مسئولان محلی با سرمایه گذاران هم قدم هستند

img


.
🔻#مهرستان : طی نشستی با خبرنگاران ، اهداف و آخرین وضعیت راه اندازی بزرگترین واحد بسته بندی و فرآوری خرمای کشور در شهرستان مُهر تشریح شد.
.
🔻به گزارش پایگاه خبری مهرستان ؛ حجت الاسلام سید حسن فروتن ، مدیر گروه تولیدی بنتو اسیر مُهر در جمع خبرنگاران گفت : شهرستان مُهر در حال حاضر یکی از شهرستان های بی نظیر در بحث سرمایه گذاری است ، بدون در نظر گرفتن شرایط و پتانسیل های ویژه جغرافیایی و صنعتی ، مهم ترین ویژگی این شهرستان این است که سیستم دولتی و مسئولین شهرستان نه تنها حامی هستند بلکه سرمایه گذار را به سمت جلو هُل می‌دهند. خوشبختانه روحیه خوبی برای مساعدت و همکاری دارند. .
🔻وی ادامه داد:نوع نگاه و این رویه به نظر من کم نظیر است و فضا را برای سرمایه‌گذاری هموار می کند ، اما به این معنی نیست که مشکلاتی نداریم ، متاسفانه بروکراسی سنگین اداری در کل نهادهای دولتی کشور و بانک ها به عنوان دو چالش بزرگ ، کمر سرمایه‌گذار را خم می کنند.
.
🔻فروتن افزود: گروه تولیدی دانش بنیان #بنتو_اسیر بزرگترین واحد بسته بندی خرمای فارس و قوی‌ترین واحد فرآوری خرما در دنیاست ؛ برای این مدعی هستیم که در دنیا حرف برای گفتن داریم که بررسی‌های ما در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی صنعت خرما ، نشان می‌دهد این گروه تولیدی در حال برداشتن گام هایی بزرگ و نوآورانه در این صنعت است.
.
🔻فروتن اظهار داشت : در این واحد تولیدی چند اتفاق منحصر به فرد خواهد افتاد ، اول نوع بسته بندی ها به عنوان یک محصول گران قیمت ، لوکس و لاکچری که جایگاه این محصول با ارزش را ارتقاء خواهد داد. دوم حجم بسته بندی که در آن بدنبال فروش دانه ای این محصول هستیم. سوم فرآوری محصولاتی با کیفیت و جدید برای نخستین بار در دنیاست.
.
🔻مدیر گروه تولیدی بنتو اسیر مهر گفت : این واحد با ظرفیت تولید ۷ هزار تن در سال و با تنوع تولید ۶۰ نوع محصول از خرما طراحی شده که تعدادی از آنها تولید شده و تعدادی در حد نظریه و آزمایش است.اکثر این محصولات نیز برای اولین بار در کشور و بعضاً در دنیا عرضه می شود.
.
🔹️ادامه در کامنت…۱w

🔻وی ادامه داد: حلوای خرما ، قهوه هسته خرما ، آرد هسته خرما ، معجون خرما ، رنگینک ، خرمای مغزدار ، چیپس خرما ، خرمای روکش دار و خمیر خرما از جمله محصولات تولیدی در فاز اول اجرای این پروژه خواهد بود.
.
🔻حجت الاسلام فروتن با بیان اینکه صادرات ، هدف اول در فروش محصولات است ، گفت: ۸۰ درصد تولیدات بنتو اسیر مُهر صادراتی خواهد بود و در حال حاضر نیز رایزنی هایی برای فروش محصولات در قطر ، ترکیه اندونزی ، پاکستان ، هند ، روسیه ، عمان ، هلند و آذربایجان صورت گرفته و شروع کار نیز با سه کشور قطر ، ترکیه و هند خواهد بود.
.
🔻این روحانی کارآفرین در تشریح میزان اشتغال زایی این پروژه ، گفت: در بحث اشتغال زایی در مرحله راه اندازی اولیه که نیمه اول شهریور ماه خواهد بود ، تعداد ۵۰ نفر به صورت مستقیم و با تکمیل ظرفیت این تعداد به ۱۵۰ نفر خواهد رسید.
.
🔻سید حسن فروتن ، ابراز داشت: حجم سرمایه‌گذاری مستقیم این پروژه ۶۰ میلیارد ریال است که بخشی از آن با تسهیلات صندوق توسعه ملی بوده و بخشی با مشارکت ۴۰ نفر سرمایه گذار از تبریز ، اصفهان ، قزوین ، شیراز ، مهر و لامرد تامین شده است.
.
🔻فروتن با بیان اینکه در این مسیر هرگامی را با مشاوره تیم های تخصصی و خبرگان آن عرصه برداشته ایم ، افزود: در بحث برندینگ یا برندسازی به صورت حرفه‌ای زیر نظر خبرگان علم برندینگ ایران ، برنامه‌هایی تدوین و اجرا شده است و امروز می بینیم که با وجود اینکه محصولات این کارخانه هنوز به صورت تجاری تولید و وارد بازار نشده در شهرستان مهر به صورت کامل شناخته شده و در استان تاحدودی معرفی شده و البته در صنعت خرمای کشور به عنوان یک برند قوی جایگاهش را پیدا کرده است.
.
🔻این سرمایه گذار صنعت خرما با اشاره به افق پیش روی گروه تولیدی بُنتو ، گفت: برای اولین بار در کشور ، به دنبال راه اندازی مرکز تحقیقات صنعتی خرما در سال ۱۳۹۹ هستیم و در حال حاضر نیز مطالعات ظرفیت سنجی آن در استان در حال انجام است و قطعاً به بحث افزایش دانش در خصوص خرما ، کمک می کند.
.
🔻لازم به ذکر است ، گروه صنعتی بنتو از بزرگترین واحد بسته بندی و فراوری لوکس خرمای ایران است که بر اساس یک طرح پژوهشی و مطالعات بازار بین المللی در جنوب ایران راه اندازی شده و محصولات نوآورانه آن در کلاس بازارهای جهانی عرضه خواهد شد

RELATED POSTS

ارسال پاسخ