دادستان مهر: بازداشت ، کمترین برخورد با میزبانان مراسم ها / عزم دادستانی برای برخورد با عاملین تهدید بهداشت عمومی جدی است / اخطار دادستانی به مسئولین پارسیان سپهر

img

دادستان شهرستان مهر در گفتگو با مهرستان؛

مهرستان : دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مهر در گفتگو با مهرستان از عزم جدی این نهاد و شورای تامین شهرستان برای صیانت از سلامت مردم و برخورد جدی با متخلفین گفت.

📌دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مهر در گفت و گو با مهرستان بیان داشت: با توجه به شرایط خاص به وجود آمده در کشور در خصوص کرونا ویروس موسوم به کووید ۱۹ و لزوم رعایت حداکثری مسائل بهداشتی و اعلام رسمی مسئول محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر مبنی بر اینکه «برگزاری اجتماعاتی از قبیل عروسی ها و مجالس ترحیم و سایر مراسم های مشابه تهدیدی علیه بهداشت عمومی تلقی می گردد» که منجر به تصویب «لغو کلیه مراسم ها اعم از عروسی، ترحیم و سایر مراسمی که موجبات جمع شدن عده ای می گردد» در شورای تامین شهرستان مهر شده است، لذا این دادستانی صراحتاً اعلام می نماید ، هر گونه اقدامی که منتهی به تهدید علیه بهداشت عمومی گردد برابر ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ جرم تلقی ‌و مرتکب تا یکسال حبس محکوم می گردد ، لذا هیچ میزبانی حق برگزاری مراسمات گفته شده را ندارد و در صورت مشاهده برگزاری این دست مراسم ها، کمترین برخوردی که خواهد شد، بازداشت نمودن میزبان است.

📌سیدمحمدباقر حقایقی همچنین بیان داشت: بحمدالله و المنه رصد اطلاعاتی خوبی از برگزاری مراسمات داریم ‌و پلیس اطلاعات شهرستان موظف به پیگیری و اخطار لازم به میزبانان شده است. از جمله آخرین اخبار واصله برگزاری مراسم معارفه شهردار جدید فال در روز پنجشنبه ۲۲ اسفند ۹۸ است که مهمانانی از شیراز و لارستان (دو شهرستانی که در سطح استان فارس بیشترین آمار ابتلا به کرونا را ثبت کرده اند) به این مراسم دعوت شده اند. روز گذشته به صورت شفاهی و کتبی به شورای اسلامی شهر فال اخطار شد فوراً نسبت به لغو این مراسم اقدام کند.

📌دادستان شهرستان مهر اظهار داشت: طی مصوبه روز گذشته شورای تامین مقرر گشت شرکت پارسیان سپهر فوراً نسبت به اخراج نیروهای جدیدی که فاقد گواهی سلامت از شبکه بهداشت هستند ، اقدام کند و ظرف ۴۸ ساعت نواقص بهداشتی را رفع نماید. لکن اخبار واصله حکایت از عدم اجرای این مصوبه از سوی شرکت مذکور است تا جایی که یک روز پس از تصویب این مصوبه، نه تنها کارگری را اخراج نکرده بلکه اقدام به جذب یک نیروی جدید در روز جاری نموده است. این در حالی است که برخی اعضای شورای تامین نظر به تعطیلی این شرکت داشتند.
.
📌حقایقی ادامه داد: این دادستانی ضمن انتقاد جدی از عدم تمکین نسبت به اجرای مصوبات شورای تامین، به مسئولین شرکت پارسیان سپهر و پیمانکاران آن قویاً اخطار می‌کند اقدامات خود را به سوی تعطیلی این شرکت سوق ندهید ، مسئولین این شهرستان از جمله دادستانی در مقابل هرگونه اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی تلقی گردد و سلامت مردم این شهرستان را به مخاطره اندازد، برخوردی سخت و بدون مماشات خواهند کرد.

✅ واتس آپ مهرستان
https://chat.whatsapp.com/ClP3z4afpXgCAEoSOOIE1U

RELATED POSTS

ارسال پاسخ