سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٩٤٢
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : 12 دیدگاه

نام و نام خانوادگی            جمال الدین بهمنی سمت                             مدیر واحد رایانه مُهرستان مدرک تحصیلی                  کارشناس مهندسی تکنولوژی نرم افزار سال ورود به مُهرستان        87 جمال الدین بهمنی : تمامی پروژهای تخریب…

جمال الدین بهمنی , مدیر واحد رایانه سایت خبری مهرستان

نام و نام خانوادگی            جمال الدین بهمنی

سمت                             مدیر واحد رایانه مُهرستان

مدرک تحصیلی                  کارشناس مهندسی تکنولوژی نرم افزار

سال ورود به مُهرستان        87

جمال الدین بهمنی : تمامی پروژهای تخریب مُهرستان ، توسط یک تفکر خاص طراحی و برنامه ریزی شده و فقط مجریان آن تغییر می کنند که در زمان لازم با ارائه مدارک کافی به آن می پردازم. چیزی که هم اکنون من را نگران کرده این است که دوستان مخالف ما از پایین بودن اطلاعات بینندگان مهرستان در مورد برنامه نویسی و نحوه ی کد نویسی اسکریپت ها، سوء استفاده کرده و گاهی با ارائه مطالب جعلی ، سعی در فریب بینندگان ما دارند. البته باز هم جای بسی خوشحالیست. چرا که؛ آنهایی مورد انتقاد و بعضاً هجمه قرار میگیرند که به چشم می آیند.

            آقای همدانی مدیر محترم سایت خبری تحلیلی مُهرستان در ساعت حدود ۲۳:۵۰ روز ۱۱ اسفند ماه سال ۹۲ با ارسال تصویری به واتس آپ من که در آن با فتوشاپ بر روی بخش بازدید خصوصی مهرستان مطالبی دروغین و کذب نوشته و در واتس آپ منتشر شده بود ، درخواست ارائه گزارشی ساده و همه فهم در مورد آن کردند. بنده نیز این مطلب را نگاشته و خدمت بینندگان محترم مُهرستان ارائه می دهم. البته مُهرستان و واحد رایانه ارزشی بیش از آن دارد که وارد بازی های طراحی شده توسط دوستان ما در چند سایت وابسته شود.

تاکید میکنم ارزش مُهرستان بیش از آن است که به این تفکرات واهی (تخریب مُهرستان) پاسخی دهد چرا که بینندگان ما از آن به خوبی آگاهند.

اول : آیا واقعا بازدید مُهرستان دروغین است؟

            هر چند با یک سوال کوتاه میتوان پاسخ این پرسش را داد و آن هم اینکه "اگر بازدید مُهرستان را با کج فهمی دروغین می پندارید، ترس شما از چیست؟ جز اینکه نسبت به تاثیرگذاری این سایت مردمی حسادت و هراس دارید؟ " اما من عقیده دارم که پاسخ باید شفاف بوده و من هم پاسخی ارائه خواهم داد که دوستان به آسانی متوجه شوند.

بریده بخشی از تصویر ساختگی مذکور

 

اول اینکه دوستان ما در آن تصویر به "بازدید امروز" اشاره داشته اند و هیچ اشاره ای به تعداد آی پی ورودی یا همان "بازدیدکننده امروز" نداشته که این خود باعث سر در گمی می شود.

بله دوستان ما تا حدودی درست فرموده اند. "بازدید امروز" ما بسیار بالاست که دلیل آن هم این است که با هر بار ، باز نمودن صفحه یکی به آن اضافه می شود. مثلا اگر شما روزی ۱۰ بار صفحه ی مهرستان را باز نمایید ۱۰ عدد به آن اضافه خواهد شد. اما دوست عزیز ما علاوه بر آن نکته ای باید می فرمودند که متاسفانه به دلیل جواب بودن پاسخ خودشان یا به دلیل عدم اطلاعات کافی در مورد آن ، آن را مطرح نکرده اند. در وبگذر علاوه بر این آمار ، آمار دیگری تحت عنوان "بازدید کننده امروز" ارائه شده است که نشان دهنده ی تعداد آی پی های ورودی می باشد. 

