺯ ﺧﺎﮎ ﯾﮏ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺑﻬﺎﻧﻪ ﺗﺎﻣﯿﻦ ﺁﺏ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻫﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮ
ﺍﺯ ﺁﻥ ﻫﺎ ﺟﺪﺍ ﮐﺮﺩ.
ﻗﻄﻌﺎ ﺍﮔﺮ ﭘﺘﺎﻧﺴﯿﻞ ﻫﺎﯼ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻓﺎﺭﺱ ﺑﻬﺎﻧﻪ ﺍﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﺗﺼﺎﻝ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺑﻪ ﺩﺭﯾﺎ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺍﻧﺘﺰﺍﻉ
ﺑﺨﺶ ﻫﺎﯾﯽ ﺍﺯ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻫﺎﯼ ﻫﺮﻣﺰﮔﺎﻥ ﻭ ﺑﻮﺷﻬﺮ ﺑﺎﺷﺪ ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﯾﻦ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﭘﺘﺎﻧﺴﯿﻞ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺑﺎﻻﺗﺮﯼ
ﻫﻢ ﺍﺯ ﻟﺤﺎﻅ ﺻﻨﻌﺘﯽ ﻭ ﻫﻢ ﺗﺠﺎﺭﯼ ﺑﻪ ﻧﺴﺒﺖ ﻓﺎﺭﺱ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﻭ ﺩﺭ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﻫﺮ ﻟﺤﻈﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺩﺭ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ
ﺟﺪﺍﯾﯽ ﺑﺨﺶ ﻫﺎﯾﯽ ﺍﺯ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻫﺎﯼ ﮔﯿﻼﻥ ﯾﺎ ﻣﺎﺯﻧﺪﺭﺍﻥ ﻭ ﺍﻟﺤﺎﻕ ﺁﻥ ﻫﺎ ﺑﻪ ﺧﺎﮎ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﺑﺎﺷﯿﻢ.
ﻣﻮﺿﻮﻋﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻫﯿﭻ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻭ ﺑﺎ ﻫﯿﭻ ﻣﻌﯿﺎﺭﯼ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﯿﻪ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ.
ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﯾﻦ ﺷﺎﯾﺴﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﻦ ﻭﺯﺍﺭﺕ ﮐﺸﻮﺭ ﺑﻪ ﺧﺼﻮﺹ ﺩﻭﻟﺖ ﺩﮐﺘﺮ ﺭﻭﺣﺎﻧﯽ ﺑﺪﻭﻥ ﺩﺭﻧﻈﺮ
ﮔﺮﻓﺘﻦ ﻻﺑﯽ ﻫﺎﯼ ﺻﻮﺭﺕ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﭘﺮﻭﻧﺪﻩ ﺗﺠﺰﯾﻪ ﺑﺨﺶ ﻫﺎﯾﯽ ﺍﺯ ﺩﻭ ﺍﺳﺘﺎﻥ
ﻫﻤﺴﺎﯾﻪ ﯾﻌﻨﯽ ﺑﻮﺷﻬﺮ ﻭ ﻫﺮﻣﺰﮔﺎﻥ ﺑﻪ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻓﺎﺭﺱ ﺭﺍ ﺑﺒﻨﺪﺩ ﻭ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺒﺎﺏ ﻧﮕﺮﺍﻧﯽ ﻣﺮﺩﻡ
ﺯﺣﻤﺖ ﮐﺶ ﻭ ﺳﺨﺖ ﮐﻮﺵ ﺧﻄﻪ ﺟﻨﻮﺏ ﮐﺸﻮﺭ ﺭﺍ ﻓﺮﺍﻫﻢ ﻧﮑﻨﺪ
پیوستن ﭘﺎﺭﺳﯿﺎﻥ به فارس ﻣﻌﺎﯾﺒﯽ ﺩﺍﺭﻩ که در اینجا به آن میپردازیم:
۱ - ﺍﻭﻟﯿﻦ ﻣﺴﺌﻠﻪ ﻧﺒﻮﺩ ﯾﮏ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺛﺎﺑﺖ ﻭ ﻏﻨﯽ ﺩﺭ ﺍﺟﺘﻤﺎﻉ ﭘﺎﺭﺳﯿﺎﻥ ﻫﺴﺖ
ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﺴﺌﻠﻪ ﺑﺎﻋﺚ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﭘﺬﯾﺮﯼ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﻣﺮﺩﻣﺶ ﺷﺪﻩ .
ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﺸﮑﻞ ﺑﺪﻟﯿﻞ ﻭﺟﻮﺩ ﺑﺎﻓﺖ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻣﺨﺘﻠﻔﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺣﮑﻤﻔﺮﻣﺎﺳﺖ .
ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻓﺎﺭﺱ ﻫﺮﻣﺰﮔﺎﻥ ﻭ ﺑﻮﺷﻬﺮ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺍﺩﻏﺎﻡ ﺷﺪﻥ .
۲ - ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻣﯽ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﺁﺯﺍﺩﯼ ﮐﻪ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﮔﺬﺍﺭﯼ ﺷﺪﻩ ﭼﻪ ﺗﺒﻌﺎﺗﯽ
ﺑﻮﺟﻮﺩ ﺍﻭﻣﺪﻩ .
ﺑﯽ ﺑﻨﺪﻭ ﺑﺎﺭﯼ ، ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﻓﺴﺎﺩ ﻭ ﻓﺤﺸﺎ ، ﺭﺍﻧﺘﺨﻮﺍﺭﯼ ﻭ ﺭﺷﻮﻩ ﮔﯿﺮﯼ ﻭ ..…
ﺍﯾﻨﻬﺎ ﺑﺎﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﭘﺬﯾﺮﯼ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﭘﺎﺭﺳﯿﺎﻥ ﭼﻨﺪ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﻣﯿﺸﻪ .
ﻫﻤﯿﻨﻄﻮﺭ ﻧﯿﺴﺖ؟؟؟
ﺍﺷﺘﻐﺎﻝ ﺩﺭ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺑﺎﻻ ﻣﯿﺮﻩ
ﺍﻣﺎ این ﺍﺷﺘﻐﺎﻝ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﮐﻪ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺩﺭﺁﻣﺪ ﺯﺍ ﻫﻢ ﻫﺴﺖ ﻭﺍﻗﻌﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺮﺩﻡ ﺧﻮﺩ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺍﯾﺠﺎﺩ
ﻣﯿﺸﻪ ﯾﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﺷﯿﺮﺍﺯﯼ ﻫﺎ ﻭ ﻻﻣﺮﺩﯼ ﻫﺎ ﻭ ..…
ﺍﯾﻨﻮ ﻣﺎ ﺗﻮ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﺁﺯﺍﺩ ﻣﯿﺘﻮﻧﯿﻢ ﺑﺒﯿﻨﯿﻢ .
۳ - ﻣﻄﻠﺐ ﺑﻌﺪﯼ ﺑﺎﻻ ﺭﻓﺘﻦ ﻣﺨﺎﺭﺝ ﺯﻧﺪﮔﯿﺴﺖ
ﺯﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﭘﺎﺭﺳﯿﺎﻥ ﺯﯾﺮ ﻧﻈﺮ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻓﺎﺭﺱ ﺑﺮﻩ ﻣﻄﻤﺌﻨﺎ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺁﺯﺍﺩ ﻣﯿﺸﻪ
ﺷﻤﺎ ﻣﺨﺎﺭﺝ ﺧﻮﺭﺩ ﻭ ﺧﻮﺭﺍﮎ ﺭﻭ ﺩﺭ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﺁﺯﺍﺩ ﺑﺮﺭﺳﯽ ﮐﻨﯿﺪ
ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﺩﻭﺑﺮﺍﺑﺮﻩ
ﺑﺮﺍﺳﺘﯽ ﻣﺮﺩﻡ ﭘﺎﺭﺳﯿﺎﻥ ﺍﺯ ﺑﺎﻻ ﺭﻓﺘﻦ ﻗﯿﻤﺖ ﻣﻮﺍﺩ ﻏﺬﺍﯾﯽ ﺳﻮﺩ ﻣﯿﺒﺮﻧﺪ؟؟؟؟؟
۴ - ﻣﻄﻠﺐ ﺑﻌﺪﯼ ﺟﺎﺑﺠﺎﯾﯽ ﻗﺪﺭﺕ ﻭ ﺻﻨﺪﻟﯽ ﻫﺎﯼ ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﻨﻪ
ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺪﻭﻧﯿﻦ ﺟﺎﺑﺠﺎﯾﯽ ﯾﻪ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺩﺭ ﺑﯿﻦ ﺩﻭ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﻮﺩ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﻣﺸﮑﻼﺕ ﺯﯾﺎﺩﯼ ﺑﻪ ﺑﺎﺭ ﻣﯿﺎﺭﻩ ﺍﺯ
ﺟﻤﻠﻪ ﺑﻼ ﺗﮑﻠﯿﻔﯽ ﺍﺭﺑﺎﺏ ﺭﺟﻮﻉ ﻫﺎ ﺑﻨﺪﻩ ﻓﻼﻥ ﮐﺎﺭﻩ ﺍﺩﺍﺭﯼ ﺩﺍﺭ ﮐﻬ ﺒﺎﯾﺪ ﺑﺮﻡ ﺍﺳﺘﺎﻥ
ﺯﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﭘﺎﺭﺳﯿﺎﻥ ﻓﺎﺭﺳﯽ ﺑﺸﻪ ﻫﺮﻣﺰﮔﺎﻥ ﭘﺎﺳﺨﮕﻮﯼ ﻧﯿﺎﺯﻩ ﻣﻦ ﻧﯿﺴﺖ
ﻭ ﺣﺪﺍﻗﻞ ﺩﻭﺳﺎﻝ ﻃﻮﻝ ﻣﯿﮑﺸﻪ ﮐﻪ ﻓﺎﺭﺳﯽ ﻫﺎ ﺑﺮﮐﺮﺍﺳﯽ ﺍﺩﺍﺭﯼ ﭘﺎﺭﺳﯿﺎﻥ ﺭﻭ ﺭﺍﻩ ﺍﻧﺪﺍﺯﯼ ﮐﻨﻨﺪ .
ﺍﯾﻦ ﺑﻀﺮﺭ ﭼﻪ ﮐﺴﯽ ﺗﻤﻮﻡ ﻣﯿﺸﻪ .
ﭘﺎﺭﺳﯿﺎﻥ ﯾﺎ ﻓﺎﺭﺱ؟؟؟؟

