شما اینجا هستید

آخرین اخبار » جلسه کارگروه پسماند شهرستان مهر برگزار شد

مهرستان: با حضور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری مهر ، بخشداران ، شهرداران ، رئیس اداره محیط زیست و جمعی از مسئولین شهرستان مهر ، کارگروه مدیریت پسماند در محل فرمانداری مهر برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری مهرستان ؛ دهقان معاون فرماندار مهر  در این جلسه گفت : محیط زیست نعمت و امانت ارزشمندی است که می بایست ضمن حفظ آن ، به نسل های آینده منتقل گردد و مسوولیت همگان در این خصوص مهم و حیاتی است.
وی افزود: افزایش حجم پسماند از یک طرف و تنوع و گوناگونی آن از سوی دیگر شرایطی را در جامعه شهری و روستایی بوجود آورده که دیگر قادر نخواهیم بود با روش های سنتی نسبت به جمع آوری و دفن بهداشتی زباله ها اقدام کنیم و ناچاراً باید با شیوه های نوین و امکانات به روز در جمع آوری پسماندها مدیریت نمائیم.
معاون برنامه ریزی فرمانداری مهر خاطرنشان کرد: توسعه بخش صنعت ، کشاورزی ، خدمات و بهداشتی در منطقه به گونه ای در حال رشد است که اگر نسبت به تعیین محل جمع آوری ، تفکیک ، بازیافت و دفن بهداشتی آن غافل بمانیم خطرات زیست محیطی و انسانی بسیار زیادی سلامت جامعه را تهدید خواهد نمود.
دهقان یکی از اساسی ترین راه های کاهش معضلات زیست محیطی در سطح شهرستان را آموزش ، فرهنگ سازی و جلب مشارکت مردم در حوزه محیط زیست دانست.
معاون عمرانی فرمانداری مهر ضمن تشکر از دغدغه ی محیط زیست شهرستان در ساماندهی محل های دفن زباله ها گفت : یکی از مشکلات اساسی روستاهای این شهرستان نداشتن محل دفن زباله است و تا امروز ناچاراً هر روستایی با شیوه و روش خاص خود اقدام به دفن زباله نموده است و ضروری و لازم است با همراهی بخشداران ، شهرداران ، محیط زیست ، منابع طبیعی و امور آب و سایر دستگاه های اجرایی ضمن همکاری و تعامل متقابل نسبت به تعیین و جانمایی سایت زباله استاندارد در هر بخش اقدام گردد.
سپس خیراندیش رئیس محیط زیست شهرستان مهر نیز به ارائه گزارشی از وضعیت پسماند و سایت های دفن زباله در شهرها و روستاهای تابعه پرداختند و در ادامه بر رعایت قانون و شیوه نامه مدیریت پسماند تاکید نمودند.
در پایان بخشداران ، شهرداران و روسای شوراهای اسلامی بخشهای تابعه نیز به بیان مشکلات و ارائه راهکارهای خود در زمینه ایجاد و مدیریت سایت پسماند پرداختند .
قابل ذکر است در این جلسه ضمن تاکید کرد بر اجرای دقیق تصمیمات ومصوبات کارگروه پسماند : ساماندهی محل تخلیه نخاله های ساختمانی در شهرها و روستاها، همکاری و تعامل شهرداری ها با دهیاران در زمینه دفن زباله ،تعیین و جانمایی یک سایت زباله متمرکز در هر بخش جهت روستاها ، ساماندهی مدیریت پسماندهای پزشکی وبیمارستانی از مهمترین موضوعات جلسه بود.

جلسه تصمیم گیری در خصوص مدیریت پسماند شهرستان مهر

جلسه تصمیم گیری در خصوص مدیریت پسماند شهرستان مهر

جلسه تصمیم گیری در خصوص مدیریت پسماند شهرستان مهر

جلسه تصمیم گیری در خصوص مدیریت پسماند شهرستان مهر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری مهرستان | اخبار شهرستان های مهر و لامرد در جنوب استان فارس