هنگامی که شما به اینترنت متصل می شوید یک آی پی به شما تعلق خواهد گرفت. این در صورتی انجام می گیرد که شما به اینترنت ADSL متصل باشید. اگر شما از اینترنت Dialup , وایرلس , ایرانسل و رایتل استفاده می کنید به هر چند نفر یک آی پی تعلق خواهد گرفت. برای مثال تمام رایانه های موجود در یک کافینت ، دارای یک یا دو آی پی می باشد اما این کافینت بیش از ۱۵ سیستم در حال اتصال به اینترنت دارد. در این صورت اگر شخصی ابتدای روز در این کافینت وارد سایت خبری مُهرستان شود یک عدد به "بازدیدکننده امروز" اضافه خواهد شد و تا پایان آن روز هر کس با هر کدام از سیستم های آن کافینت، مهرستان را مشاهده کند ، عددی به "بازدید کننده امروز" اضافه نخواهد شد چرا که در آن روز یکبار این آی پی در سیستم ثبت شده است. این مسئله برای ایرانسل و بقیه سرویس های ذکر شده نیز به همین گونه عمل می کند. مثلا در یک اداره مثل آموزش و پرورش بیش از ۴۰ رایانه وجود دارد که همگی آنها فقط یک آی پی در سیستم استاندارد آمار دهی وبگذر و بقیه سرویس ها خواهند داشت و یا اینکه آنتن ایرانسل شهرستان مُهر نباید بیش از ۵۰ آی پی داشته باشد در حالی که اکثر دوستانی که گوشی هوشمند دارند از اینترنت ایرانسل استفاده می کنند. یا به عبارتی اگر تمامی دوستانی که از اینترنت ایرانسل در شهرستان مُهر استفاده می کنند به سایت مُهرستان مراجعه کنند , فقط ۵۰ عدد به "بازدیدکننده امروز" اضافه خواهد شد. در حالی که ما بیش از هزاران نفر در شهرستان ها داریم که از این اینترنت استفاده می کنند. همانطور که در تصویر مشاهده میکنید "بازدید کننده امروز" ما تا این ساعت (۹ و نیم صبح) ، ۷۵۸ نفر بوده و "بازدیدکننده دیروز" نیز ۱۹۶۸ بوده هست. با یک حساب سر انگشتی پی خواهید برد که این تعداد آی پی برای ۳۹۰۵ نفر بسیار معقول است.

سوال من از دوست عزیزمان:

آیا تاکنون معنای "بازدیدکننده امروز" را هم می دانستید؟

اگر می دانستید چرا به آن استناد نکرده و نمی کنید؟

اگر استناد می کنید دلیل ارسال چنین تصاویری چیست؟ آیا جز برای تخریب مهرستان و جبران کمبودهای شما نیست؟

 دوم : آیا واقعا ما ترفندی برای بالا بردن بازدید مُهرستان داشته ایم؟

جواب این سوال کاملا واضح است و نیازی به محکوم کردن ما نبود. دوستان تخریبچی ما با حسابی سرانگشتی می توانستند متوجه این موضوع شوند و دست به دامان فتوشاپ نشوند تا با طراحی طرحی تصورات واهی خود را با ارسال آن در واتس آپ به دیگران القا کنند و حتی با افرادی تماس تلفنی برقرار کنند که "ببینید مهرستان چه مطلبی زده و تمام بازدیدشون بخاطر همین مطلبه"..واعجبا از کج فهمی و حسادت!!؟!

