شهردار مُهر:توسعه بدون امکان ارائه خدمت ، ظلم به مردم است / شهرداری مُهر نیروگاه خورشیدی ۷ مگاواتی می سازد

img

مهرستان : مهندس شیبانی شهردار شهر مُهر در نشستی با خبرنگاران و فعالین فضای مجازی به ارائه گزارش عملکرد و تشریح اهداف و برنامه ها پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری مهرستان ؛ مهندس خشایار شیبانی در این نشست ، گفت: اواخر سال ۱۳۹۸ در حالی مسئولیت شهرداری مهر را پذیرفتم که شهرداری با بدهی مواجه بود و حقوق پرسنل چندین ماه عقب افتاده بود.علاوه بر آن روزهای آغاز این مسئولیت همزمان با شیوع کرونا ویروس با محدودیت هایی همراه شد که عملاً شهرداری با یک سوم توان واقعی مجبور به ارائه خدمات بود.
وی افزود: با توجه به اینکه زمانی معرفی شدم که بودجه شهرداری بسته شده بود ، اولویت ما تکمیل پروژه های نیمه تمام است. از طرفی مشکلات اقتصادی کشور بر شهرداری ها تاثیر مستقیم داشته و درآمدها و اعتبارات شهرداری کاهش چشمگیری یافته و همین امر ما را با محدودیت های متعددی مواجه کرده است.
شیبانی ادامه داد: نیمه تمام بودن ساختمان شهرداری به عنوان یک نماد زیبنده مردم نیست ، این ساختمان با یک سری مشکلات فنی و حقوقی نیز مواجه بود که خوشبختانه این مشکلات تقریباً رفع شده و به زودی به مناقصه می رود. ساختمان پلاتو نیز با توجه به اهمیت احداث محلی برای فعالیت های فرهنگی ، هنری و … متوقف بود و مشکلات حقوقی و اختلافاتی بین پیمانکار پروژه و کارفرما داشتیم و با توجه به رفع برخی از این مشکلات به زودی عملیات احداث آن از سر گرفته خواهد شد.

شهردار_مهر با بیان اینکه باید شهری بسازیم که شهروندان به آن افتخار کنند ، افزود: در شهر مهر فضای سبز ، بوستان های شهری و فضاهای اجتماعی کم است ، باید شهری برای ساکنین بسازیم که قابل سکونت باشد ، شهری که محل آرامش باشد و شهروندانش انگیزه ای برای ماندن داشته باشند.تلاش داریم در مناطقی با باز طراحی خیابان ها و معابر این هدف را دنبال کنیم.

وی ادامه داد: پیاده روهای انقلاب و فرهنگ را در خیابانهای انقلاب و فرهنگ طوری طراحی کرده ایم تا محلی برای تعاملات اجتماعی باشد. پیاده رو سلامت نیز باز طراحی شده و در آن مسیری برای دوچرخه سواری ، پیاده روی و بخشی نیز برای تعاملات اجتماعی در نظر گرفته شده است. در پارک بزرگ شهر نیز مکانی روباز طراحی شده تا اجتماعات بیش از ۱۰۰ نفر نظیر برنامه های فرهنگی ، مذهبی و یا کنسرت ها در آنجا برگزار شود. بلوار امام حسن (ع) و تعدادی از خیابان ها نیز به یک سری اصلاح نیاز داشته که در حال انجام است.
مهندس شیبانی با اشاره به راه اندازی سرویس حمل و نقل عمومی به منظور ارائه خدمت به مردم و درآمدزایی برای شهر ، گفت: به منظور توسعه حمل و نقل عمومی دو دستگاه اتوبوس دست دوم کولردار با قیمت بسیار پائین از شهرداری شیراز خریداری کردیم تا بخشی از مشکلات حمل و نقل شهری و بین شهری را حل کنیم.
شهردار مرکز شهرستان مُهر توسعه بدون امکان ارائه خدمات ، نوعی ظلم به مردم دانست و گفت: برای الحاق دو روستای صادره و چاهو به شهر مهر باید درصدی از فضای خالی بین این دو روستا با شهر را پُر کنیم ، این مشکل با طراحی شهرک انرژی و بسیجیان برای روستای صادره تقریباً حل شده و همین کار را باید بین مهر و چاهو انجام دهیم ؛ البته توسعه شهری و الحاق باید طوری صورت گیرد که ما بتوانیم خدمات درستی به مناطق الحاقی ارائه دهیم ، با شرایط فعلی امکان خدمات رسانی به این روستاها نیست و شهر مهر نیز با مشکل مواجه خواهد شد که با اینکار هم به مناطق الحاقی و هم به ساکنین شهر ظلم خواهد شد.توسعه باید همزمان با خدمات و ایجاد زیرساخت های شهری باشد ، وگرنه می شود مثل شهرک بسیجیان که البته برای آن نیز برنامه هایی داریم.
او ادامه داد: شهرک انرژی هم از پروژه های مهم است و شهروندان دائماً پیگیر وضعیت آن هستند که فاز اول آن طراحی شده و به زودی در کارگروه های مختلف فنی استانداری در خصوص آن تصمیم گیری خواهد شد.
خشایار شیبانی درآمد زایی برای شهر را مهم تر از آسفالت کوچه و معابر دانست و عنوان کرد: در بحث درآمدسازی با پیگیری هایی که در شیراز و تهران شده پروژه ۵ میلیاردی ایجاد کمربند سبز شهرستان مهر قرار است توسط شهرداری به عنوان پیمانکار و منابع طبیعی بعنوان کارفرما صورت پذیرد و بدون شک این درامد در توسعه زیرساخت های شهری مصرف خواهد شد.
وی ادامه داد: موضوع دوم طرح احداث نیروگاه خورشیدی ۷ مگاواتی توسط شهرداری است و حتی این تصمیم را داریم تا برق شهرک بسیجیان را با استفاده از این نیروگاه تامین کنیم.
شیبانی با بیان اینکه در طرح ها و پروژه های عام المنفعه شهرداری پای کار است ، گفت: شهرداری برای ارائه زمین جهت کارهای عام المنفعه همکاری لازم را انجام می دهد ، به مدیر کتابخانه های عمومی شهرستان پیشنهاد واگذاری زمین جهت احداث کتابخانه عمومی مرکز شهرستان را دادیم که منوط به اخد مجوز احداث از طرف این نهاد است. برای احداث دو مدرسه خیر ساز آموزش و پرورش نیاز به زمین داشته که تامین شده و همچنین روز گذشته نیز شورای شهر مصوبه واگذاری ۵هزارمتر مربع جهت احداث درمانگاه تامین اجتماعی داشته ایم.
شهردار مهر که کمتر از ۶ماه از انتصابش می گذرد با بیان اینکه انتقادات سازنده و عالمانه را چراغ راه می داند ، وعده داد به طور مستمر به مردم گزارش ارائه داده و در تلاش است تا راهی بیابد تا در دوران کرونا نیز ارتباط حداکثری را با مردم داشته باشد.

RELATED POSTS

ارسال پاسخ