مهرستان ؛ اخبار شهرستان های مهر و لامرد

اخبار شهرستان های مهر و لامرد در جنوب استان فارس

مهرستان ؛ اخبار شهرستان های مهر و لامرد

اخبار شهرستان های مهر و لامرد در جنوب استان فارس

مهرستان ؛ اخبار شهرستان های مهر و لامرد
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۱۷ مطلب در مرداد ۱۴۰۱ ثبت شده است

منطقه ویژه لامرد

یادداشت / احمد بهار »»» در جلسه 25 مردادماه جاری کارگروه تخصصی شورایعالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی، تبدیل وضعیت "منطقه ویژه اقتصادی" لامرد به "منطقه آزاد" مصوب شد که نویدبخش شتاب بخشی توسعه جنوب استان فارس بود.

تصمیم کارگروه ملی در زمینه تبدیل منطقه ویژه صنایع انرژی بر لامرد در جنوب استان فارس به منطقه آزاد تجاری هرچند در گام بعدی، باید به تصویب شورایعالی مناطق آزاد برسد، اما این دستاوردها در همین مرحله هفته گذشته در کانون اخبار اقتصادی استان فارس قرار گرفت و گویای نگاه دولت سیزدهم به آبادانی این منطقه از میهن اسلامی بود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ مرداد ۰۱ ، ۱۳:۳۳

به گزارش مهرستان ، سرهنگ پاسدار سید محمود جعفری شامگاه سه شنبه اظهار داشت: زمان برگزاری یادواره در لامرد و مهر در تاریخ های ۲۶، ۲۷و ۲۸ که همزمان با ورود آزادگان و مصادف با ۱۹محرم و حرکت اسرای کربلا بطرف شام خواهد بود، انجام خواهد شد که دو شب اول در محله حسین آباد شهر لامرد و شب سوم و پایانی در شهرستان مهر است. 

خبرنگار: سید جواد موسوی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ مرداد ۰۱ ، ۰۷:۱۶

فرمانده انتظامی مهر از توقیف ۴ دستگاه سواری شوتی حامل ۳۸ رأس گوسفند قاچاق در این شهرستان خبر داد.

به گزارش مهرستان ؛ سرهنگ بهادر رزمجویی بیان کرد: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، ماموران انتظامی این فرماندهی هنگام گشت زنی و کنترل محور‌های مواصلاتی به ۴ دستگاه سواری شوتی مشکوک و آن‌ها را با اقدامات فنی و تخصصی توقیف کردند.

 

خبرنگار: سید جواد موسوی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ مرداد ۰۱ ، ۲۱:۲۰

همزمان با تاسوعای حسینی، مردم سوگوار شهرستان‌های مهر و لامرد در جنوب فارس، میزبان پیکر سیدالشهدای مقاومت، سردار شهید حاج عبدالله اسکندری بودند و با این شهید مدافع حرم، وداع کردند.

به گزارش مهرستان ؛ مراسم وداع با پیکر مطهر سردار شهید حاج عبدالله اسکندری، همزمان با نهم محرم، تاسوعای حسینی، با حضور گسترده مردم شهرستان‌های لامرد و مُهر، در جنوب استان فارس، برگزار شد.

 

خبرنگار: سید جواد موسوی

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ مرداد ۰۱ ، ۲۱:۲۹

حسینیه خیرساز درروستای نرمان شهرستان مُهر به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری مهرستان ؛ همزمان با  ایام ماه  محرم حسینیه امام رضا (ع) روستای نَرمان بخش وراوی شهرستان مهر در زمینی به مساحت یک هزار متر مربع افتتاح شد.

 

خبرنگار: سید حسین موسوی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ مرداد ۰۱ ، ۲۱:۱۹

عکس: سیده زهرا همدانی  

تعزیه حضرت عباس (ع) در روستای نورآباد شهرستان مهر

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ مرداد ۰۱ ، ۱۹:۱۵

عکس/ سیده زهرا همدانی

گزارش تصویری تعزیه حضرت قاسم (ع) در روستای دارالمیزان از توابع بخش اسیر شهرستان مهر

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ مرداد ۰۱ ، ۱۴:۴۳

 

مُهر- سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مُهر بر لزوم توجه ویژه به موضوع آموزش سلامت در فضای شهری شهر مُهر تاکید کرد.

به گزارش مهرستان ، هادی اکبری در نشست ومدیر بیمارستان و شهردار شهر مهر با ضمن تقدیر از خدمات مجموعه شهرداری در راستای ارتقای سطح خدمات شهری اظهار کرد: خدمات شهرداری در راستای رفاه و آسایش شهروندان شایسته تقدیر است.

 

خبرنگار: فاطمه سادات حقایقی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ مرداد ۰۱ ، ۲۱:۲۴

هنرآیینی تعزیه به رغم دارا بودن زوایای مختلف درحوزه هنر، تاریخ، شعر و ادبیات، حماسه و... ، در نگاه اهالی جنوب فارس جلوه ای از عشق و ارادت شیعیان به حضرت سیدالشهدا (ع) محسوب می شود و ویژگیهای دیگر آن در مرحله بعدی قرار دارند.

 

خبرنگار: احمد بهار

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ مرداد ۰۱ ، ۱۴:۱۶

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه گله‌دار و رئیس اداره محیط زیست شهرستان مهر با اعضای تیم هنرستان حافظ محیط زیست آسیه گله‌دار و فعالان محیط زیست منطقه دیدار کردند.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه گله دار در دیدار با رئیس محیط زیست شهرستان مهر و محیط بان و همیاران محیط زیست و اعضای تیم هنرستان حافظ محیط زیست آسیه گله دار تاکید کردند: آموزش و پرورش بعنوان فرهنگ ساز، نقشی بی بدیل در ساخت فرهنگ حفاظت از محیط زیست داشته و دارد، ما باور داریم پرچمدار این کار ارزشمند هنرستان های منطقه گله دار هستند و ما به وجود آنها افتخار می کنیم.

وی در ادامه یادآور شد؛ باید به یاد داشته باشیم که آیندگان نوع تلاش ما در حفاظت از محیط زیست را چگونه قضاوت می کنند، امیدوارم آیندگان از ما به نیکی یاد کنند.

 

خبرنگار: فاطمه سادات حقایقی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ مرداد ۰۱ ، ۲۱:۳۲