در ذیل قصد اثبات آن را دارم:

 

تاریخ امروز : ۱۲ اسفند ۱۳۹۲

تاریخ درج : ۱ خرداد ماه ۱۳۹۲

تعداد بازدید تاکنون : ۹۱۸۰۱

تعداد روز سپری شده از درج خبر: حاصل جمع تمامی روز ها از ۱ خرداد ماه تا ۱۲ فروردین ماه

(۴*۳۱) + (۵*۳۰) + ۱۲ = ۱۲۴ + ۱۵۰ + ۱۲ = ۲۸۶

در نتیجه تعداد روز سپری شده از درج خبر ۲۸۶ روز می باشد.

با تقسیم تعداد کل بازدید بر تعداد روزها میتوان بازدید روزانه مطلب را یافت که به صورت زیر میباشد.

۹۲۰۰۰ / ۲۸۶ = ۳۲۱

واضح است که این مطلب ما روزی ۳۲۱ بازدید داشته. در حالی که میانگین بازدید روزانه ما به صورت هفتگی برابر ۷۹۹۷ و به صورت ماهانه ۶۸۹۲ می باشد. واضع است ۳۲۱ در این تعداد اصلا به چشم نمی آید.

مطلب مورد نظر این دوستان را نیز در هفته های آتی بر می داریم تا قدری از نگرانی آنها کاسته شود.

سوم : آیا ما واقعا چندین کد اسکریپت وبگذر در سایت قرار داده ایم؟

            پاسخ به این سوال برایم بسی تحقیر کننده است . اثبات این مسئله بسیار راحت است چرا که اولاً در صورت قرار دادن چند کد ، سیستم وبگذر دچار اختلال کد شده و دیگر امکان نمایش آمار دهی وبگذر در سایت وجود ندارد و همه طراحان وب و برنامه نویسان به این موضوع ساده واقفند و دوم اینکه راه حل ساده دانستن این موضوع این است که دوستان با یک جستجوی ساده پی به واقعیت خواهند برد. کد اسکریپت وبگذر مهرستان به صورت زیر است:

واضع است اگر در سورس وب سایت عبارت زیر در جستجو کنیم تعداد بار تکرار نیز در کادر جستجو به نمایش خواهد گذاشت.

<script type="text/javascript" language="javascript" src="http://www.webgozar.ir/c.aspx?Code=2872280&amp;t=counter" ></script>

این عبارت فقط برای مُهرستان است. اگر قصد تست این ترفند برای وب سایت دیگری دارید باید کد مربوط به وبگذر همان سایت در آن جستجو کنید.

برای جستجو مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱:

بر روی وب سایت راست کلیک کرده و گزینه ی View Page Source را انتخاب نمایید.

مرحله ۲:

            در صفحه ی باز شده کلید های ترکیبی Ctrl + F فشرده تا کادر جستجو باز شود. سپس عبارت بالا را درون آن نوشته تا آن را در صفحه جستجو کند. بعد از یافتن همه ی آنها ، تعداد بار تکرار آن را خواهد نوشت.

در تصویر زیر، قسمت نارنجی کد در واقع همان کدیست که در سورسکد جستجو و یافت شده و در کادر قرمز رنگ تعداد بار تکرار یا تعداد کل یافته ها را نشان داده است . میبینید که در مُهرستان فقط یک کد موجود می باشد.

 

چهارم : چرا برخی قصد تخریب مُهرستان را دارند؟

            1 – مُهرستان دارای بیشترین سابقه در بین وب سایت های موجود است و درواقع اولین سایت خبری (نه تحلیلی!) شهرستان های مُهر و لامرد محسوب می شود.

            2 – مُهرستان پرچمدار رتبه های گوگل و الکسا در منطقه است.

            3 – تاثیرگذاری مطالب سایت: مطالبی در مُهرستان منتشر شده که تا طرح استیضاح وزیرکشور پیش رفته است

                        الف :      طرح الحاق فارس به خلیج فارس از طریق لامرد که برای اولین بار در کشور توسط نویسنده عزیز 

                                    ما جناب دکتر اجرایی نوشته شده و در مُهرستان منتشر شد.

