اولین خانه بهداشت سیار عشایری در شهرستان مهر راه اندازی شد

img

#مهرستان : با حضور معاون فرماندار و جمعی از مسئولین ، اولین خانه بهداشت سیار عشایری در منطقه دارالمیزان با هزینه ۱ میلیارد ۲۰۰ میلیون ریال راه اندازی شد.

به گزارش مهرستان ؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر در این خصوص گفت: دولت در تلاش است تا آحاد مردم دسترسی راحت تری به امکانات و خدمات اولیه بهداشتی و درمانی داشته باشند.

سید حسن خلیلی گفت: در همین راستا راه اندازی خانه های بهداشت عشایری و سیار در دستور کار این مدیریت قرار گرفت و ان شاالله از این پس شاهد ارائه خدماتی نظیر ارایه مراقبت به گروه های سنی مختلف و شناسایی افراد مبتلا به فشارخون، دیابت، ارایه نکات آموزشی به مادران باردار، شناسایی کودکان دارای اختلال رشد و همچنین انجام واکسیناسیون و … به جمعیت عشایرن عزیز باشیم.
او با اشاره به امکانات این خانه بهداشت ، گفت: خانه بهداشت سیار عشایری بس شهید ، تجهیزاتی نظیر ترالی اورژانس، ملزومات پانسمان و تزریقات، پنل خورشیدی، یخچال واکسن، دارو و … را دارد.

وی ادامه داد: از آبان تا اردیبهشت ماه که عشایر در منطقه حضور دارند این خانه بهداشت در محل اسکان آنها ، مستقر خواهد شد و تعداد پانصد و یک نفر از عشایر نشینان “مشک آویز”، “حیدرآباد”، “بس شهید”، “آزادخانی” و “بلبلی” می توانند مانند جمعیت تحت پوشش خانه های بهداشت روستایی از خدمات رایگان سلامت بهره مند شوند.

خلیلی گفت: این عشایر همچنین یک خانم بهورز عشایری هم ویژه خودشان دارند که آنها را در کوچ به ییلاق و قشلاق همراهی می کند.

RELATED POSTS

ارسال پاسخ