|
۱۳۹۲/۰۶/۰۸ ۱۲:۱۷
٠
٢

باسلام خدمت مدیریت محترم سایت زیبا ی مهرستان- لطفا درصورت امکان وصلاحدید سایت بختگان سیتی (خبرگزاری بختگان ) رادرسایت زیبایتان لینک نمایید تادرصورت تمایل شما سایت شما را درسایت بختگان سیتی لینک نماییم.

www.bakhtegancity.ir

|
۱۳۹۲/۰۶/۱۳ ۱۷:۲۲
٥
١

.یقین داشته باشید با اختلافی که دامن میزنید انچه ارزو دارید در همین حد باقی خواهد ماند .ابادانی شما ارزوی هر ایرانی منصفی است .مهر ولامردوهرمزگان همه پاره تن ایران سرفرازاند.هرمزگانی های عزیز هم بدونند روزگاری انها گوشه ای از فارس فارس بوده اند.

|
۱۳۹۲/۰۶/۱۵ ۲۳:۳۷
١
٢

سلام. طرح جدایی سمیرم از اصفهان و الحاق آن چهار محال بختیاری یادمون نره. که با کشت و کشتار متوقف شد.

|
۱۳۹۲/۰۶/۱۹ ۱۸:۰۲
٩
٠

مهرستان بدان که اتصال فارس به خلیج همیشه فارس آرزوی همه ملت ایران بوده نه فقط مردم فارس دوماً اینکه منافع شهرستان مهر واستان فارس از همین طریق تامین خواهد شد .میخوام بدونم دلیل مخالفت شما چیست؟ لطفا توضیح دهید.

پاسخ ها
مُهرستان
|
۱۳۹۲/۰۶/۲۰ ۰۲:۱۰
|
٦
١

مهرستان اخبار و واکنش های مربوط به این موضوع را بدلیل اهمیت آن منتشر می کند و انتشار یک خبر دلیل بر حمایت و مخالفت با طرحی نیست.

در اینجا اعلام می کنیم مجموعه مهرستان هیچگونه مخالفتی با کلیات این طرح نداشته ، بلکه اجرای آن را برای استان فارس لازم می داند.

|
۱۳۹۲/۰۷/۱۳ ۰۸:۵۵
٧
٠

اگرمنافع ملي رادرنظربگيريم اين طرح كاملا"منطقي وسودبخش براي دواستان وكل كشوراست.اگراين طرح مصوبه شوراي عالي امنيت ملي وموردتاييدمقام معظم رهبري هست كه هست ،ادب،عقل ومنطق حكم مي كندپذيراي آن باشيم.فوايداين الحاق قبل ازلامروفارسنصيب مردم آن مناطق مي شود

|
۱۳۹۲/۰۷/۱۴ ۱۷:۵۶
٠
٨

فقط میخوام یه سوال از شماهایی ببرسم که هی سنگ تفکر بازو فرا منطقه ای میزنی.
اگه هر روز یه استانی بیادو یه قسمتی از استان شمارو بنا به دلیل منافع بیشتر استان خودش مطالبه کنه اونموقع هم همینقدر تفکر باز داشتی؟؟؟؟؟!!!!

پاسخ ها
راد
|
۱۳۹۲/۰۷/۱۴ ۱۸:۱۹
|
٧
٠

بله ، هرکسی از کوچکتر شدن شهرش احساس ناخوشایندی پیدا می کند ، اما باید بر این احساس غلبه کرد و قدری منصف و منطقی هم بود.

به نظر شما این الحاق باعث پیشرفت بهتر آن منطقه نمی شود؟

به نظر شما اینگونه مردم محروم آن منطقه مورد توجه مدیریت هر دو استان قرار نمی گیرند؟

مسلما این الحاق باعث پیشرفت بیشتر خواهد بود

هرمزگانی
|
۱۳۹۲/۰۷/۱۵ ۱۲:۴۸
|
٢
٤

اصلا این الحاق باعث پیشرفت نمی شه.. مگه هرمزگان مشکل داره در اداره این منطقه که فارس می تونه اینو حل کنه اونم با اون همه فاصله و تفاوتهای قومی فرهنگی

با دید کاملا فرا منطقه ای می گم اگه واقعا به فکر پیشرفت این منطقه هستید به جای الحاقش به جای دیگه بیای یه استانی با مرکزیت لنگه پارسیان یا حتی لامرد تشکیل بدید که به قبل مستقل بودن استان با فرض داشتن منابع درامدی عالی بتونه واقعا پیشرفت کنه

نه این که فارس به خاطر منافع خودش حق مسلم ابادی رو از منطقه بگیره

|
۱۳۹۲/۰۷/۱۷ ۲۳:۰۰
٠
٦

راد عزیز
اگر واقعا به فکر مردم محروم استان هرمزگان هستید،مقداری از خاک استانتان را به هرمزگان هدیه کنید تا مردم این استان نیز از محرومیت در بیایند
به هر حال شما دلتون واسه ما سوخته ،ما که نیازی به کمک شما نداریم ولی دستتون رو رد نمی کنیم

پاسخ ها
مُهرستان
|
۱۳۹۲/۰۷/۱۸ ۰۶:۱۴
|
١
٠

بقیه نظرات شما ، مشمول بند "پنجم" قوانین سایت گردید. متاسفانه و با عرض پوزش نظرات دیگر شما با نامهای " جوانان هرمزگانی - بندرعباسی-زهرا-بندرعباس-هرمزگانی ها-هرمزگانی دلیر" تایید نمی گردد.

البته حق اظهار نظر برای شما با یک نام مشخص محفوظ است

|
۱۳۹۲/۰۷/۱۷ ۲۳:۰۲
٠
٤

مهرستان لطفا نظری ندهید
شما فقط حق انتشار پیام را دارید نه حق ابراز نظر
این یکی از قوانین سایت های خبری است
با تشکر

|
۱۳۹۲/۰۷/۲۱ ۱۱:۵۹
٢
٠

با سلام خدمت تمام هم میهنان عزیز : من نه اهل هرمزگانم ونه اهل فارس اما وقتی نظرات را خواندم حساس شدم وگفتم پیشنهاد بدهم این منطقه را جزو مناطق آزاد تجاری صنعتی معرفی کنند تا هم باعث رشد این منطقه گردد وهم این بحث ها تمام شود .با تشکر

|
۱۳۹۲/۱۲/۰۷ ۱۲:۳۳
٨
٣

با سلام من مطالب رو که خوندم فهمیدم که مشکل هرمزگانی ها جدا شدن پارسیان نیست مشکلشون پیشرفت فارس و منطقه ازاد شدن شیراز هست در صورتی که بندر عباس همه ایتم ها رو داشته و تا حالا هیچ کاری نکرده عزیزان بندری من شما بجای اینکه از مسئولاتون بخواین که نامه نگاری کنن که پارسیان برگرده از اونا بخواین که پیشتاز بشن برای بندر ازاد شدن بندر عباس با تشکر

|
۱۳۹۴/۰۲/۲۴ ۱۰:۰۷
٢
٦

کور خوندید پارسیانو بگیرید یک کلام

|
۱۳۹۴/۰۴/۱۳ ۲۱:۵۲
٦
٥

همین شما هستید حتی یه سرما میخورید گرد میکنید میاید شیراز حقتونه راتون ندیم

پاسخ ها
عشقم:مردمون هرمزگان
|
۱۳۹۴/۰۵/۱۶ ۰۱:۳۷
|
٢
٥

همچین میگین انگار مجانین پزشکاتون.
همین شمایید که نوروزا قشم اتراق میکنیدو کثیف میکنین و برمیگردین، حقتونه راتون ندیم.
این به اون در

وطن پرست
|
۱۳۹۴/۰۷/۰۱ ۰۳:۴۴
|
٣
١

ایقد ور نزن.خودم ساکن شیرازم.80 درصد مردم ساکن شیراز غیر بومی از جمله ترک و لر بندر عباسی و بوشهری و ... هستند.پس فکر نکن دکتراتون مال خودتونه.در توهم نباش

وطن پرست
|
۱۳۹۴/۰۷/۰۱ ۰۳:۴۶
|
٣
١

همین شیرازیا رویایی به غیر از خواب تا ساعت 11 صبح ندارند.این همه که آباد هم شده توسطه غیر بومیاش هستن.احتمالا الحاق به دریا هم تو خواب دیدید.

شیراز
|
۱۳۹۵/۰۳/۳۰ ۱۹:۰۶
|
١
١

دوستانی که نگران هستند.. ۹ کیلومتر مشکل این جناب استاندارتون نیست...مطمئن باشید. مشکل جای دیگست. شمایی که راجب فارس و شیراز اینجوری حرف میزنید. شمایی که نون و نمک شیراز رو خوردید و ساکن اون هستید..و الان نمکدون می شکنید. تا حالا شده مثل خیلی شهر ها بین شمایی که از هرمزگان ساکن شیراز هستید با شیرازی ها فرقی گذاشته بشه!! استاندار فارس که قرار بود هرمزگانی باشه رو چی میگید! چقدر تعصب!!! بخش هایی که از فارس به کرمان و اصفهان و ... دادن کی حرف زد!؟
بیاید خود مردم منطقه بپرسید که چی میخوان..بالاخره خودشون از همه بهتر میدونن که هرمزگان بهشون رسیده یا نه!!
شمایی که ادعا دارید... بندرعباس چقدر (حذف متن) داره!!!!!! با کسایی که میان چطوری برخورد میشه!!! عرض کنم من دوستای بندری خیلی دارم..اولین توصیه اونها اینه! رفتی بندر مراقب (حذف متن) باش!!
اصلا همه این ها هیچ..اعتراض دارید خیلی هم خوب..ولی شما مردم باید جلوی استانداری که اینجئوری توهین میکنه رو بگیرید چون با این مدل حرف زدن حق رو از خودتون میگیرید.

|
۱۳۹۵/۰۳/۲۶ ۱۷:۳۵
٠
٢

اگر بنا به آباد شدن فکری به حال کل استان بکنند که با وجود درآمدهای هنگفت جزو مناطق محرومه نه اینکه یک تکه از استان ما رو هبه کنند به یه استان دیگه تا آباد بشه آیا طرح های ملی در خاک هرمزگان قابلیت اجرا ندارند

|
۱۳۹۵/۰۴/۰۱ ۲۰:۰۸
١
١

هنوز یادمان نرفته یکی از روستاهای تابعه اشکنان فارس بنام لاور کال بدلیل آب شیرین اش که مورد استفاده بستک می باشد در دهه 80 به بستک الحاق شد در صورتیکه مردم اشکنان هم میتوانستند اینگونه عمل کنند و مانع از اجرای الحاق شوند اونموقع هم شما وارد حریم فارس شدید و بنظر ضعف مدیران استانی و شهرستانی آنزمان ضعیف عمل کردند پس شما خواهش میکنم در مقابل دستور شورای امنیت ملی سکوت فرمایید.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا