گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شرکت پالایش گاز پارسیان

img

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس همراه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال حماسه و ایثار و شهدای صنعت نفت و گاز در شرکت پالایش گاز پارسیان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس همراه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال حماسه و ایثار و شهدای صنعت نفت و گاز و ادای احترام به محضر ۱۰۴۱ شهید، یازده هزار جانباز و ۱۲۲۸ آزاده و بیش از شش هزار رزمنده صنعت نفت، چهارم مهرماه در تالار اجتماعات کوثر شرکت پالایش گاز پارسیان با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد.
فرشید ابدالی دهدزی، مدیرعامل پالایشگاه گاز پارسیان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: هشت سال دفاع مقدس، برگ زرینی بر تاریخ این مملکت و الگویی برای نسل آینده است که وظیفه داریم رشادت‌ها و ایثارگری‌هایی که در این سال‌ها انجام پذیرفت را سینه به سینه، نقل و اطلاع‌رسانی کنیم.
وی با بیان اینکه همه صحنه‌های جنگ و دفاع مقدس عبرت‌آمیز بوده و درس شجاعت، شهامت و شهادت برای نسل جوان است، افزود: مدافعان حرم و مدافعان سلامت که اکنون در شرایط کرونا خالصانه جانشان را برای مردم می‌دهند فرهنگ شهادت و ایثارگری را از زمان جنگ هشت ساله آموختند.
ابدالی دهدزی بیان کرد: تلاش جهادگونه همکاران ما که در سنگرهای اقتصادی مشغول به کار و تلاش هستند نیز نشئت گرفته از همان فرهنگ ایثارگری و شهادت است.
در ادامه این مراسم سردار قربانی، فرمانده لشکر ۲۵ کربلا در زمان جنگ با کوله‌باری از افتخارات از جمله فرماندهی عملیات ثامن‌الائمه، طریق‌القدس، بیت‌المقدس، والفجر ۸، کربلای ۱ و… طی سخنانی بیان کرد: همه دنیا با هم متحد شدند تا این نظام مردمی را به زمین بزنند، اکثر کشورها به عراق تجهیزات نظامی دادند و بعضی کشورها نیروی نظامی اعزام کردند اما دشمن به دست توانمند رزمندگان اسلام از مرزها بیرون رانده شد.
وی گفت: روزی که ما به جبهه اعزام شدیم، نارنجک را نمی‌شناختیم، اما امروز با قاطعیت می‌گویم که جزو نیروهای نظامی برتر جهان هستیم.
سردار قربانی اظهار کرد: امروز ما در حال رصد تمامی جهان هستیم و اطلاعات لحظه به لحظه از طریق زمین و آسمان دریافت می‌کنیم. ما در جنگ تحمیلی، توان اطلاعاتی نداشتیم اما به برکت خون شهدا، توان اطلاعاتی بسیار خوبی اکنون در اختیار جمهوری اسلامی است.
فرمانده لشکر ۲۵ کربلا در زمان جنگ بیان کرد: هفته دفاع مقدس، هفته میثاق با شهدا و ولایت است. دشمنانی که نتوانستند در جنگ ما را شکست بدهند امروز شاهد پیروزی کامل ما در منطقه هستند.
سردار قربانی افزود: صنعت نفت نقش مهمی در جنگ داشته است چه از نظر نیروی انسانی چه از نظر تدارکاتی. وقتی می‌گوییم ۱۰۴۱ شهید، ۱۱ هزار جانباز، ۱۲۲۸ آزاده و شش هزار رزمنده یعنی دو لشکر از نیروهای متخصص نفت در جبهه‌های حق علیه باطل مشغول دفاع از ایران اسلامی بوده‌اند و این یعنی عزت و اقتدار صنعت نفت که همیشه پشتیبان انقلاب بوده است.
وی ضمن قدردانی از متخصصان صنعت نفت و گاز، اظهار کرد: در این شرایط گرما و شیوع ویروس کرونا و تحریم‌های ناجوانمردانه حضور شما در این سنگر اقتصادی که باعث رونق اقتصاد ایران اسلامی است که نشئت گرفته از همان فرهنگ ایثار و خودگذشتگی است مایه فخر و مباهات است؛ امیدوارم بتوانیم راه امام را با عزت و سلامت نفس ادامه دهیم و همگان شرمنده شهدا نشویم.
یادآور می‌شود، این مراسم با برپایی نمایشگاه عکس و گلباران قبور شهدای شهرستان مُهر همراه بود.
رحمان یگانه

RELATED POSTS

ارسال پاسخ