پیام تسلیت حجت الاسلام موسوی لاری درپی رحلت پیر مجاهدان خونین شهر

img

مهرستان : حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالواحد موسوی لاری طی پیامی رحلت تاثر انگیز آیت الله سید ابوالحسن نوری مُهری امام جمه سابق خرمشهر را تسلیت گفت.

📝متن پیام به شرح ذیل است:

إنّا لله وإنّا إلیهِ رَاجعُون

▪️رحلت تاثر انگیز عالم فرزانه روحانی مجاهد و پرتلاش حجت الاسلام و المسلمین جناب حاج سید ابوالحسن نوری طاب ثراه ، ضایعه ای دردناک و غمی جانکاه برای همه آنهایی است که یا با این فقید جاودان اثر از نزدیک معاشر بوده و یا شاهد تلاش های علمی و عملی آن بزرگوار در عرصه‌های گوناگون بوده‌اند.
▪️او از معدود روحانیونی بود که در حوزه علمیه نجف اشرف ضمن بهره گیری از فیض وجود عالمان فرهیخته و استوانه‌های فقاهت و دین شناسی با استعانت از ذوق و قریحه خدادادی به نشر اندوخته های علمی خود در جهت ترویج شریعت و آگاهی‌بخشی به نسل جویای حقیقت از طریق مجلات و نشریات اقدام می‌نمود.

▪️خوزستان و فارس به ویژه شهرهای خرمشهر ، آبادان ، لامرد و مهر و همچنین شیعیان ساکن در کشورهای ساحل جنوبی خلیج‌فارس صحنه های فراوانی از حضور آگاهی بخش این روحانی پاکباخته در خاطره خود ذخیره دارد.

▪️در جنگ تحمیلی و اشغال ظالمانه خرمشهر مردم فداکار این شهر و نقاط مختلف خوزستان حضور شجاعانه و مقاومتِ تا مرز شهادت او را هرگز از یاد نمی برند ؛ او در کنار جوانان و نوجوانان خرمشهری اسلحه به دوش از سرزمین اسلامیمان پاسداری کرده تا جایی که به افتخار جانبازی نائل شد و در عمل ، صحنه های به یاد ماندنی از پیوند ناگسستنی روحانیت متعهد با توده‌های عاشق اسلام و ایران را در متن تاریخ به ثبت رساند.

▪️او برای انجام رسالت خود سنگرهای مختلفی را برگزیده بود و از روزی که زادگاه خود شهرستان مهر را به مقصد حوزه نجف ترک کرد تا زمانی که توش و توانی داشت سنگر خدمت را ترک نکرد و متعهدانه و پرتلاش به انجام وظیفه پرداخت.

▪️اینجانب ضایعه فقدان این عنصر خدوم و متعهد را به فرزندان عزیز و گرامی و همسر صبور و همراه و همگامش و همسنگران ارجمندش در شهر خون و مقاومت خرمشهر و اهالی قدرشناس زادگاهش شهر دارالسیاده مهر و قاطبه اهالی فارس و خوزستان تسلیت عرض نموده ، از خداوند رحمن و رحیم غفران و رحمت واسعه برای آن مرحوم و صبر جمیل و اجر جزیل برای همه بازماندگان مسئلت می‌نمایم.

سید عبدالواحد موسوی
یکم فروردین ماه هزار و سیصد و نود و نه

View this post on Instagram

⚫پیام تسلیت حجت الاسلام موسوی لاری درپی رحلت پیر مجاهدان خونین شهر #مهرستان : حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالواحد موسوی لاری طی پیامی رحلت تاثر انگیز آیت الله سید ابوالحسن نوری مُهری امام جمه سابق خرمشهر را تسلیت گفت. متن پیام به شرح ذیل است: إنّا لله وإنّا إلیهِ رَاجعُون رحلت تاثر انگیز عالم فرزانه روحانی مجاهد و پرتلاش حجت الاسلام و المسلمین جناب حاج سید ابوالحسن نوری طاب ثراه ، ضایعه ای دردناک و غمی جانکاه برای همه آنهایی است که یا با این فقید جاودان اثر از نزدیک معاشر بوده و یا شاهد تلاش های علمی و عملی آن بزرگوار در عرصه‌های گوناگون بوده‌اند. از معدود روحانیونی بود که در حوزه علمیه نجف اشرف ضمن بهره گیری از فیض وجود عالمان فرهیخته و استوانه‌های فقاهت و دین شناسی با استعانت از ذوق و قریحه خدادادی به نشر اندوخته های علمی خود در جهت ترویج شریعت و آگاهی‌بخشی به نسل جویای حقیقت از طریق مجلات و نشریات اقدام می‌نمود. خوزستان و فارس به ویژه شهرهای خرمشهر ، آبادان ، لامرد و مهر و همچنین شیعیان ساکن در کشورهای ساحل جنوبی خلیج‌فارس صحنه های فراوانی از حضور آگاهی بخش این روحانی پاکباخته در خاطره خود ذخیره دارد. در جنگ تحمیلی و اشغال ظالمانه خرمشهر مردم فداکار این شهر و نقاط مختلف خوزستان حضور شجاعانه و مقاومتِ تا مرز شهادت او را هرگز از یاد نمی برند ؛ او در کنار جوانان و نوجوانان خرمشهری اسلحه به دوش از سرزمین اسلامیمان پاسداری کرده تا جایی که به افتخار جانبازی نائل شد و در عمل ، صحنه های به یاد ماندنی از پیوند ناگسستنی روحانیت متعهد با توده‌های عاشق اسلام و ایران را در متن تاریخ به ثبت رساند. او برای انجام رسالت خود سنگرهای مختلفی را برگزیده بود و از روزی که زادگاه خود شهرستان مهر را به مقصد حوزه نجف ترک کرد تا زمانی که توش و توانی داشت سنگر خدمت را ترک نکرد و متعهدانه و پرتلاش به انجام وظیفه پرداخت. اینجانب ضایعه فقدان این عنصر خدوم و متعهد را به فرزندان عزیز و گرامی و همسر صبور و همراه و همگامش و همسنگران ارجمندش در شهر خون و مقاومت خرمشهر و اهالی قدرشناس زادگاهش شهر دارالسیاده مهر و قاطبه اهالی فارس و خوزستان تسلیت عرض نموده ، از خداوند رحمن و رحیم غفران و رحمت واسعه برای آن مرحوم و صبر جمیل و اجر جزیل برای همه بازماندگان مسئلت می‌نمایم. سید عبدالواحد موسوی یکم فروردین ماه هزار و سیصد و نود و نه

A post shared by آخرین اخبار مُهـر و لامرد (@mohrestan_ir) on

✅واتس آپ مهرستان 
https://chat.whatsapp.com/Hx33D0AUa8P10Fvb93JhpM

RELATED POSTS

ارسال پاسخ