                        ب :       دستگیری اتباع افغانی در شهرستان مُهر که سایت های مطرح کشوری نیز به نقل از مَهرستان درج کردند.

            4 – دوستان ما در سایت های وابسته نو ظهور منطقه خوب می دانند تنها راه اینکه به مردم بگویند ما هم هستیم ، ارائه چنین مطالبیست.

            5 – مُهرستان یکی نظام مند ترین وب سایت های استانی و کشوریست و با توجه به اعتبار کسب شده در طول سالیان فعالیت مستمر با استناد به آمار بازدید ؛ در صورت موافقت اعضا ، قصد فعالیت در سطح استان را در برنامه دارد.

            6 – مُهرستان همواره در حال گسترش بوده و قصد راه اندازی سایت های بیشتری در زمینه های گوناگون دارد.

            7- تفرقه بینداز و حکومت کن

            8- به نظر می رسد این عزیزان در شهرستان مهر و سایت موازی آنها در شهرستان لامرد ، به دلایل سیاسی از طرف سازمان مطبوعشان ماًموریت به تخریب مهرستان برای پائین آوردن جایگاه مردمی این سایت دارند.

 

پنجم: سخن پایانی

برخلاف این سایت های نوظهور که برای اینکه بازدید روزانه بین ۵۰-۱۲۰ نفری خود را خصوصی نگه دارند یا از سیستم آماردهی استفاده نکرده اند و یا کد خصوصی گذاشته اند ؛ مهرستان تنها سایتی در منطقه است که با توجه به آمار رویایی اش با افتخار اقدام به برداشتن رمز عبور وبگذر خود کرده است و حتی بخش های خصوصی و آی پی کاربران را به نمایش گذاشته است. اما با توجه به سوء استفاده و کج فهمی برخی دوستان معاند  ، جزئیات دوباره مثل گذشته فقط برای بازدید مدیران مهرستان در نظر گرفته شد. البته هریک از دوستان در صورت علاقه مند بودن به مشاهده جزئیات می توانند به مدیران سایت مراجعه کنند.

سخنی با آنان که خود می دانند: اگر تارنمای خود را پرمخاطب می دانید آمار بازدیدی بگذارید تا همه ببینند!

برچسب ها : جمال الدین بهمنی

دیدگاه بینندگان
غیر قابل انتشار: ٠
در صف انتشار: ٠
انتشار یافته: ٠٠
|
۱۳۹۲/۱۲/۱۲ ۲۳:۰۳
١
٢

چ....

پاسخ ها
مُهرستان
|
۱۳۹۲/۱۲/۱۲ ۲۳:۱۰
|
٧
٢

در این مطلب تمام توضیحات ارایه شده است و به همین دلیل به منظور جلوگیری از سوء استفاده و القای تصورات واهی که هیچ برنامه نویس و طراح وبی قبول ندارد ، نظرات خارج از چارچوب تایید نمی شود.

|
۱۳۹۲/۱۲/۱۲ ۲۳:۱۶
٥
٤

جایگاهی که در حال حاضر مهرستان در میان جامعه به دست آورد اثبات کننده سلامت در امر خبر رسانی و تنویر افکار عمومی است امروزه کسانی به اینگونه برنامه های روی می آورند که ازتوجه جامعه به خود بی بهر ه اند از جمله سایتهای نوظهوری که بنده برحسب کنجکاوی به آنها مراجعه کردم که در هیچکدام مطالب آنها پیامی از بازدید کنندگان درج نگردیده بود وشاید مراجعه کننده ای نداشتند و به عبارت دیگر قبل از آنکه دچار دیو زدگی شوم از آن خارج شدم

