امام جمعه اهل سنت گله دار: اعتقاد به ظهور مهدی موعود (عج) زمینه ساز تقارب ادیان است

امام جمعه گله دار (فارس) بیان کرد: اعتقاد به ظهور موعود بشریت یک امر واجب و ضروری است، در واقع می توان به عنوان راهبردی و زمینه ساز و بستر مناسبی برای تقارب ادیان و گفتگو میان مذاهب و ملت ها دانست.

شیخ مصطفی نوری امام جمعه گله دار (فارس) در گفتگو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب ضمن تبریک ضمن تبریک به مناسبت ایام شعبانیه و میلاد با سعادت امام مهدی عجل الله تعالی فرجه شریف ، بیان کرد: بشریت درطول تاریخ مکاتب آسمانی و غیرآسمانی و دیگر ملل، هریک به نوعی معتقد به ظهور نجات دهنده و امام مهدی بوده اند.

وی افزود: هرچند در کیفیت وچگونگی آن بایکدیگراختلاف دارند؛ امام محور خوبی برای وحدت و اتحاد درمیان جامعه می توانند باشند، در واقع می توان به عنوان راهبردی و زمینه ساز و بسترمناسبی برای تقارب ادیان و گفتگو میان مذاهب و ملت ها دانست.

وی ادامه داد: در تاریخ اسلام و دیدگاه اهل سنت این مسئله مورد توجه وعنایت خاص بوده است؛ خلفای بنی عباس برای کسب این افتخار فرزندانشان و حاکمان وقت را به نام مهدی لقب می گذاشتند و در قرن گذشته درسودان که برعلیه استعمار بریتانیا جنگیدند ، قیام مهدی خواندند.

شیخ نوری خاطر نشان کرد: مهدی موعود در اعتقاد اهل سنت ثبت و مدون است و داخل در ایمان به رسالت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم است؛ از آثار ایمان به پیامبر اسلام ایمان به اموری است که به آن خبر داده و از غیبیات می باشد.

وی اضافه کرد: ایمان به غیب صفات مؤمنان پرهیزگاران می باشد؛ ظهور آن حضرت برکسی پوشیده نمانده است، همه علما و محدیثین و اصحاب سنن وصحیح به جلا و وضوح صحبت کرده اند، روایت‌های متعدد و متواتر ، لفظی ومعنوی رسیده است.

امام جمعه گله دار(فارس)، تصریح کرد: انکار این موضوع جایز نیست و ایمان به آن واجب است؛ “لاتقوم الساعه حتی تملا الارض ظلما وعدوانا ثم یخرج رجل من عترتی یملاها قسطا و عدلا” قیامت برپا نمیشود تا آنکه زمین مملو از ظلم و جور شود و در آن هنگام مردی از اهل بیتم و از اولاد فاطمه که اسم او اسم من، اسم پدرش اسم پدرمن و همنام من است.

وی اظهار داشت: “انقی واجلی” جبهه و پیشانی آشکار بلندی دارد و زمین را فزون از عدل می کند؛ اگر از دنیا یک رو باقیمانده باشد، خداوند متعال آن روز را طولانی می کند تا مردی از من خروج می کند و بر زمین مسلط می گردد.

وی در پایان تاکید کرد: همه مسلمانان‌ از او پیروی می کنند و تاریکی ها را از بین خواهد رفت و دنیا همچون درخشانی خورشید روشن می شود؛ عیسی از آسمان فرود می آید و در جانب شرقی مسجد دمشق کنار ماذنه مسجد و عیسی علیه السلام به مهدی مسلمانان اقتدا می کند. دجال آخرالزمان را می کشند و دنیا را از تباهی پاک می کنند. جعلنا الله وایاکم من جنوده والسلام علیکم.

RELATED POSTS

ارسال پاسخ