مهرستان ؛ اخبار شهرستان های مهر و لامرد

اخبار شهرستان های مهر و لامرد در جنوب استان فارس

مهرستان ؛ اخبار شهرستان های مهر و لامرد

اخبار شهرستان های مهر و لامرد در جنوب استان فارس

مهرستان ؛ اخبار شهرستان های مهر و لامرد
طبقه بندی موضوعی
بایگانی
آخرین نظرات

۲ مطلب در تیر ۱۴۰۱ ثبت شده است

 تیم والیبال نوجوانان دختر« زیر ۱۸ سال» لامرد در مسابقات قهرمانی استان فارس به مقام نائب قهرمانی رسید.

به گزارش مهرستان ؛ صادق فالی در گفت وگو با خبرنگار مهر، گفت: مسابقات والیبال نوجوانان دختر استان فارس در رده سنی زیر ۱۸ سال با شرکت ۱۵ تیم در چهار گروه، به مدت سه روز در شهرستان آباده برگزار گردید.

وی تصریح کرد: تیم دختران شهرستان لامرد در گروه ب مسابقات با تیم‌های سپیدان، شیراز الف و کازرون همگروه شد که با عملکرد بسیار خوب توانست با شکست حریفان به فینال مسابقات راه یابد.

رئیس ورزش و جوانان لامرد افزود: تیم نوجوانان لامرد که با پنج برد به فینال رسیده بود، در مسابقه پایانی نتوانست از سد تیم کازرون عبور کند و به مقام نایب قهرمانی مسابقات رسید.

فالی گفت: سرکار زهرا نیکرو، آلاله سعادت جو، سیده مبینا احمدی زاده، زینب جابرنژاد، زینب هوشیار، زهرا ملک زاده، رضوان کریمی، معصومه ایزدی، مریم شبان، سمانه ظفرپور، لیا کشورپور زهرا ابراهیمی بعنوان بازیکنان این دوره از مسابقات بودند که فعالیتی خوب ارائه دادند.

وی در ادامه اسامی کادر فنی و مربیان این تیم را تشریح کرد و گفت: مربی تیم سرکار خانم رحیمه شهابی، کمک مربی زهره شهابی، و سرپرست تیم نیز رحیمه زمانی می‌باشند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ تیر ۰۱ ، ۱۴:۳۷

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری فارس از اختصاص ۳ میلیارد ریال برای مرمت و بازسازی پل آبرسان شهر اهل خبر داد.

به گزارش مهرستان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز فارس، محسن نژاد مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس در دیدار شهردار و رییس شورای اسلامی شهر اهل از اختصاص ۳ میلیارد ریال برای مرمت و بازسازی پل آبرسان شهر اهل لامرد خبر داد.

او گفت: هزینه این طرح از محل اعتبارات بحران سال گذشته تخصیص داده شد که قرار است در مرحله اول ۲۰ درصد برای آغاز بازسازی پل آبرسان اختصاص داده شود و در ادامه، همه اعتبار آن اختصاص داده خواهد شد.

بخشی از پل آبرسان شهر اهل سال گذشته ، به علت بارش شدید باران  تخریب شد که با پیگیری‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر اهل اعتبار آن از محل اعتبارات اداره کل میراث فرهنگی تامین شده است.

این سازه آبی از جمله بنا‌های شاخص و ملموس به لحاظ ساختار معماری در شمال شهر اهل از توابع بخش اشکنان واقع شده است و در تاریخ ۸۸/۹/۱ به شماره ثبت ۲۷۵۳۶ در فهرست آثار ملی کشور قرار گرفت که قدمت این اثر تاریخی به قرون اولیه اسلامی باز می‌گردد.

اَهِل شهری است در جنوب استان فارس ایران. این شهر در بخش اشکنان از توابع شهرستان لامرد قرار گرفته‌است

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ تیر ۰۱ ، ۱۴:۴۰