|
۱۳۹۲/۱۲/۱۳ ۰۷:۳۹
٣
٠

مهرستان عزیز اینک جایگاه شما در سطح شهرستان نیست ، شما جایگاهی در سطح جنوب کشور به دست آورده اید امیدوارم موفق باشید

|
۱۳۹۲/۱۲/۱۳ ۰۹:۲۱
٢
١

برای دوستان متاسفم . من بهمنی رو از نزدیک میشناسم و مطمئن بودم خیلی راحت پاسختون رو میده . نه تنها بهمنی بلکه تمامی مُهرستانی ها می تونستند جوابتون رو بدند چون همشون به کوچکترین نکته ها توجه می کنند. مثلا توی همون تصویر ببینید . شما اصلا حساب و کتاب نکردید که آیا تمامی بازدید برای اون مطلب بوده یا نه و همینجوری یه چیزی نوشتید ولی بهمنی با یه حساب راحت تونست براتون اثبات کنه.
پیشنهاد من هم به دوستان اینه ک مُهرستان توی دو بخش واقعا وارده. اول توی سیاست شهرستان که همدانی خوب بهش وارده و بعد هم مسائل رایانه که بهمنی واقعا حرف نداره . پس راهی برای تخریب مُهرستان استفاده کنید که مُهرستان تو اون قسمت زیاد وارد نیست. که بعید میدونم بتونید پیدا کنید.
دلم برای ..(حذف متن).. و ..(حذف متن).. هم خیلی میسوزه . باز هم رفوزه شدند

|
۱۳۹۲/۱۲/۱۳ ۱۲:۳۹
٢
٢

ببخشید سال 87 آقای بهمنی دیپلم داشته که اومده مهرستان الان هم دانشجوی کارشناسیه....
به هر حال برا همه مهرستانی ها آرزوی موفقیت داریم

|
۱۳۹۲/۱۲/۱۳ ۱۳:۰۵
٤
١

مهرستان دوست داریم ،

|
۱۳۹۲/۱۲/۱۳ ۱۴:۰۱
٣
٢

مهرستان از بهترین پایگاه های اطلاع رسانی می باشد.

|
۱۳۹۲/۱۲/۱۳ ۱۸:۱۷
٣
١

جایگاه مهرستان در بین مردم بسیار خوب است ودراین مدتی که من بازدید کننده ان بوده ام انصافا هیچگاه ندیده ام خبری را تحریف کرده ویامطالب کذب انعکاس دهند .که باید دراین خصوص به اقای همدانی وهمکارانشان تبریک گفت .رویکرد اقایان اصلاح طلبانه است که حق انهاست وانشاءالله اگه بخواهند موفق باشند باید ازافراط وتفریط ونگاه صرف سیاسی درانعکاس نظرات بپرهیزند وصعه ی صدرداشته باشند کما اینکه تاکنون اینچنین بوده است .موفق باشند انشاءالله

|
۱۳۹۲/۱۲/۱۴ ۰۸:۵۷
٣
٠

کسانی که به دنبال چنین خرابکاری های هستن ضعف خود را نشان میدهند و مخاطبین مهرستان به صداقت و سلامت آن پی برده اند،مهرستان با سابقه خوب خود جای برای این خرابکاری ها نگذاشته و اگر میتوانید با ارتقاء وب سایت خود حرفی برای گفتن داشته باشید

|
۱۳۹۲/۱۲/۱۴ ۱۲:۴۶
٣
١

خدا قوت مهرستان.

|
۱۳۹۳/۰۱/۱۶ ۰۹:۳۷
٢
١

این دوستان تخریبچی فکر میکنند سایت وزین مهرستان فقط مردم شهر مهر باید از آن بازدید کنند ، غافل از آنکه علاوه بر مردم شهر مهر کل شهرستان مهر وشهرستان لامرد ولارستان وپارسیان وعسلویه و کنگان وکلا جنوب کشور نیز بازدید کننده دارد مهرستان عزیز خداقوت به کوری چشم دشمنان


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا