شما اینجا هستید

آخرین اخبار » موسوی لاری عضو هیات موسس دانشگاه پارس نیستند / دروغ گویی سایت مشرق با هدف تخریب این شخصیت ارزشمند صورت گرفته است

مهرستان: به مناسبت شانزدهم آذر ماه و روز دانشجو مراسم گرامیداشت این روز و جشن دانشجویی در سالن ارشاد مهر برگزار شد.  دکتر قاسمی رئیس دانشگاه پارس در این مراسم ادعای دروغین مالکیت دانشگاه پارس توسط حجت الاسلام موسوی لاری یا موسسه فاطمیه را تکذیب کرد و البته راه‌ اندازی دانشگاه را از افتخارات در کارنامه شخصیت های تاثیر گذار نظام دانست.

به گزارش پایگاه خبری مهرستان ؛ دکتر تیمور قاسمی ضمن تبریک و گرامیداشت شانزدهم آذرماه روز دانشجو و همچنین گرامیداشت یاد شهیدان به خصوص شهدای دانشگاهی بیان داشت : شهدای دانشگاهی با تقدیم عزیزترین سرمایه خود یعنی جانشان در دیوار بلند ناکامی و یأس پنجره ای به سوی امید برای آینده ای بهتر گشودند.

وی افزود:  امروز دانشگاه ها زنده هستند و علی رغم همه موانع و مشکلاتی که در کشور وجود دارد احساس سرزندگی می کنند ، امروز نبض زندگی اجتماعی در دانشگاه ها می تپد، دانشجو و دانشگاه همیشه پیشرو بوده و نقشی تحول‌آفرین در جامعه ایفا کرده است.

رئیس موسسه آموزش عالی پارس ادامه داد:  متاسفانه بعضی ها دانشگاه را مرده و منفعل می خواهند و این امری محال است، چون حرکت و تحول ، ویژگی ذاتی جوان و به خصوص جوان فرهیخته و دانشگاهی است. دانشجو با تیزبینی تمام دریافته است که اگر می‌خواهد پیشرو باشد باید همسو با جنبش های اجتماعی حرکت کند.

وی افزود:  در دوره های مختلف تاریخی صفویه،  زندیه ، سلجوقیان ، غزنویان و … این حرکت وجود داشته است، گاه تند و گاه کند ، گاه پیدا و گاه ناپیدا و این جنبش عبارت است از حرکت از وضع موجود به سوی وضع مطلوب ؛جنبش اجتماعی ملت ایران در یکصد سال اخیر و از انقلاب مشروطه به این سو همواره برای گذر از  سه درد بزرگ ملت ایران یعنی استبداد، استعمار و عقب ماندگی بوده است.

دکتر قاسمی ادامه داد:  این جنبش و حرکت برای رسیدن به وضع مطلوب بوده است ،  استقلال ، آزادی و پیشرفت همواره سه ضلع اهداف جنبش های دانشجویی است.

رئیس موسسه آموزش عالی پارس با طرح این پرسش که کدام اندیشه می تواند تقویت کننده ، تداوم بخش و پیروز کننده این جنبش باشد ، تصریح کرد:  اندیشه ای می تواند راهنما و تقویت کننده باشد که دارای دو مولفه اساسی است ؛ اول اینکه با درد و خواست تاریخی ملت ایران آشنا باشد و دوم اینکه با هویت تاریخی ایران همسو باشد.

این شخصیت فرهنگی و دانشگاهی گفت: جامعه ما به لحاظ تاریخی یک هویت دینی دارد. ما در دوره ایران باستان، در دوره هخامنشیان،  ساسانیان و اشکانیان هم جامعه ای دینی و یکتا پرست بوده و اهورامزدا را پرستش می کرده ایم.

دکتر تیمور قاسمی خاطرنشان کرد:  اگر می‌خواهیم به استقلال، آزادی و پیشرفت برسیم این حرکت باید همسو با دین باشد.  آن چیزی که جنبش دانشجویی، دانشجو و دانشگاه را از سایر جریان های اجتماعی و احزاب سیاسی متمایز می‌کند پررنگی صداقت و اخلاق مداری این قشر از جامعه است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به توهین و اتهامات مطرح شده توسط سایت مشرق نیوز علیه حجت الاسلام موسوی لاری اشاره کرد و گفت: امروز متاسفانه در بخشی از جامعه سیاسی با  بد اخلاقی و دروغ مواجه هستیم. جریانی سیاسی و تخریبگر اخیراً علیه حجت الاسلام موسوی لاری که یکی از خادمین این ملت و از شخصیت های ملی این مرز و بوم است ، حرکتی مسموم را  شروع کرده اند. ایشان در سپهر سیاسی ایران شهره به پاکدستی و اخلاق مداری است و اخیراً به دروغ عنوان کرده اند که دانشگاه پارس متعلق به آقای موسوی لاری وزیر کشور دولت اصلاحات است! در صورتی که این دروغ محض است. ایشان جزو هیئت موسس دانشگاه پارس نیستند ؛  آقایان دکتر گودرز افتخار جهرمی، دکتر ارشاد، دکتر عریان ، حجت الاسلام سید جلال موسوی و حجت الاسلام سید حبیب حسینی المدنی از اعضای هیئت موسس میباشند، ما فقط این مدت برای حجت الاسلام موسوی لاری ایجاد زحمت کرده ایم.

وی ادامه داد: بر فرض صحت این ادعای کذب ، اگر این دانشگاه متعلق به ایشان بود که نه تنها امری مرسوم است بلکه از افتخارات یک فرد در کشور است که دانشگاه را اندازی کند.  امروز آیت الله شاهرودی دانشگاه دارد، مرحوم آیت الله مهدوی کنی موسس دانشگاه امام صادق (ع) بودند، مرحوم آیت الله موسوی اردبیلی موسس دانشگاه مفید قم بودند و از افتخارات این بزرگان تاسیس این دانشگاه هاست.

در ادامه برنامه هایی شاد و متنوع توسط گروه های مختلف مردمی و دانشجویی اجرا شد.

 

دکتر تیمور قاسمی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری مهرستان | اخبار شهرستان های مهر و لامرد در جنوب استان فارس