مهرستان ؛ اخبار شهرستان های مهر و لامرد

پایگاه خبری مهرستان ، اولین و باسابقه ترین رسانه برخط در شهرستان های مُهر و لامرد در جنوب استان فارس است.

مهرستان ؛ اخبار شهرستان های مهر و لامرد

پایگاه خبری مهرستان ، اولین و باسابقه ترین رسانه برخط در شهرستان های مُهر و لامرد در جنوب استان فارس است.

مهرستان ؛ اخبار شهرستان های مهر و لامرد
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۸ مطلب در تیر ۱۴۰۱ ثبت شده است

 تیم والیبال نوجوانان دختر« زیر ۱۸ سال» لامرد در مسابقات قهرمانی استان فارس به مقام نائب قهرمانی رسید.

به گزارش مهرستان ؛ صادق فالی گفت: مسابقات والیبال نوجوانان دختر استان فارس در رده سنی زیر ۱۸ سال با شرکت ۱۵ تیم در چهار گروه، به مدت سه روز در شهرستان آباده برگزار گردید.

 

خبرنگار: فاطمه سادات حقایقی 

 

مرگ یک کارگر لامردی در عسلویه

| يكشنبه, ۲۶ تیر ۱۴۰۱، ۰۲:۳۲ ب.ظ

یک کارگر روزمزد در عسلویه دچار حادثه کار شد و جان خود را از دست داد.

به گزارش مهرستان به نقل از ایلنا، یک کارگر روزمزد سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (عسلویه) بر اثر حادثه کار درگذشت.

به گفته منابع خبری، «حسن شمس» از کارگران روزمزد تعمیرات پالایشگاه ششم (فازهای ۱۵ و ۱۶) سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از ارتفاع سقوط کرد و جان باخت. این اتفاق صبح دوشنبه (۲۴ آبان) اتفاق افتاده است. چرایی وقوع این حادثه مرگبار در حال بررسی است.

 

خبرنگار: فاطمه سادات حقایقی 

پل تاریخی اَهِل بازسازی می شود

| شنبه, ۲۵ تیر ۱۴۰۱، ۰۲:۴۰ ب.ظ

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری فارس از اختصاص ۳ میلیارد ریال برای مرمت و بازسازی پل آبرسان شهر اهل خبر داد.

به گزارش مهرستان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز فارس، محسن نژاد مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس در دیدار شهردار و رییس شورای اسلامی شهر اهل از اختصاص ۳ میلیارد ریال برای مرمت و بازسازی پل آبرسان شهر اهل لامرد خبر داد.

او گفت: هزینه این طرح از محل اعتبارات بحران سال گذشته تخصیص داده شد که قرار است در مرحله اول ۲۰ درصد برای آغاز بازسازی پل آبرسان اختصاص داده شود و در ادامه، همه اعتبار آن اختصاص داده خواهد شد.

بخشی از پل آبرسان شهر اهل سال گذشته ، به علت بارش شدید باران  تخریب شد که با پیگیری‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر اهل اعتبار آن از محل اعتبارات اداره کل میراث فرهنگی تامین شده است.

این سازه آبی از جمله بنا‌های شاخص و ملموس به لحاظ ساختار معماری در شمال شهر اهل از توابع بخش اشکنان واقع شده است و در تاریخ ۸۸/۹/۱ به شماره ثبت ۲۷۵۳۶ در فهرست آثار ملی کشور قرار گرفت که قدمت این اثر تاریخی به قرون اولیه اسلامی باز می‌گردد.

اَهِل شهری است در جنوب استان فارس ایران. این شهر در بخش اشکنان از توابع شهرستان لامرد قرار گرفته‌است

فرماندار مهر در دیدار با معاون مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان فارس و رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای لامرد برای راه اندازی سریعتر ساختمان فنی و حرفه ای در این شهرستان ابراز امیدواری کرد و گفت: با استفاده از صنایع مستقر امکان توانمندسازی نیروی انسانی موردنیاز فنی و حرفه ای را می توان فراهم ساخت.

 

خبرنگار: احمد بهار

 

عکس/ سیده زهرا همدانی

سمینار شاد "ورود آقایان ممنوع" با سخنرانی پریسا مافی در شهر مهر برگزار شد. این سمینار که مختص بانوان بود با استقبال خوب بانوان همراه مواجه شد.

مدیرکل راه آهن استان فارس گفت: صادرات شمش تولیدی در مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب استان فارس از طریق خطوط ریلی و به مقصد کشور ترکیه انجام می‌شود.

مهرداد انصاری در این باره گفت:‌ این اقدام در راستای جذب و انتقال حداکثری بارهای ریل پسند و توسعه صادرات غیرنفتی با بهره‌گیری از ظرفیت خطوط راه آهن صورت می‌گیرد.

 

خبرنگار:احمد بهار

 

فرماندار شهرستان مُهـر به همراه رئیس اداره صمت این شهرستان به مناسبت دهه صنعت از پالایشگاه بنزین این منطقه بازدید کرد و اظهار داشت : پالایشگاه بنزین مُهر امسال راه اندازی می شود.

 

خبرنگار: احمد بهار

عکس/ سیده زهرا همدانی 

کوهنوردی جمعی از کوهنوردان و طبیعت دوستان شهرستان مهر ، در کوه های مشرف به تنگ وجوج